Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy a francba lehet, hogy a...

Hogy a francba lehet, hogy a tőzsde NEM profitorientált intézmény?

Figyelt kérdés

Az, ahol a legMOCSKOSabb, legmohóbb, leggátlástalanabb üzleti "játékok", spekulációk, valaminek a kárára történő meggazdagodások történnek... arra mégis hogy a fészkes fenébe írhatja a Wikipédia, hogy "nem profitorientált"??!


Ennél álszentebb dolgot.... ritkán látni. =(


2019. jan. 15. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
mese habbal. ez olyan, mint a nemzeti kukaholding. az is nonprofit zrt. ja, csak éppen százmilliárdos állami támogatásokat kapnak, ami szűken értelmezve tényleg nem profit.
2019. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert nem az.
2019. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

MI AZ HOGY NEM AZ??!!

!!! ?

>( >( >(


Ha egyszer már józan ésszel gyökeresen ellentmondásos dolgot írsz, akkor legyél elég vagány meg is indokolni azt!


Addig is ez a fél mondatod matematikai paradoxon itt, semmi más.

2019. jan. 15. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Maga a tőzsde mint intézmény nem profitorientált. Akikről te beszélsz azok a kereskedők (cégek, magánszemélyek).
2019. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tőzsde csak egy hely ahol lefolytatják a cseréket, az itt jelen lévő ügynökök/brókerek a nyereségorientáltak. De ha megnyugtat a BÉT nyereségorientáltként van bejegyezve.


Amúgy mi a fene bajod van a tőzsdével? Aki beszáll tudja a kockázatot, nem úgy csapják be az embereket hogy tőzsdézzenek. Nyilván a cél a minél magasabb profit, a spekulációk meg része a tőzsdének (duh), de mi benne a mocskos? Nem tetszik ne tőzsdézz, nem mindnekinek való, viszont alapjában véve a gazdaság egy fontos része.

2019. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a tőzsde nem profitorientált. Az csak egy felület, ahol a kereskedők, brókerek adhatják-vehetik a részvényeket. A kereskedők nyilván a profitért csinálják, de maga a tőzsde nem a profitra megy.

Nagyjából olyan ez, mint a köztéri piac. Ott is a kereskedők akik a profitot termelik, a piac maga az csak egy hely, ahol az üzletet lebonyolítják. Jó, ott van helypénz, de akkor is hasonló dolog...


Amúgy nem kell gátlástalannak lenni a tőzsdéhez. Képzeld, én anno potom 100 ezer forinttal kezdtem és voltak szép nyereségeim. Pedig én csak annyit tettem, hogy vettem nagy részvényeket és vártam.

A tőzsde kockázat, de nagy hasznot hozhat. Idegzet és ész kell hozzá. Nem mindenkinek való. Aki nyer rajta, tudja, hogy más valaki elbukta azt a pénzt. Aki veszít, az bosszankodik, de mivel önszántából, a kockázatot ismerve kereskedett, ezt le kell nyelnie. Ez nem olyan, hogy elveszik a pénzed a nagy cápák!

2019. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!