Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy forint zsebpénzt sem kapok? Részletesebben lent.17/f

Figyelt kérdés

17 év alatt még sosem volt olyan, hogy rendszerezve volt, max néha kaptam egy kevés pénzt, de azt is nagyon ritkán. A jegyeim jól állnak, legrosszabb jegyem a 4-es, tehát tanulással sincs gond. A hajamat SAJÁT MAGAMNAK vágom, tehát még fodrászra sem kell költeniük. Szülinapra, karácsonyra és még a fontosabb eseményeken adnak max 5000 forintot, majd egész évben erre hivatkoznak amikor pénzt kérnék tőlük, hogy miért nem elég az amit legutóbb (max 3-4x egy évben) kaptam. Anyagilag NEM állnak rosszul egyáltalán, tehát nem is azzal van a probléma. Ruhát max évente 2x veszünk nekem, amikor glamour napos akciók vannak, de azt csak akkor fizetik ők, ha tudják hogy nincs rá pénzem, hiszen miért is hagynák hogy gyűjtsek valamire.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 17. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Igen
2019. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Neked nincs szükséged pénzre. Ha igazán szükséged lenne rá, akkor elmennél diákmunkára. 17 vagy, már tavaly is mehettél volna. Jövőre 18 leszel, pláne nem fognak adni.
2019. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Előző 2 nyáron vizsgára tanultam, vizsgáztam, tehát nem volt időm. Iskolába meg annyit kell tanulni, hogy nincs időm hétvégén diákmunkára mennem.

Feltétlen szükségem pedig tényleg nincs rá, viszont nem a legkellemesebb így, hogy még például el sem tudok menni kajálni valahova a barátaimmal.

2019. jan. 17. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Érthető az igényed, ki is panaszkodhatod magad, de sokra nem mész vele. Ezt velük kellene megbeszélned. Igazából ami a kötelességük az az, hogy eltartsanak, legyen kajád, tető a fejed fölött, fizessék a sulis dolgokat.

17 évesen tök normális lenne, hogy elmész a haverokkal, randizol, van valami hobbid. De az ő pénztárcájukba nem látok bele.


Mit teszel otthon, mennyit segítesz a takarításban, mosásban, főzésben, ha van kert a kerti munkákban, hányszor mostad le a kocsijukat, ajánlottad fel a segítségedet? Ha nem sokszor, akkor ezt kellene elkezdeni, tárgyalási alap lehetne egy kis zsebpénzre.

2019. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy házimunkában nem a legtöbbet segítek nekik, de más dolgokat szoktam csinálni, például testvéremért el szoktam menni az iskolába, amikor későn érnek haza, levélért elmegyek ami nekik egy nagy kerülő lenne, elmegyek nekik a boltba azért, ami a hét közben merült fel hogy szükség van rá, stb.
2019. jan. 17. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Hát, akkor mondd el nekik, hogy mire és miért szeretnél pénzt kérni, és kérdezd meg szépen, hogy mik lennének cserében az elvárások. Ajánld fel, hogy szívesen segítenél többet otthon a ház körül.

Nekem sem adtak annó rendszeresen, hanem mondtam, hogy xy helyre szeretnék menni, mehetek-e és adnak-e egy kis pénzt.

2019. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
A legrosszabb jegyed 4-es, de az elmúlt 2 nyáron is volt sulid, akkor ezek szerint volt 1-2 tantárgy amiből buktál.
2019. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgán voltam, nem osztályozón. (Közép-felső)
2019. jan. 17. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Most 26 vagyok, anno sose kaptam zsebpénzt, nem voltam pénzéhes.

Csak mikor rászoktam hogy nem reggelizem, akkor adtak pár száz forintot naponta, hogy ha kell kaja a suliban, akkor tudjak venn, ha nem vettem, akkor megmaradt

2019. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!