Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelenleg nem vagyok tb ügyileg...

Jelenleg nem vagyok tb ügyileg biztosítva. Ha az APEH-hoz beviszem az igénylő lapot, akkor miből fog állni az igénylés folyamata?

Figyelt kérdés
Mikortól leszek elősször biztosítva?Amikor beviszem a lapot(igénylőt),akkor a kezembe adnak egy csekket,amit be kell fizetnem,és már is biztosítva vagyok,vagy várnom kell 2-3napot,amég a postás azt ki nem hozza házhoz?
2010. jún. 29. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ahogy ezt az országot ismerem, könnyen lehet, hogy azzal kezdik, hogy kifizettetik veled az összes eddigi elmaradásodat, ha már voltál olyan kedves, hogy szóltál nekik.
2010. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

az gáz.mert ugye tüdőszűréshez meg kell tb ellátottság.

és tulajdonképpen,én úgy tudom,hogy tb nem kötelező,csak ajánlott.vagy nem?

2010. jún. 29. 18:33
 3/11 A kérdező kommentje:
esetleg ezt a dokumentumot honnan lehet letölteni?oepnél nem találtam.
2010. jún. 29. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem kötelező :/ Itt írják a prospektusukban is:


[link]


"A biztosítást keletkeztető jogviszonyban álló személyekre a társadalombiztosítás kötelező jelleggel, a személyek akaratától függetlenül kiterjed és az ellátások részbeni fedezetére kötelező járulékfizetéssel is párosul."


A továbbiakban nem tudok segíteni, mert én is sumákolom (nem tudom miből kifizetni munkanélküliként, de persze ez nem érdekli őket). Viszont én majd hülye leszek bemenni nekik szólni, arra játszok, hogy majd egyszer lesz munkám, az fizeti a tb-t, az eddigieket meg nem veszik észre...

2010. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nekem a munkához kellene orvosi kiskönyv,amihez meg ugye tudjuk,hogy kell tüdőszűrő papír.:S:S
2010. jún. 29. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs más választásod, be kell menned ezt elintézni. Aztán majd vagy behajtják rajtad, vagy nem. Ha próbálják, akkor sírják nekik méltányosságért, hogy engedjék el, mert nincs pénzed...
2010. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az lesz az tuti.Csak mondom azt nem tudom pl,hogy mennyi idő,mire hozzájutok a biztosításhoz.

A munkáltató is most szólt(örülök neki),hogy kedden kezdhetek dolgozni.Csak nincs biztosításom.És nem tudom,hogy kitöltöm az igénylőlapot,kapok csekket,befizetem,akkor egyből biztosított leszek,vagy mi?Mehetek egyből tüdőszűrésre?

2010. jún. 29. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát fogod magad, bemész az OEP-be, és ezt mind megkérdezed tőlük. Ők pontosan meg tudják mondani, előbb meg úgyse kapod meg semmiképpen mint ahogy adják. Szerintem előbb OEP-be menj, mint tüdőszűrőre, vigyél magaddal pénzt is, mert nyilván van ott is pénztár, aztán ha befizeted nekik ott, akkor lehet, hogy rögtön lesz is biztosításod. De hát majd ők megmondják hogy mi van.
2010. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár előbb mondjuk inkább hívd fel őket, hogy egyáltalán hozzájuk kell-e menni.
2010. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

az apehhoz kell menni,azt már tudom.

de majd kiderül.

puding próbája az evés:)

2010. jún. 29. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!