Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék legalább átlagos...

Hogyan tudnék legalább átlagos szintet elérni anyagilag? Hogy csináljam jobban?

Figyelt kérdés
Viszonylag jól keresek, de még így sem tudok összekaparni egy lakást Budapesten, még hitellel se megy. Nem most kezdtem a pályámat. Azt látom, hogy az összes pláza tele van, az összes étterem és kávézó tele van, minden nagyon drága, de az embereknek rengeteg költenivaló pénzük van. Én ilyen helyekre alig járok, venni a legszükségesebbeken kívül nem szoktam semmit, a munkahelyemre is mindig viszem az ebédet. A lakásokat készpénzesek veszik meg előlem, rengeteg van belőlük. Hogy csinálják mások, hogy mikor 2x 3x annyiba kerülnek az ingatlanok, mint 3 éve, hirtelen előkerül több tízmillió készpénzük, és megveszik ennyiért? Nem értem, hogy csinálják. Elég intelligensnek gondolom magam, mégis elhúz mellettem mindenki. Miért lehet ez? Hogy csináljam jobban, mibe fektessek pénzt/időt/energiát, hogy legalább olyan jól éljek mint egy átlagember?

2019. jan. 19. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem költesz szinte semmire, és viszonylag jól keresel akkor hol a pénzed? Szerintem te elvered a pénzed baromságokra, csak nem tűnik fel...
2019. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem verem el baromságokra. Már egy appet is telepítettem a telefonomra, amivel tudom követni, hogy mire költök. Időm sincs pénzt költeni, sokat dolgozok, túlórázok is amikor lehet. Jelenleg egy 3-4 éves, akkor 60 ezres számítógépről írok, a telefonomat a munkahelyemtől kaptam, ilyesmire sem költök. Sajnos a kicsi lakások ára, amit venni akarok, kb havonta megy föl egy millióval, és nem tudom utolérni az árakat az önerővel. Ennyit sajnos nem keresek. Nem értem, mások hogy boldogulnak ilyen jól.
2019. jan. 19. 21:49
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi megtakarított pénzed van akkor?
2019. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
kb 4 milla van most.
2019. jan. 19. 21:54
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Az 20% önrész egy 20 milliós lakáshoz...

20 millióért kapsz lakást Budapesten. Vagy új lakást akarsz? Jó nagyot, úgy, hogy egyedül vagy? :)

2019. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel mi a bajod?


[link]

2019. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
használt, felújítandó panelt szeretnék venni, másfél szobásat, gondolván arra, hogy nem szeretném ezt a mizériát újból végigcsinálni pár éven belül. sajnos most a felújítandó másfeles panelek a 25 öt verdesik, és nem tudom, mi lesz megint hónapokon belül az árakkal. Nem a havanna lakótelepen szeretnék lakást venni, hanem biztonságos környéken, és ott, ahová amúgy is kötődöm. Nem árt a tartalék pénz sem, mert ha kevesebbre becsülik föl az ingatlant, mint amiért veszi az ember, akkor csak annak a 80%-át finanszírozzák, amire felbecsülték. ezen kívül ugye a navnak is kell fizetni, meg az ügyvédnek, és az értékbecslő, közjegyző, stb. költsége mind a vevőt terheli. De nem is ez a lényeg, hanem hogy hogy lehet, hogy mindenki ennyire jól él, hogy mellényzsebből kifizetik ezeket az árakat, és folyamatosan vásárolgatnak, éttermeznek. Valamit nagyon jól csinálnak az emberek, és én nem tudom, hogyan.
2019. jan. 19. 22:05
 8/24 A kérdező kommentje:
köszi szépen, nagyon cuki vagy, hogy elküldted ezt a hirdetést. Nem szeretnék kitérni a részletekre, de nem ott keresek lakást, és nem ekkorát. Minden hirdetést ismerek, ami rám vonatkozik. Egész nap a netet bújom, szórólapozok, facebookon, helyi újságokban, miutcánkon, feliúságokon hirdetek, mindenkit megkérdezek, aki szembe jön. Nem csak az a baj, hogy felmennek az árak, hanem, hogy kb 2 nap alatt minden el van adva. Amit fönt látsz hirdetéseket, azoknak a nagy része már rég nem aktuális. És kb senki sem akar hitelesnek eladni. Mindenki a készpénzes vevőt választja, és joggal, mert rengeteg van belőlük. 20% önerőre már nem egyszer kiröhögtek, lekezeltek. Nem viccelek.
2019. jan. 19. 22:13
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Általában befutott vállalkozók keresnek durván jól, meg hát vannak a kitartottjaik, akiket a plázákban láthatsz. Alkalmazottként nagyon nehéz elérni ehhez hasonló szintet, kb. csak a nagyvállalatok igazgatói vannak ugyanott. Nekem szerencsére nincs gondom ezzel így se, még a rendszerváltás körül szereztek a szüleim egy panelt Pesten, áldom is a nevüket érte. Én se tudnék összehozni pesti lakást a mai világban a jelenlegi árak/bérek mellett, pedig amúgy én se keresek rosszul.


A nyugati világban a nagyvárosokban ezelőtt is általános volt, hogy csak a gazdag embereknek van saját lakása, mindenki más bérleményben lakik (bár ott van egy normális bérlakásrendszer is, itt nincs). Hát most már hozzánk is elért ez, meg kell szokni. Pedig fiatalabb koromban még én is tervezgettem, hogy majd egyszer ha jól megy, akkor eladom ezt a panelt és veszek valami szebbet, nagyobbat közelebb a belvároshoz. Bár még ez se került le teljesen a bakancslistáról, én már beletörődtem, hogy lehet, hogy ez lesz a HQ egész életemre. A franc adósítsa el magát ebben az országban :)

2019. jan. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolok, hogy egy idő után nem lehet mást, csak bérelni,mint nyugaton.

Mondjuk nem tudom, hogy lehet ennyi "kitartott",mert tömegek nyomulnak folyamatosan a plázákban. Én bevásárlóközpontok közelében lakom, és ha nem is vásárolok, be kell mennem (posta, gyógyszertár, lottózó :P) és hatalmas tömegek vannak, hömpölyög a tömeg, a boltokban is, nemcsak melegedni járnak be.Az étkezdékben nincs szabad hely.De ha néha betévedek a városba, ha megbeszélek valakivel egy találkozót, ott sincs sehol szabad asztal,folyton járni kell a helyeket, mire találunk valamit,ahol lesz hely...Rengeteg a pénzük nagyon sokaknak.

2019. jan. 20. 02:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!