Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány éves korodig támogattak...

Hány éves korodig támogattak a szüleid anyagilag?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy titeket hány éves korotokig pénzeltek a szüleitek? Ha esetleg még mindig támogatnak, az miben nyilvánul meg? Kort és nemet is írjatok légyszi!

2019. jan. 21. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen költöztem el egyetem miatt, akkor még jelentősen támogattak, de dolgoztam folyamatosan, hogy próbáljam csökkenteni a terheket. Mióta teljes állásban dolgozom, azóta a telefonszámlámra fizetnek néhány ezer forintot, mert otthon van flottában és nem tudtam kikönyörögni tölük. Illetve még lakástakarékomat fizetik régóta, abba 5.000 Ft-ot tudtak tenni havonta, már régen kiegészítettem 15.000-rel, de a részükhöz azóta is ragaszkodnak.


Alkalmanként adnak pénzt (most pl. babánk születésére), meg vesznek ezt-azt, erről próbáljuk leszoktatni őket. De veszünk mi is nekik ezt-azt, pl. tévét, telefont, hűtőt az évek alatt. Meg fizikailag segítünk egymásnak mindenben, amiben tudunk (ők pl. lakásfelújításban nekünk, mi kertimunkában nekik).

A feleségem szülei is szoktak nagyobb összegeket adni, autóra, lakásvásárlásra, esküvőre (néhány százezer Ft).

De a nagyik is tukmálják a tízezresüket.


Tehát amíg élnek és tudnak, biztos, hogy fognak. De ez kölcsönös. Szerencsések vagyunk. 31 éves pasi.

2019. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

14-15 éves koromig támogattak.


Ma már nem. Sőt, én segítem a család nagy részét.


21/F

2019. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen költöztem össze a párommal, aki azóta már a feleségem. Addig támogattak természetben, azaz volt kaja, volt hol aludni.

Aztán utána pár év albi a párommal, közben gyűjtöttünk pénzt. Amikor eljött a saját ház vásárlás akkor sokat tudtak segíteni, így csak 5 millió hitel kellett.

2019. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
14 évesen mentem először dolgozni, később még tanultam de a támogatás minimális volt. 20. évtől pedig teljesen a magam kenyerén éltem. 71/L
2019. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!