Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » December 16-án megszűnt a TB...

December 16-án megszűnt a TB ellátottságom. Mivel nem fizettem havonta, így nem volt TB-m. Utólag az APEH követelheti a részleteket? (Most akarok munkaügy miatt TB-t)

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. A TB fizetése hazánkban nem lehetőség, hanem kötelesség, így utólag számonkérhető.
2010. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de számon is kérik,vagy csak kérhető?
2010. jún. 29. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérik visszamenőleg, pláne akkor, ha nem te jelzed a problémát (hallottam már olyanról, hogy valaki bement és mondta, hogy szeretné fizetni, és akkor csak onnantól kellett neki, visszamenőleg nem), hanem ők jönnek rá a turpisságra...
2010. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én bementem,hogy fizetni akarok,mától,és kiderült,h. kell fizetni.

elvileg mindig a tárgyhónap 12-ig kell fizetni utólagosan a számlát.

ha jól számolom,(dec.16-án járt le a tb-m)akkor 7hónapot kell fizetnem?vagy csak 6ot?merthogy lesz munkahelyem papíron is 6-án,szerződéssel.Sztetek?

2010. jún. 30. 12:24
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Mi lett az ügyeddel végül??

Ugyan ebbe a cipőbe járok. A héten mentem el, hogy szeretném fizetni ezek után, mert végeztem a sulival és jelenleg állásom nincs. Erre hogy 3 évet visszamenőleg kéne fizetnem, mert levelezős voltam, de én nem is tudtam, hogy nincs ellátottságom. Most, hogy magamtól mentem, igazán elengedhetnék.

A másik, hogy a 3 év alatt, amíg levelezőre jártam voltam kórházba és háziorvosnál és ott se jelezték, hogy nincs ellátottságom.

2012. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!