Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek magammal, ha...

Mihez kezdjek magammal, ha nem akarok minimálbérért megrohadni Magyarországon? 22F

Figyelt kérdés

Tanulmányaim eléggé félresiklottak, egy érettségim, egy középfokú angol nyelvvizsgám és egy kb. hasznavehetetlen egyetemi BSc diplomám van. Mesterképzés jelenleg nincs tervben, csak időhúzásnak lenne jó max., haszna annak sem sok lenne. Másik szakot nem hiszem, hogy elkezdek már így 22 évesen, ahhoz megint rengeteg pénz kellene. Így viszont csak a betanított gyári munka, segédmunka, eladói munka, árufeltöltés, raktáros stb. melók maradtak, amik egyrészt nem is érdekelnek, másrészt nem fizetnek annyit se h valaha elköltözhessek itthonról.

Valami jó tanács?


2016. szept. 25. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

ez van. ki kell menni külföldre, ott is ezeket az alja melókat végezheted, de legalább megfizetik.. jobban mint itthon.


Majd biztos jön pár mendemondó, aki azt tanácsolja, hogy tanulj hiányszakmát! Nos nekem 2 hiányszakmám is van, mégis csak az általad felsorolt helyekre hirdetnek álláslehetőséget.

2016. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"Menekülés" külföldre. Vagy tudsz jobbat? Ha mégis tanulásra adod a fejed akkor külföldön is megteheted ahol nem jellemző a büfészak és ott el is tudsz helyezkedni vele. De idehaza egyáltalán nem jellemző az hogy a munkaerőpiac igényeihez igazodna az oktatás. Ahogy azt tapasztaltad is.
2016. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
* én gondoltam, hogy bevállalok levelezőn egy gépészmérnökit. nos megnéztem milyen munkalehetőséget hirdetnek e szakmán belül.. 95% a a hirdetéseknek értékesítőt keres. Nos engem kicsit se érdekel az értékesítés, ha érdekelne marketinget tanulnék. Szóval gondolkodom még rajta, hogy belevágjak e...
2016. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Tanulj valami hasznosat. Egyébként mi az a bsc?
2016. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom ez a földrajz geológus troll aki mostanában a jogász lány helyett irogat.
2016. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Kevés geológust ismerek, de azok közül mind kicsit többet keres havonta, mint én egy év alatt. :)
2016. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
gondolom azok végeztek valamilyen msc-t
2016. szept. 25. 20:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen papírod van pontosan? Melyik városban keresel?
2016. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
ha tudsz nyelvet menekülni kell ez egyértelmú, külföldön megkeresed a nettó 1300 eurót egy csöves raktáros munkával
2016. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Másik szakot nem hiszem, hogy elkezdek már így 22 évesen, ahhoz megint rengeteg pénz kellene."


Diákhitel?


Amúgy van angol nyelvvizga, akkor nyomj le egy java programozót, 3 hónap után bruttó 300-as fizu kezdőknek (amiből egy ideig a tanfolyam árát csengeted, de azért nem olyan vészes). Fiatal lennék ezt csinálnám.

2016. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!