Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is őrült vagyok,...

Szerintetek is őrült vagyok, mert Magyarországon akarok munkát vállalni (én úgy érzem ez a normális hozzáállás)?

Figyelt kérdés

Egy kedves ismerősöm azt mondta, hogy én hülye vagyok amiért éhbérért itthon szeretnék egyetem után munkát vállalni, menjek ki külföldre ott takarítónőként is többet kereshetek.

Én viszont nem akarok kimenni mert:

1. Nem vagyok nagy hazafi meg nacionalista, nem ezt az országot hiszem a legeslegjobb helynek, szívesebben laknék máshol is, de nem rossz érzés az, hogy itthon nem kell azzal szembesülnöm, hogy egy utolsó jöttment bevándorló vagyok.

2. 5 évet töltök el állami helyen egy magyar egyetemen, a szaktudásommal nem a magyar embereket illene "szolgálnom", amiért minden dolgozó adófizető polgár valamilyen úton módon finanszírozta a tandíjamat? A szüleim munkáját is azzal háláljam meg, hogy itt hagyom őket?

3. Büszke vagyok arra, aminek tanulok, de ha nem egyetemista lennék, hanem gyári dolgozó akkor is büszke lennék a szakmámra, amiért tanultam. Miért legyek egy cseléd kint, mikor itt becsületes szakmám is lehet, és amiért akár tisztelhetnek is?

4. Külföldre el lehet jutni nyaralások alkalmával is, ha kimegyek és agyondolgozom magam, akkor ugyanúgy nem fogom megismerni az ottani embereket, meg a kultúrát, hiszen aki keményen dolgozik (és azért nem titok erősen kell melózni a külföldiek munkavállalóknak, nem ingyen adják a pénzt) annak nincs ideje pihenni, meg üdülgetni ott.

De a kedves ismerős azt mondta ezekre, hogy alkalmatlan béna vagyok, nyugodtan maradjak itt, és dögöljek éhen az itteni fizetésekből, ő csak a javamat akarja. Ennyire furcsa, és szégyellnivaló, hogy itthon akarok a saját megszerzett szakmámban dolgozni? Természetesen, ha 2-3 éven belül nem kapnék munkát, akkor nem marad más hátra, mint kimenni, de nem akarom feladni, először itt szeretnék elhelyezkedni, és csak legvégső esetben elmenni külföldre. Nektek mi a véleményetek? Nagyon hülyén gondolkozom?


2011. nov. 18. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lennél őrült? Ha jól érzed magad itthon, mért kéne elmenned? Te magad is megindokoltad a saját válaszaidat. Nem akarsz bevándorló lenni, nem akarod itt hagyni a szüleidet és büszke vagy arra, amit ITT tanulsz!
2011. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hozzáállásod nagyon becsülendő - ellenben itthon nem fizetik meg még a jól képzett munkaerőt sem sajnos. Itthon pl. egy 300K nettó fizetés igen jónak számít bármilyen szakmával kezdőként, míg pár országgal arrébb ennyit egy pincér vagy egy takarító is röhögve megkeres, nemhogy egy diplomás szakember. Ami, hát.. szomorú.
2011. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én mosogattam kint együtt tanárral, orvossal, elég nehezen viselték, a helyzetet.

Ahol én voltam (UK) nem voltam utolsó jöttment bevándorló, mivel brutál sokan vannak így kint. Nem tudom a statisztikai számokat, de nekem úgy tűnt legalább a lakosság fele külföldi.

A más kultúrát, embereket, gondolkodásmódot megismerheted mert ott is vannak szabadnapok, meg nem napi 24 órát dolgozol.

Egyetértek veled amit írtál itthon megprópálod, ha nem megy irány nyugat.

2011. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy őrült, te így látod, jogod van a véleményedhez. Legfeljebb ne hangoztasd az ismerősöd előtt.

Egyébként én sokáig osztottam a helyzetet, aztán elkezdtem számolni. Könyvtáros leszek, idén végzek. Közalkalmazottként tudnék elhelyezkedni, ez 79 ezer nettót jelent. Ha továbbmegyek MA-ra, akkor egy tízessel többet kapnék, viszont nem lenne munkám, mert a könyvtárak nem vesznek fel ilyen végzettségű alkalmazottat (vagy legalábbis nagyon keveset), mert többet kell neki fizetni.

Na szóval 79 ezerből kellene megéljek. Szerencsére a párommal együtt élek, így a költségek megoszlanak. A lakás törlesztője 70 ezer, ennek a felét kifizetem, az 35 ezer. A rezsi 30 ezer, ennek a felét kifizetem, az 15 ezer. Elköltöttem 50 ezret, maradt 29 ezrem. Ebből bérletet veszek, mivel már nem vagyok diák, az 10 ezer. Maradt 19 ezrem. Ebből eszem, ruházkodom, szórakozom, utazom, gyógyszert veszek, stb.

Őszintén? Imádom Magyarországot, de ez nyomor. Ennyiből megélni sem lehet, nemhogy félretenni.


Ezzel szemben szinte bármelyik nyugati országban két-háromszorosát keresem meg a megélhetési költségeimnek. Ha ketten kimegyünk a párommal, havi többszázezret félre tudunk tenni. Egy-két éven belül megvan pl. a lakás ára, amit amúgy még több mint tíz évig kellene fizetnünk. Néhány év külföldi munka után úgy tudunk hazajönni, hogy nem nyomorgunk, megvesszük a lakást és egyebeket és sínen vagyunk. Már ha egyáltalán hazajövünk..

Tényleg nem arról van szó, hogy nem szeretem Magyarországot. De ahhoz, ami most itt zajlik, semmi kedvem asszisztálni...

2011. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy őrült, de az ismerősödet is megértem.

Az sem mindegy, hogy milyen egyetemet végzel, mert ha mérnöki vagy programozói diplomád lesz, akkor több mint valószínű keresel majd annyit, mint egy külföldi takarító (300.000-et), de ha csak egy bölcsész szakot végzel vagy pl ügyvédnek tanulsz, akkor marha nagy szerencsére lesz szükséged, hogy egyáltalán állást találj.


Mindenesetre ne nézd le te se az ismerősödet, amiért óvni akar. Viszont felmerül a kérdés, hogy ő már külföldön van vagy otthonról hadovál?


Én 5 hónapja vagyok a UK-ban, 4 hónapja dolgozom. Amivel szembesülök az nem az angolok elutasítása, hanem épp a többi bevándorlóé. Lengyelekkel dolgozom, és rohadtul szemetek. Nem tudom a pontos okát, csak sejtem... el akarják hitetni a főnökséggel hogy ezt a munkát csak ők tudják ellátni, ezért minden új csajt kicsinálnak... volt aki csak 1 napig bírta volt aki 1 hónapig. Lassan rekordot döntök... úgyhogy most rákapcsoltak... van hogy bőgve megyek haza. De őszintén még ez is jobb, mint otthon munkanélkül anyámék nyakán éhezni...

2011. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek. Négy nyelven beszélek felsőfokon, minden új ismerősömnek az első kérdése az, hogy-hogy nem megyek külföldre dolgozni. Szerintem ha valaki szorgalmas és talpraesett, itthon is szépen eléldegél. Itt vannak a szüleim, a testvérem, unokatestvéreim, barátaim, itt nőttem fel, ideköt minden emlékem, semmi kedved vadidegenek között újrakezdeni mindent. Utazni szeretek, évente néhányszor 1-2 hét nekem bőven elég külföldön, bejártam már egész Európát, voltam a Távol-Keleten, jövőre az Egyesült Államokba megyek. Ráadásul vannak ismerőseim, akik külföldön dolgoznak, és egyik sincs úgy eleresztve, mint én itthon. Rabszolgaként dolgoznak, feleannyit keresnek, mint az ottaniak, ami ha az itteni fizetésekhez képest soknak is tűnik, azért az ottani igazán kényelmes megélhetéshez kevés. Meg aztán ha túlórázni kell vagy hétvégén bemenni, kit hívnának, ha nem a bevándorlót? Szóval jó itthon, felesleges világgá menni!
2011. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tisztelem a hozzáállásodat. Én elmentem és életem legjobb döntése volt "cseléddé" válni a magyarhoz képest 7x fizetésért.
2011. dec. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el, ha valaki elmegy, sőt ilyen árak és fizetések mellett nem csoda, ha sokan inkább külföldre vándorolnak ki. Valószínűleg egyetem után olyan 100 ezer forintot fogok keresni, és én ennek is örülök, mert az is számít, hogy ki milyen körülmények közül jött. Apukám pl. 6 évig minimálbért keresett, anyukám 35 év után épp csak többet keres 100 ezernél. Ilyen fizetések mellett, én igenis boldog vagyok ennek a várható fizetésnek is, mert tisztába vagyok, hogy a nagy átlag mennyi pénzből kell megélnie, és ahonnan én származom ez igenis irigylésre méltó kereset. Ráadásul, ha elköltözök az ország másik részére, akkor lényegesen többet is kereshetek, és én meg ezt a lehetőséget nem fogom elszalasztani. Külföldre nem szándékozom kimenni, de ebben a megyében nem akarok maradni, mert utálok itt lakni.
2011. dec. 2. 06:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen csak irigyelek, a hozzáállásod miatt! Nekem 100e ft a kötelező havi kiadásaimnak ha a felét fedezi akkor már boldog vagyok! De ilyen hozzáállás mellett valóban fölösleges külföldben gondolkozni, hogy ha megelégszel azzal amid van vagy várhatóan lesz.

2012. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te tudod,a te döntésed.

De az nem igaz,hogy kint bevándorló leszel,pl én mint programozó tuti nem,Svájci CERN-ben tárt ismétlem tárt karokkal várják a magyarokat,és hihetetlen mennyi pénzt fizetnek ki,egyszerűen mondom ilyen nincs mint egy mese.

Az uncsim is fejlesztő nem kevés zséért,ésd a Sechelles szigetekre járkál.

Jó a hozzáállásod,de arra készülj fel,hogy havi 100 az lóf@sz,céljaidat nem fogok tudni elérni vele.

2013. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!