Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten más vidéki magyar...

Budapesten más vidéki magyar is tátja a száját rajtam kívül hogy milyen gazdag emberek élnek itt?

Figyelt kérdés

Kapkodom a fejem az utcán olyan autók szaladgálnak, rengeteg nagyon jól öltözött ember, akiken csak a ruha egy vagyont ér.


Hihetetlen mennyire pénzesek itt az emberek.


Én borsodi vagyok, nekem ez mintha egy másik világ lenne


2019. jan. 29. 23:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Borsodban élek, de én nem látok egetverő különbséget. Sőt, Pesten több az egy négyzetméterre jutó tróger, mivel többen vannak. Mindjuk én itt is, ott is jómódúnak számítok, és olyan helyekre járok, ahol el tudom kerülni a mocskot. Nem tömegközlekedek.
2019. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Bp-en élek, de nem látom reggel-este munkába menet a metrón a sok gazdagot (nyilván azok nem bkv-val járnak dolgozni). Tök átlagos vagy éppen prolis kinézetű emberekkel van tele a metró. Sőt, több az giénytelen, mint a kisvárosban, ahonnan származom. Nagyon sok márkásnak kinéző ruha gagyi, vagy kinai piacos "versace", vagy olcsón vették a turiban.
2019. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Háát igen én például 31 évesen sok 22-23-24 éves kölköt is látok prémium kocsiban ami legalább egy 15-ös,mellette prémium ruhák és tényleg szoktam ezeket látni.

Nem sajnálom tőlük,de érdekes nekem miér nincsen 15 misis verdám meg mellette állandó nyaralásom mint ezeknek az embereknek?Srácoknak?

Meg én 28 évesen kezdtem el karrieremben ívelni felfele,jól keresni.

Ezzel szemben 24 éves kislány ismim kap nettó 600e,projektvezető.

Könyörgöm hogyan,én sem vagyok még az pedig 9 éve dolgozok angol anyanyelvi szintű mégse vagyok vezető még.

Hozzáteszem diplomája sincsen,csak egy év tapasztalata.

Nem sajnálom nem irigykedek de nem értem ezeket a dolgokat,a mai fiatalok vagy hihetetlen sikeresek vagy nyomik de ezek a végletek.

Kérdezem én hogyan?Hogyan érték ezeket el 20-n évesen.

Én 20-n évesen kerestem 180-e és BKK-ztam.


Amúgy most érdekes dolgot vetettél fel Balázs.

Az is igaz,hogy nem minden ruha eredeti meg óra sem,de ezt észre lehet venni,plusz én tényleg új verdákat láttam de vannak ezek a kimentem németbe hosztam bé béjemvét öccázzé.

2019. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nagyobb város, többen lakják, tehát van itt minden: a hajléktalantól és ingyenélőktől kezdve a dolgozó/robotoló középosztályon át a multimilliárdosokig minden.

Elég sok külföldi is él itt kisebb-hosszabb ideig akár munkaügyben akár tanulási célzattal, ők is jól öltözöttek, illetve drágább autóik vannak, jobban szituáltak.

Sajnos sok fiatal csak a szülei jómódú hátterének köszönhetően rázza a rongyot, de ők az istenkirályak és mindenki mást lenéznek, mert nem fogják fel, hogy mennyire gáz a szüleik pénzével arcoskodni. Nyílván értékelni sem fogják tudni soha a pénzt, pedig lehet, hogy szüleik/ nagyszüleik véres verejtékkel szerezték meg az "első milliójukat"ők pedig könnyelműen elherdálják azt.

Ezt a luxust látva pedig sok fiatal akár hitelekből akár alkalmi külföldi munkával a látszat kedvéért sokat költ menő ruházatra, kiegészítőkre, elektronikai cikkekre és kocsira.

Nem számít, hogy albérletben él, vagy ami még rosszabb, 30-35 is évesen a szülei nyakán - de a látszat mindenképpen legyen meg, irigyeljék őt a társaik...

Erre sajnos a média és a manapság sokat emlegetett fogyasztói társadalom is rátesz egy lapáttal - erre az eltorzult értékrendre próbálnak mindenket rávezetni.

Nyílván itt több a befolyásos politikus, pénzügyes, tőzsdés és multi cég tulajdonos is, akik elképzelhetetlen luxusban élnek.

És itt vagyunk pl mi, akik tini korunktól kezdve keményen megdolguztunk minden egyes fillérért, nem sokat adtunk a látszatra, nem szórtuk a pénzt drága holmikra, max utazgattunk mert az tett boldoggá, az kapcsolt ki minket.

De leginkább félretettünk, befektettünk, forgattuk a pénz, néha még külföldön is dolgoztunk, és szülői segítség nélkül teremtettük meg magunknak az egzisztenciát.

Most így bőven 40 alatt évek óta jól profitáló saját vállalkozásunk, teher mentes családi házunk és több gépjárművünk van.

Csak ehhez nyílván sokat kell dolgozni, eleinte sokat kell nélkülözni, kell egy adag józan ész és merészség a befektetéshez, vállalkozáshoz.

De aki nem ismer, és nem járta végig ezt az utat az csak irigykedik... pedig semmi sincs i gyen a mai világban, így vagy úgy, de mindennek ára van!

2021. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!