Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Értelmezést kérek.2018. dec....

Értelmezést kérek.2018. dec. :végzés: Bíróság az eljárást megszünteti 2019. jan. : a végzés jogerőre emelkedett, végrehajtható. Ezt hogy értsem? Bővebben alább.

Figyelt kérdés

Egy behajtó cég szerint 2011-ben adósságom keletkezett egy távközlési szolgáltatónál, amiről eddig nem tudtam. Közjegyzői levél, ellentmondás.. hivatkoztam a tények nem ismeretére, és a követelés elévülésére.

Decemberben jött egy levél, melyben az eljárást megszüntették, majd a mai napon érkezett újabb levél a bíróságtól, hogy a felperesnek az alperessel szemben díj tartozás megfizetése iránt indult perben a végzés jogerőre emelkedett, végrehajtható.

Egyrészt ha megszüntetnek egy pert, hogy hozhatnak újabb végzést úgy a hátrányomra, hogy meg sem kérdeznek, fellebbezési lehetőségem sincs, a másik, akkor most ezt nekem ki kell fizetni? Azt sem tudom hogy mi ez..



2019. jan. 30. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Tovább gondolkozva, esetleg ezt értsem úgy, hogy a felperes továbbra sem nyújtott be semmit, nem is fellebbezett a megszüntetéssel kapcsolatban, így a megszüntetés emelkedett jogerőre?
2019. jan. 30. 14:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most lépett hatályba a bíróság döntése, mert a felperes nem fellebbezett. Ergo nem kell fizetned.
2019. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2019. jan. 30. 20:49
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Remélhetőleg jól írod és e szerint az első levélbeni megszüntetés emelkedett jogerőre. Érted? Sorrend. Hivatkozik az eljárás megszüntetésre ami jogerőre emelkedett.


Nézd azt ahogy hivatkozik a szöveg és mire, utána azt amire hivatkozott.


"a végzés jogerőre emelkedett" > mit ír mi az a végzés?

2019. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

TappancsMancs, igen, köszönöm!

Csak a végrehajtható szónál fennakadtam, és képtelen voltam tovább gondolkozni, inkább felháborodtam 😄 de amint higgadtabb lettem, újra olvasva bizony rájöttem, hogy az első, megszüntető határozat emelkedett jogerőre

2019. márc. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!