Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akkor is ledolgoztatjak a...

Akkor is ledolgoztatjak a felmondasi idot ha berugva megyek be naponta vagy akar igazoltlanul tavol vagyok?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, akkor azonnali hatállyal felmondanak - de ennek nyoma lesz és a következő munkahelyeden nem fog jó belépőnek számítani. Ittasság miatt akár fegyelmivel is elbocsáthatnak.
2019. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
De hogy lesz nyoma? Egy interjún bármit elő lehet adni, úgysem fognak az előző helyen érdeklődni, meg szerintem nem is lehet, személyi és adatvédelmi okokból.
2019. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez engem is erdekelne. Gyari melorol van szo, szerintem ezeknel nem nagyon kerdeznek a regi helyrol, orulnek ha jon uj biorobot.
2019. febr. 1. 08:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írod bele az előző munkahelyedet az önéletrajzodba, akkor gyanús lesz a tátongó lyuk. Ha beleírod, akkor kérdezni fognak, és alkalmazhatnak background checket vagy kérhetnek referencia levelet. Volt olyan munkahelyem, ahol meg kellett adnom az azt megelőző munkahelyeimről 1-1 kontaktot, jellemzően főnököket, akiket e-mailben felkerestek, igazából csak annyit kérdeztek, tényleg ott dolgoztam-e, abban a pozícióban, de ha részegen jártam volna be, gyanús, hogy azt is visszaírják. Másik helyen referencia levelet kellett kérnem az előző munkahelyemről, na ott sem mutatott volna jól, ha olyat ír az ex-főnököm, hogy részegen jártam be.


Szvsz minden munkahelyről, ha utáltad is, jó pofát vágva kell kibekkelni a felmondási időt, mert sosem tudhatod, mikor kerülsz olyan helyzetbe az életben, hogs a volt kollégáid közül valaki dönteni fog rólad.

2019. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és gyári munkahelynél is számít. Most lehet, hogy nagyon keresik a munkásokat de ez nem volt és nem lesz mindig így, ha most tróger leszel, akkor egy helyen egy életre elvágtad magad, és nem tudhatod 5 év múlva nem lesz-e ez az egyetlen szóba jöhető hely a környéken.
2019. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább menj táppénzre.
2019. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2, már újra kötelező feltüntetni a munakviszony megszűnésének a módját az álláskeresésihez kiadott igazoláson, a progik meg nem válogatnak, ráírják minden kiadottra, arra is, amit leadsz az új munkáltatónak.
2019. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha a munka el nem végzésével igazolhatóan kárt okozol, akkor kártérítésre kötelezhetnek. Azon kívül, hogy ha nem jelensz meg (igazolatlan távollét) bért sem kapsz.
2019. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha berúgva mész dolgozni vagy lógsz akkor a cég fegyelmit is adhat, továbbá munkaügyi pert is akaszthat a nyakadba.


A felmodási idő védi a munkavállalót és a munkáltatót. Gondolom ha máról holnapra elbocsájtanának akkor durcás lennél, de ha Te mondasz fel máról holnapra akkor a munkáltatótól elvárod hogy tapsikoljon.

2019. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi felmondási idő alatt nem szoktuk megkönnyíteni az illető dolgát még akkor sem, ha részegen jár be minden nap. Szondáztatás után lepapírozás, hogy miért küldtük haza, és kapott aznapra igazolatlant, amire ugye nem jár bér.


Az nagyon egyszerű lenne, ha azonnali hatállyal kirúgnánk, hiszen pont ez a célja.


Ha pedig azzal próbálkozik, hogy nem is jön dolgozni, akkor a munkaviszony megszüntetése jogellenessé válik, és ilyenkor jár a munkáltatónak a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjának megfelelő összeg. Ezt követelném. Ha megfizeti, részemről mehet...


Nem egyszerűbb megegyezni?

2019. febr. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!