Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki felel érte (melyik hivatali...

Ki felel érte (melyik hivatali szervek) és mért engedik be az EU-ba (Magyarországra is) a kínai hamisítvány-minőségtelen-életveszélyes (! ) árukat?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mi az a hivatalos folyamatlánc-hivatalos eljárás-emberlánc-törvény, ami lehetővé teszi, a Kínából jött szemét behozatalát, ami az ISO szabványt is messziről alulmúlja, így okozva ezzel rengeteg anyagi kárt és sokszor halált is.
2019. febr. 2. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azért ezekre az anyagi károkra és halálokra hozhatnál pár példát, nem hangzik kifejezetten hitelesen.


Ahhoz, hogy valamit forgalmazhass az EU-ban, CE minősítéssel kell rendelkeznie.

[link]

A minősítéshez tartozik egy azonosító szám, ami megmondja, ki hagyta jóvá a minősítést.


Gond esetén a Fogyasztóvédelemhez fordulhatsz.


Az "ISO szabvány" nem tudom, mit akart jelenteni nálad, millió dolognak nincs semmilyen ISO minősítése itthon sem.

2019. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sok apróságot rendelek ebay-ről, amik sok esetben semmivel sem rosszabbak, mint az itthon gyártott szemetek.

Ellenben tizedannyiba kerülnek.

40-60 Forintért rendelek dolgokat, amik itthon is kaphatók, 300-500 Ft körüli összegért.

De rendeltem már 16 Ft-ért is.

Mitől hamisítvány? mitől életveszélyes?


A legdrágább, legminőségibb, szabványos eszközzel/eszköztől is meg lehet halni.

A gagyi olcsó termék sem jelent egyértelműen halált, csak értelmesen kell hozzáállni. Műanyag szatyrot nem kell a fejedre húzni és megkötni, akkor nem fogsz tőle megfulladni.


A hamisítvány meg más név alatt fut, azaz más márka, onnantól pedig szabályos. Ne mondja meg senki, hogy nem árulhatok Nake néven sportcipőt. Miért ne tehetném?


Szóval amíg olcsóbban jutok hozzá a világ másik végéről, addig onnan fogok rendelni.

Nem vagyok a magam ellensége, hogy ugyanazért a termékért 10x-es árat fizessek ki.

Még a posta is ingyen van.

Ha te inkább megveszed 10xes áron, az legyen a te problémád.

Nagy eséllyel kb ugyanazokat vesszük, ugyanott készül, csak te többet fizetsz érte, én meg nem.

2019. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és további hozzászólásokat is várok, kérem segítsetek, ha tudtok információkkal.


Igen, pontosabban a Wikipédiából idézett:


..."Az ISO 9000 egyszerre jelöl egy szabványsorozatot is és egy konkrét szabványt is."... ..."állandó kifogástalan minőségét"...


dolgokra gondoltam.


A kínai hamisítványok olyan silány minőségűek, hogy áramütést, kigyulladást, akár lakástüzet okoznak, és most csak az eredetit lemásoló elektronikai gagyikra tértem ki, de köztudott, hogy minden más hamisítvány termék is egy (sokszor balesetesélyes, életveszélyes) hulladék, legyen az egy Kínai csőfogó szerszám, vagy egy Kínai golyóstoll. Nem edzett acélból készülnek, sokszor az ember kezében kinyúlnak, eltörnek, teszik tönkre a kezelt felületet is, nem lehet velük precízen dolgozni.


A kínai hamisítványok olyan silány minőségűek, hogy áramütést, kigyulladást, akár lakástüzet okoznak, és most csak az eredetit lemásoló elektronikai gagyikra tértem ki, de köztudott, hogy minden más hamisítvány termék is egy (sokszor balesetesélyes, életveszélyes) hulladék, legyen az egy Kínai csőfogó szerszám, vagy egy Kínai golyóstoll. Nem edzett acélból készülnek, sokszor az ember kezében kinyúlnak, eltörnek, teszik tönkre a kezelt felületet is, nem lehet velük precízen dolgozni.

Le egyszerűsítve, ki engedi meg azt, hogy behozzanak ilyen felháborítóan vacak hulladékterméket az EU-ba (ide Magyarországra is) mikor itt nálunk műszaki területeken, gyárakban is szigorú szabályok szerint kell gyártani, minőségesebb anyagokból. ISO 9000, ISO 9001, stb.

Én már a határon visszafordítanám a teherautókat, repülőket vissza Kínába a rengeteg gagyi termékkel. Nem engedném egyáltalán, hogy a kínai kamusok betegyék a lábukat se ide az EU-ba, csak ha megfelelnek a szigorú műszaki előírásoknak, amiket mi is betartunk, amiket mi is gyártunk, úgy mint a Francia, vagy a Német is...

A jó minőséggel nincs semmi bajom.

Nem lehetne a hamisítványok ellen szigorúan, és egységesen fellépni? A kínai szemét globálisan hátráltatja az embereket, a gazdaságot. Itt napi szinten milliárdokról lehet szó, és szerintem nem is etikus ha hamisítvány szeméttel verik át az embereket.

Csalnak, bűncselekményt követek el. Nem?

2019. febr. 2. 14:54
 4/16 anonim ***** válasza:
ISO 9000 szabványcsalád 9001-es tagja egy minőségügyi rendszerszabvány, annyit jelöl, ha valakinek van ilyen szerinti tanúsítása, hogy egy független tanúsító testület szerint a cég minőségirányítási rendszere a szabványpontoknak megfelel. De el foglak keseríteni, ettől még gyárthat a cég alacsony minőségű, tervezési hibás szarokat. Pláne, hogy elég egyszerű ilyen tanúsítást szerezni.
2019. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a többi rendes hozzászólótól, de kérem, szakemberek, mesteremberek, akár gyakorlatban tevékenykedő mérnökök véleményére is kíváncsi vagyok. NEM kisgyerekekre, trollokra, tapasztalatlan suttyókra vagyok kíváncsi aki még életében nem látott egy rendes csavarhúzót, vagy egy normálisan szigetelt oldalvágó fogót. Azt kérdezem aki ránézésre, fogásra tudja például, hogy mi a kínai sz4r és a normális villanyvezeték között a különbség. Ja, és nem az egy két ellenpéldára gondolok amikor itthon összetákolnak valamit, ami véletlen Kínában meg olcsóbb. Ezt mindenki, higgye el, rettentően ritka. A minőségnek meg van az ára, és sokszor szigorú követelmény, hogy egy kávéfőző villanyvezetéke milyen vastag, és hogyan van szigetelve, mekkora a villás bedugó mérete, mennyire masszív a fröccsöntött műanyag, eleve mennyi anyag van benne, és mekkora a két ág közötti távolság!
2019. febr. 2. 15:09
 6/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az ISO a céget tanúsítja, nem a terméket. A CE egy gyártói nyilatkozat arról, hogy a termék a vonatkozó szabványoknak megfelel. Hogy emögött van-e akár saját, akár független tanúsító általi vizsgálat, az a cég szíve-joga... Ha kéri a vevő, akkor persze köteles megmutatni a tanúsítási jkv-t (bármikor lehet egyet írni a nyilatkozat mellé). Esetleg egy ENEC már valóban egy független tanúsító általi, elsősorban biztonsági tanúsítvány (elektronikai termék kategóriában), aminek van működési követelmény vizsgálata is (de sokszor láttunk már ENEC-es terméket, ami eleve tervezési hibás volt).
2019. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
OK. Biztos úgy van és köszönöm is a választ, de maradjunk az eredeti kérdésnél: Ki felel érte, és mért hozzák be a kínai silány szemetet az Európai Unióba?
2019. febr. 2. 15:39
 8/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem szólok hozzá, mérnök vagyok, aki TANÍTJA az ISO9001-et is, nem tudom megkülönböztetni két villanyvezeték minőségét ránézésre. <facepalm>
2019. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ember, nem sértegetni akarok senkit, hanem a kérdésemre megoldást találni.

"Ki felel érte, és mért hozzák be a kínai silány szemetet az Európai Unióba?"


Legyen a kérdésem nyitott, várom a válaszokat továbbra is. Tények kellenek. Nem félrebeszélések.

2019. febr. 2. 16:26
 10/16 anonim ***** válasza:
Meglepő mód azért hozzák be, mert van rá kereslet.
2019. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!