Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki felel érte (melyik hivatali...

Ki felel érte (melyik hivatali szervek) és mért engedik be az EU-ba (Magyarországra is) a kínai hamisítvány-minőségtelen-életveszélyes (! ) árukat?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mi az a hivatalos folyamatlánc-hivatalos eljárás-emberlánc-törvény, ami lehetővé teszi, a Kínából jött szemét behozatalát, ami az ISO szabványt is messziről alulmúlja, így okozva ezzel rengeteg anyagi kárt és sokszor halált is.
2019. febr. 2. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Össze vissza kevered a fogalmakat, így azt sem lehet tudni, mire is vagy kíváncsi.


Az ISO szabványban és úgy általában az iparban használt "minőség" szó nem azt jelenti, amit a civil életben. A gyártósoron akkor jó a minőség, ha minden elkészült darab paraméterei ugyanolyanok, és nem lesz az egyik darab ilyen, a másik olyan. Ettől még a termék civil szemmel lehet "gagyi" vagy "profi" is. A te problémádhoz ennek kevés köze van.


Kértem, hogy hozzál példát a halálesetekre, ha olyan sok van, akkor gondolom nem lesz nehéz.


Az sem világos, mit jelent neked a hamisítvány. Természetesen egy védett márkanév (pl. Bosch) alatt nem lehet nem Bosch által licenszelt terméket forgalomba hozni. (Szándékosan nem mondom, hogy gyártott, mert nemhogy nincs már olyan Bosch Professional terméke, amit legalább részben ne gyártanának Kínában, de sok cuccuk OEM, tehát abszolút nem a cégcsoport gyártja).

Tehát nem, hamisítványokat nem lehet behozni legálisan, és amit elfognak, azt általában bezúzzák.


Ahogy nem lehet életveszélyes dolgokat sem forgalomba hozni. Minden EU-s terméknek kötelező a CE minősítés, amivel természetesen szintén trükköznek, de ezeket alkalomszerűen igyekszenek a fogyasztóvédelmi hatóságok szűrni és bezúzni.


A trükközés pedig nem kínai sajátosság, szerintem az "okos" forgalomba hozott metilalkoholos házi pálinkák több embert öltek meg, mint a kínai elektronika. De sajnos a KSH-nak nincs ide vonatkozó adata.


Végül csak megjegyzem, hogy Kína már rég nem az a gagyi, mint 30 évvel ezelőtt (vagy mint Japán volt az ötvenes években). Eszméletlen mennyiségű ipari tudást halmoztak fel (nem utolsósorban vásároltak fel Európából és az USA-ból), elektronikában már ők a világelsők és hamarosan durván be fognak törni a nehéziparral is. Lehet az Aliexpresszről fél dollárért szar csavarhúzót rendelni, de ugyanazt a szart csak azért nem kapod meg a németektől, mert drága szart gyártó német üzemeket kiszorította az olcsó kínai szar. Az olcsó szarra pedig hatalmas a kereslet.


A kínai ipar egésze már nem a világító szemű, csipogó játékkutyáról szól, hanem arról, hogy ki lesz a világ vezető kereskedelmi hatalma 10 év múlva.

2019. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szó nem volt a kérdésben szerszámokról meg villamosiparról, erre mikor leírom, hogy én miért rendelek, akkor kis hülyegyerek vagyok meg troll?

Hát köszi, véleményem szerint egyik sem vagyok, de nem volt a kérdésben, hogy mérnökök szóljanak hozzá.


Én is ezt szoktam írni, hogy amit az utolsó. Hogy bennragadt az emberek agyában, hogy Kína = gagyi, de ez már rég nem így van.

A 90-es években még talán, de azóta eltelt 20-30 év, és jó lenne nem csak teríteni ezt a demagóg baromságot, hanem meg is győződni róla.

A Huawei meg a Lenovo is kínai, szóval ha ilyen gagyi dolgokat vágnak hozzád a rokonok egy születésnapra, kedves kérdező, nyugodtan küldd el nekem, megszabadítalak tőle.

2019. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ki felel érte, és mért hozzák be a kínai silány szemetet az Európai Unióba?"


Az emberek, akik megveszik, keresletet képeznek az olcsó, gagyi termékekre. Mert "kb" ugyanazt tudja, mint egy "márkás", csak töredék áron. Igen, vannak jó minőségű kínai termékek is. Nem olcsók. Igen, vannak szar minőségű drága cuccok is.

A szabályozás elég laza. Mint írtam: a gyártónak kell egy nyilatkozatot tennie, hogy az megfelelő termék. Ha ez megvan, akkor bármit forgalomba lehet hozni. Persze vannak szervezetek, amik bevizsgálnak termékeket, és kivonnak a forgalomból, ilyet sokszor lehet hallani. De egyszerűen nincs emberi kapacitás arra, hogy többmillió terméket egyesével ellenőrizzenek biztonság és működőképesség szempontjából, mivel egy "szerintem rossz" nem elé, a nemmegfelelőséget mérésekkel, tesztekkel kell tudni bizonyítani.

2019. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Mint minden kérdésnél, így itt is jött pár hasznos, és troll válasz is. Köszönöm a NEM trolloknak a hasznos választ.
2019. márc. 25. 19:12
 15/16 anonim válasza:

Nem egyezem a többség véleményével. Ne védjétek már annyira a Kinai szarokat. Igaza van a kérdés indítónak! Mért beszéltek félre? Talán mert meg akarjátok téveszteni a józan eszű magyar embereket? Igen, a kinai terméket legtöbbje hamisítvány szarrakás! Ez a 2019-ben megjelent cikk is sokat elárul róluk:


EU: A veszélyes termékek több mint fele Kínából származik


[link]

2019. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem volt troll válasz (gyanítom, hogy az enyémet nevezed annak), hanem figyelmen kívül hagyod azt, amivel nem értesz egyet.

Azt hitted, mindenki a te véleményedet osztja.

Aki meg nem, az biztosan troll.

Hát nem így van.

2019. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!