Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EMagon van egy olyan rész,...

EMagon van egy olyan rész, hogy "Szeretnék eladó lenni az eMAG-on". Ez rendes, viszonteladói programot jelent?

Figyelt kérdés
És a kiszállítást ők végzik vagy a vállalkozónak kell betárazni otthonra?

2019. febr. 3. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Viszonteladóként regisztrálhatsz.


Rendeléseket, kiszállítást Te végzed, viszont a pénzeket az utánvét kivételével Ők kezeli. Ők levonják az értékesítési jutalékot a bankkártyás fizetésből és két hét múlva megkapod a vételárt, de addig saját zsebből kell kiszállítanod, beszerezned a terméket.


A gond akkor van, ha bankkártyás fizetést kell visszatéríteni. Mert akkor megy az egymásra mutogatás.

Te még meg sem kaptad a vételárat, majd csak 15-e után fogják utalni, de a ma 3-án rendelt és kifizetett termék vételárat veled akarják már most visszafizettetni.


Amúgy ha jó árrésed van és beáldozod az árrésen az értékesítési jutalékot,- kvázi olcsóbb, int saját webshopot emarketingelni 0-ról - akkor elég pörgős tud lenni. Naponta nekem is több megrendelés érkezik, de nyilván ezt bírni kell tőkével( áruval, szállítási ktgel is ) , mert csak havi két részletben kapod meg a vételrakat utólag ( értékesítési jutalékkal csökkentve ) . Utánvét meg a Te részed, de ott is költség a 10-20% értékesítési jutalék.

2019. febr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszonteladóknak hamarabb szállítanak? Vagy ez terméktől függ? Csak azért kérdem mert eddig háromszor rendeltem eMagról és nem volt túl rugalmas a kiszállítás. Persze meglehet, hogy "pont kifogtam", nem akarok általánosítani.
2019. febr. 3. 07:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem az emag végzi a szállítást. Kb úgy képzeld mint a vatera, ebay. Van egy rakat eladó, meg a másik oldalon a vevő.


Az Emag csak egy piactér.


Az eladón múlik, hogy mikorra tudja teljesíteni a kiszállítást.

2019. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az elsőben is írtam, ezt az eladónak győznie kell saját tőkével, árukészlettel, ha naponta 100 megrendelés is érkezik be, stb.


Ha csak dropshipment jelleggel akar valaki érvényesülni,-arra gondolva, hogy majd előbb utal akkor megrendelem neki, akkor 0 eladása lesz, mert a pénzt sosem fogja előbb megkapni - és akkor előáll igen ez az eset, hogy kis tőkéből rugalmatlan , nincs elég készlete és 2 hét után sem kapja meg a terméket a vevő ( legyen akár viszonteladó, akár magánszemély).

2019. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Á, dropship annyira nem játszik, persze megvan az előnye, hogy a kiszállítást a nagyker végzi, és nem kell ezzel bajlódni, de aki elégedett vásárlókat akar, az (szerintem legalábbis) felügyelje a kiszállítás, legalább annyira, hogy ő adja fel.

2019. febr. 3. 08:26
 6/6 anonim ***** válasza:
A DS Technikailag meg kivitelezhetetlen, mivel az Emag csak a teljesített kiszállítások után fizet utólag 14 napos határidővel.
2019. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!