Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg bánni a...

Hogyan tanuljak meg bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, már lassan egy éve van egy állandó munkahelyem, nem fizet annyira rosszul, 125-135. Anyukámmal élek, ő fizeti a számlákat amikbe én is beleadok, a netet pl. csak én fizetem. Fizetés előtt megfogadom, hogy 100 ezret leveszek és félreteszem, de sosem sikerül. A pénzem szinte mindig elmegy PS4 játékokra, ruhákra, hülyeségekre, kajára stb. Hogyan fogjam vissza a költekezést? Van, hogy leülök a gép elé és rendelgetek a netről ezt azt amiről tudom, hogy nem is fogom használni.. Már idegesít, hogy ilyen vagyok és nem tudok gyűjtögetni..

2019. febr. 3. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített hogy összeírtam egy excelbe folyamatosan a kiadásaim és hó végén konkrétan láttam mennyi tízezer forint megy el feleslegesen. A netes rendeléseknél meg önuralom kellene, esetleg találj egy hasznosabb hobbit ha ennyi szabadidőd van netezni meg játszani, akkor talán nem ezzel ütöd el az időd.
2019. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem fizet annyira rosszul: 129.675Ft a szakmunkás bérminimum.
2019. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem bőven elég ennyi fizetés

Na és ha szakmunkás bérminimum? Mi van akkor?:D

Semmi.

Első válaszolónak meg köszönöm, legalább normális választ adott.

2019. febr. 3. 19:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, ha van egy hosszútávú célod, amit már vársz és amire szívesen teszel félre. "Csak úgy" a fizetésed oroszlánrészét félretenni nem igazán lehet, főleg nem 19 évesen, főleg nem ennyit.

Egyébként, ha szabad megjegyeznem, gyűjtésre ez elég alacsony jövedelem, én legalábbis nem nagyon tudom elképzelni, hogy mire lehetne ennyiből félretenni (lakás/ház/autó ennyiből még az önerő is kizárt), bár azt hozzá kell tenni, hogy 19 évesen szerintem teljesen rendben van, én nem kerestem ennyit, de akkor még nem is volt célom gyűjteni bármire.

Ha nem vagy az önképzés híve, esetleg egy tanfolyamot lehet érdemes ebből elvégezni, de őszintén, ha 19 évesen szórod a pénzt, amiért megdolgoztál, azzal szerintem nincs semmi baj, főleg ha egyelőre nem tervezel költözni (ennyiből nem is nagyon tudnál, legalábbis pár nélkül nem).

De, ha mégis célod legalább megtanulni, hogy hogyan tegyél félre, akkor ne a jövedelmed 80%-val kezdd, mert abból úgy sem lesz semmi. Először tegyél félre 10 vagy 20 ezret havonta.

2019. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék tetoválásra, utazásokra gyűjteni. Imádok ismeretlen városokat felfedezni és csak úgy utazni. Ahhoz, hogy valaki elköltözzön szerintem nem kötelező, hogy legyen egy párja, egyedül is talpra lehet állni vagy hogy mondjam. Köszönöm egyébként a válaszodat. :)
2019. febr. 3. 19:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gfknak van egy pontgyűjtős applikációja a vásárlásokat lehet vele nyomonkövetni, nekem segített
2019. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg tudnád mondani az app nevét?:)
2019. febr. 3. 20:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van a bankodnál megtakarítási számla, annak pont az a lényege, hogy havi X összeget oda átutalsz és onnantól az így külön gyarapodik.

Hasznos lenne valamibe be is fektetni egy részét, pl. nyugdíj előtakarékossági számla, mert nyugdíjad már neked se lesz, arra is mehet havi 10-20 ezer forint.

2019. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hallottam a Fundamentáról. Mi a véleményed róla?
2019. febr. 3. 20:57
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Fundamenta már nem éri meg
2019. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!