Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljak meg bánni a...

Hogy tanuljak meg bánni a pénzzel/spórolni? 16l

Figyelt kérdés

Szóval van 2 nagy problémám:

1. Nem tudok bánni a pénzzel

2. Spórolnom kell (karácsonyig egy dologra, mert kiszámoltam és ha a zsebpénzem minden hónapban december végéig félretenném pont kigyűlne rá.)

Szóval igen, nem tudok bánni a pénzzel, de spórolnom kéne/akarok egy pár hónapig...

Mit tegyek? Hogy kezdjek hozzá? Szerintetek lehetséges vagy karácsonyig még túl sok idő van? A zsebpénzemet általában be kell osztanom pár dologra; ha kimegyek a barátaimmal, ha akarok valami új ruhát venni, stb.


2017. szept. 11. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mire költöd a pénzt?
2017. szept. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Valoszinu majd az utolso 2 evemben gimiben napi 7-9 orak mellett meg dolgozni fogok.😀

Macbookot szeretnek amugy vagy iPadet. A mostanira sikerult kiboritanom a vizet, es anyumek erthetoen kiakadtak, szoval nem fognak karacsonyra ujat venni, nekem kell ra gyujtenem.

2017. szept. 12. 00:50
 3/14 anonim ***** válasza:

iphone?


Iron Maiden - Out of The Silent planet

2017. szept. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
?
2017. szept. 12. 01:17
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugy tudsz sporolni hogy nem koltesz semmire.

Mondhatnam ugy is, hogy nem koltesz semmi folosleges dologra, de ha otthon laksz, es gyakorlatilag mindent megkapsz ami a letezeshez kell (van fedel a fejed felett, es kaja az asztalon) akkor gyakorlatilag minden mas folosleges, vagy legalabbis nem fontos, hiszen valami sokkal fontosabbra gyujtesz.

2017. szept. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért van/volt a nyári szünet. Az ügyesebb lányok dolgoztak (diákmunka), nem a napon enyelegtek, így van pénzük.
2017. szept. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Neked a havi zsebpénzed havi 100-300ezer ft???Karácsonyig 3 hónap még...


[link]


3 hónap alatt, ennyire "kitömnek" a szülők egy macbookra?

Te a világ összes pénzét sem tudnád beosztani, bármit tanácsol az ember...esetleg, tedd ezt:


[link]

2017. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

mennyi a zsebpénzed? és mire kell fixen költened?


van egy jó módszer ha be akarod osztani, de ehhez kellene egy kis infó, hogy segíteni tudjunk

2017. szept. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pofi kepzeld el, van penzem, amit megtartottam elozo unnepekrol (szulinap, stb) es igy gyulne ki zsebpenzzel plusz karacsonyi penzzel a macbook. Elobb gondolkozz mar, es utana hordj el mindennek meg "itelkezz".

Utolso: 30-40k szokott lenni. Az alapokat megveszik nekem a szuleim (pl ha suliba kell valami, kaja, viz meg ilyenek) de ezen kivul mindent nekem kell venni. Ha megtetszik egy ruha a boltban azt ok nem veszik meg, a sajat zsebpenzembol kell altalaban meg ilyenek. Ha kimegyek baratokkal valahova kajalni mondjuk azt is sajat penzbol megy etcetc... szoval ilyesmikre kell koltenem.

Igazabol lehet tenyleg semmiseg, de olyan h*lyesegekre/folosleges dolgokra el tudtam kolteni, hogy igy nehez.

Ha odaadnam valakinek a penzem hogy legyen nala mennyire lenne jo otlet? Legjobb baratnomre vagy unokatesomra gondoltam, ok ugyse nyulnanak hozza es lebeszelnenek rola, ha elkernek belole decemberig.

2017. szept. 12. 15:52
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9


Azt írtad képtelen vagy spórolni, akkor miért lenne filléred is eltéve..., ha tudod, mi az a fillér persze...


Semminek nem hordtalak el, te hordod le magadat költekező, pénzt kezelni nem tudónak;) Vedd már észre magad-soraid;)


Ne is haragudj, de akár bátran is, ha jól értem...30.000-40.000ft-ot egy kölöknek-zsebpénznek/hó...ekkora lejmolást...pofámról sülne a bőr, ha elfogadnám szüleimtől...szégyen.

Te is csak bankókban méred a szeretetet bár alma s fája....hmmmm...


Bízd másra "jövedelmed"...gazsira a fémtelepen...inkább változzál meg, legyél ember...


Ilyen nincs s mégis van vajon? :DDDD

2017. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!