Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Következő évből el lehet...

Következő évből el lehet venni szabadságot?

Figyelt kérdés

Valami nem tiszta nekem..

November 27 - én váltottam munkahelyet ott ki adták az összes szabadságomat így egy sem maradt a decemberi ünnepekre az új munkáltatommal meg beszéltem bár törvényileg nem lehetne hogy következő évből ( 2019 ) veszi el a szabadságot amit majd februárba fizet ( úgy gondoltam hogy akor a januári fizetésem annyi nappal kevesebb lesz) ..de a múlt hónapba teljes havi fizetést kaptam akkor már ki fizette akkor vagy most fogja ?!


2019. febr. 8. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizetett szabadság, miért fizetné ki pluszban? Vagy levonásra gondolsz? Milyen módon vagy bejelentve?


Alapból szerintem jó fej volt, megelőlegezte a bizalmat, elengedett feketén pár nap szabira. Majd ezévben levonja, kiadja valamikorra, amikor igazából dolgozol. Tehát idén annyival kevesebbet vehetsz ki.

2019. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval az ünnepek közötti napokon hivatalosan olyan, mintha dolgoztál volna - hiszen nem adhatott szabit, nem járt. Ezért nincs is a bérpapírodon szabadnap feltüntetve. De ez nem annyira bonyolult...
2019. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha november 27. óta dolgozol az új helyen, akkor legalább 2 nap szabadság járt volna ott is, hiszen az évi szabadságodat arányosítani kell. Az nem számít, hogy az előző helyeden mennyit adtak ki vagy váltottak meg (ha többet adtak ki, mint ami jár, így jártak), ez már egy másik munkahely, 0-ról indulsz szabadság tekintetében.


Olyat meg nem lehet, hogy következő évi szabadságot adunk ki, minden machinálás ezzel kapcsolatban törvénytelen.

2019. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!