Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelkeztek saját pénzügyi...

Rendelkeztek saját pénzügyi tervvel a következő 5-10 évre? Mi szerepel benne?

Figyelt kérdés
Reális pénzügyi tervekre gondolok, legalább fejben. Hogy mikor mennyi bevétel és abból megtakarítás várható, abból mikor mire akartok költeni. Mennyire részletesen foglalkoztok tudatosan a pénzügyeitekkel?
2019. jan. 18. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Excellben cash flow egy évre előre van háztartásra, meg üzletre is, 3 havi kontrollal, de ettől nagyobb távlatokban max célok vannak. Nálam legalábbis.
2019. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel vállalkozásom nincs így csak a magán pénzügyeimet tudom vezetni.


Tervnek igazából nem nevezném, mivel alkalmazott vagyok, így elég nehéz kalkulálni, mikor milyen árak lesznek, milyen fizetésem lesz, milyen plusz bevételt szerzek. Ráadásul két nagy kiadásom lenne az autó, ami jelenleg céges és a saját lakás. Ez utóbbi nagyjából elérhetetlen kategória egyedül.


Igazából csak havi szinten jegyzem az aktuális kiadásaim bevételeim nagyságrendi szinten, ezzel nagyjából látom mennyire "szállok el" és kijön egy átlagos fogyasztás-megtakarítás érték amivel tudok kalkulálni.

2019. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, rendelkezem. Jelenleg a vállalkozásaimat szeretném felfuttatni, hogy hozzon egy havi $30k. Ezt a pénzt vissza tudom forgatni ugyan erre a területre, 5 éven belül reálisan megvalósítható.
2019. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én szét osztom a fizetésem különböző "számlákra".


50% a megélhetés: rezsi, kaja, ilyenek.


15% a fix megtakarítás, amihez SOHA nem nyúlok. Jó lesz az a nyugdíjas évekre, úgysem lesz nyugdíjam.


15% a hosszú távú megtakarítás, amelyhez csak akkor nyúlok, ha nagyobb beruházást tervezek, vagy ha közbe jön valami hirtelen kiadás.


20% pedig ha venni akarok magamnak valamit az adott hónapban. Új ruha, akármi.


Ezek a százalékok tetszés szerint variálhatók, de nekem az évek alatt ez a verzió vált be a legjobban. Bármennyi pénzhez jutok idő közben (pl Vaterán eladók valamit 10ezerért), azt is azonnal szét osztom ezekre a számlákra. Így egyben a félretett pénz is gyarapodik, de mégis van miből élni.

2019. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem dögölni éhen
2019. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!