Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Engem bűntetnek ha feketén...

Engem bűntetnek ha feketén vagyok albérletbe?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a jövedelem adóköteles, más nem
2019. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval nem azért kérdem mert azt vettem észre kicsit sunyi a tulaj és felhivtam az áramszolgaltatot albérletbe vagyok es mennyi a dij szüleim megijesztettek butasagot csinaltam es lemyomoznak
2019. febr. 9. 21:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Félek
2019. febr. 9. 21:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Habár hallottam olyat hogy a bérlő hogy a bérlő a tulajtol lopott es feljentette és még se csinaltak semmit a rendőrök pedig szerződés nelkül adta ki
2019. febr. 9. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:

A szüleid butaságot beszéltek.

Az áramszolgáltatót nem érdekli, hogy albérlő vagy e vagy sem.


Aki esetleg árthat az egy rosszakaró szomszéd, ismerőse a tulajnak. Aki szól a NAV bácsinak, na őt érdekelni fogja.

De ez is meglehetősen szélsőséges eset lenne.

Minden esetre, bárki kérdezi, hogy milyen jogslapon laksz ott, azt kell mondanod, hogy szívességi lakáshasználó vagy. Vagyis xy jó barátjának a jóbarátja és nem fizetsz lakbért, csak a rezsit magad után.

2019. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt is mondtam 35 kw.t volt az aram n tudom hogy jött ki 4600
2019. febr. 9. 21:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Parázok és azért is mert bajba sodrom a tulaj.t lehet én számoltam rosszul
2019. febr. 9. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy bejelentve oda, ahol életvitelszerűen laksz, elvileg kaphatsz 30 ezer forintos bírságot. Gyakorlatilag a magyar albérletkáoszban ez annyira általános, hogy én még senkiről nem hallottam, akit tényleg megbüntettek volna.


Nem büntetés, de ha nem vagy bejelentve oda, ahol ténylegesen laksz, akkor érnek bizonyos hátrányok (orvos, parkolás, szociális támogatások, hatóság által lezárt területre hazajutás).


Hogy a lakbért a tulaj bevallja-e, ahhoz neked semmi közöd. Ahhoz azért ragaszkodnék, hogy a befizetett lakbérről legalább egy aláírt papírfecnin kapjak elismervényt.

2019. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezen ne parázzál, és főleg ne kezdj el azért másoknak hazudozni, hogy a tulaj hátát védd.

Ha a tulaj befizeti utánad az adót, akkor minden rendben. Ha nem fizeti be, akkor nem te sodrod őt veszélybe, hanem ő saját magát.

2019. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Májusba adóbevallás és nincs lakcímkártya ahol lakok és messzi városba lakok mint ahol lakcímkártya van baj lehet felém nézve vagy a tulaj felé?
2019. febr. 9. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!