Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az van, hogy fiatalon egyedül...

Az van, hogy fiatalon egyedül élek albérletbe és főzni nagyon egyszerű dolgokat tudok és hétköznap napi 1000 ft ért kaját rendelek és néha szombaton szerintetek ha jobban tudnék főzni olcsóbban kijönnék?

Figyelt kérdés
Azt hozzáteszem villanyrezsó van
2019. jan. 20. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal olcsóbban kijössz ha megtanulsz főzni.
2019. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Bele élsz az albérletbe?
2019. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

nem hiszem hogy sokkal olcsóbban kijössz, mondjuk ha több napi főzeléket főzöl talán.


Bevásárolni idő, villanyszámla, megfőzni idő, nem olyan biztos, hogy jobban kijössz.

2019. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha azt veszem, hogy nálunk két felnőtt és két gyerek havi 72 ezer forintot költ ételre összesen, az ebédtől a cukrászdáig, te epdig egyedül csak ételrendelésre legalább havi 20 ezret, akkor azért pár ezer forintot meg tudnál spórolni, ha magad főznél. Mi minőségi alapanyagokat veszünk (friss hús és hal, bio zöldségek, falusi tojás, stb.), de mindent itthon főzünk meg, még a kenyeret is magunk sütjük.


Másik oldalról egyedül vagy és főzni nagy tételben éri meg. Ha így szeretnél spórolni vagy ugyanazt fogod enni napokig, vagy okosan tervezel előre és van egy nagyobb fagyasztód, ahova elteheted az ételt későbbre. Valamint számold bele, hogy átlagban legalább napi fél órád elmegy erre.


A rezsót viszont minden szempontból szívás, akkor már egy hordozható indukciós.

2019. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam, de igazából az a néhány ezer, max. olyan 10ezer forint havonta amit ezen tudnék spórolni, az nekem semmi. Nem vet fel a pénz engem se, de nekem ennél sokkal nagyobb kötelező havi kiadásaim vannak, elsősorban hitel, és én inkább azon dolgozom, hogy azokat vissza tudjam törleszteni. Azzal vagy 80 ezer is bejöhetne pluszban havonta.

Persze, kinek mi.

2019. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jössz ki olcsóbban, ha nem lép fel olyan bevételkiesés, ami magasabb összeg, mint amit azzal spórolsz meg, hogy rendelés helyett főzöl.

Általánosságban, ha otthonról dolgozol órabér ellenében, 2500-3000 forint/óra felett már nem éri meg saját magad főzni, kivéve persze ha 2-3 napig akarod ugyanazt enni, de feltételezem nem.

2019. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Éppen láttam Youtubeon egy videót, ami mutatta, hogy a szegények ezekkel a húzásaikkal, hogy mindenen spórolni akarnak, valójában még szegényebbé teszik magukat, a gazdagok, akik nem foglalkoznak ilyesmivel mint a főzés, hanem hasznosabb tevékenységekkel töltik az időt, tovább gazdagodnak.
2019. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elküldenéd a linket?
2019. jan. 22. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!