Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jeunesse cégről vélemények?

Jeunesse cégről vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv!


Utána néztem a honlapnak ugyan, de személyes véleményeknek/tapasztalatoknak jobban örülnék. Van itt valaki aki dolgozott/dolgozik a cégnél? Például promótálja stb...


Megkeresett nemrég egy hölgy személyesen és munkalehetőséget ajánlott náluk, főként ezért érdekelne.



2019. febr. 17. 22:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

nem csak erre a cégre vonatkozik, de:


ez a hölgy például kinek ajánlgatja a termékeket?


mert szerintem már senkinek, mivel már megunta, hogy esetleg 1-2 emberre sikerült rátukmálni, miután 100-nak ajánlotta.


facebook-on az összes adok-veszek csoport tele van mlm-esekkel...de egyik sem a termékeket reklámozza, hanem hogy csatlakozz te is a csapatába...


ahogy nézem, ezek is ilyen szar vitaminokkal meg étrendkiegészítőkkel foglalkoznak, gondolom valamennyivel drágább is, mint például a más, boltban vagy patikában vásárolhatóval, de tökéletesen meg van magyarázva, hogy de ebben nagyobb dózis van egy kapszulában, meg kitudja milyen speciális eljárással van készítve...ismerjük már ezeket a meséket.


magyar viszonylatokban nézzük, vajon egy 10-es ranglista hanyadik fokán szerepelhetnek az étrendkiegészítők?


hát elég hátul van...egy csomó ember nem is költ ilyesmire...


ha mondjuk hétköznapi fogyasztásra szánt élelmiszereket vagy ilyesmiket forgalmazó cég lenne, ott már nagyobb a vásárlóerő...pont ezért nincs is ilyen.


ilyen mlm-es rendszeren keresztül csak olyan dolgokat szoktak promózni(ritka, ha nem így van), amit maguktól nagyon nehezen vagy sehogy nem tudnának eladni.


ez a cég is arra számít, hogy a fentebb említett 1-2 ember vásárolni fog 100-ból...ezek általában közelebbi ismerősök, akik csak azért nem mondanak nemem, hogy meg ne bántsanak, de utána úgy fognak majd kerülni téged, mint a leprást, nehogy legközelebb is vásárolniuk kelljen.

2019. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, konkréten ezt a céget nem ismerem, de a feleségem benne van egy másik MLM cégben 4 éve, úgyhogy van rálátásom erre az értékesítési formára. Azt tudnám javasolni, hogy ha picit is érdekel a dolog, akkor ne itt interneten érdeklődj, hanem beszélj az illető hölggyel. Tegyél fel neki kérdéseket mindenről, ami csak eszedbe jut. Pl.: mióta létezik a cég, mennyit jutalékot oszt vissza, neki hány embere van, ő mióta csinálja, mennyit keres vele, ehhez mennyi forgalmat kell generáljon, stb. Beszélgess el bátran az ő embereivel is, esetleg menj el rendezvényükre és hallgasd végig figyelmesen. Veszíteni valód nincs, ha nem tetszik, tovább állsz. Viszont ha tetszik, akkor akár jó lehetőségek is lehetnek benne. Nézd meg a terméket, esetleg próbáld ki őket. Ha neked tetszenek, akkor másoknak is tudod ajánlani.

Az MLM cégekben a termék "szájról-szájra" terjed. Csak akkor tudsz keresni vele, ha a vásárlók elégedettek és visszatérnek. Kérdezd meg a hölgyet, hogy neki hány visszatérő vásárlója van. Abból nem lehet megélni, ha csak árulod a termékeket, az időpocsékolás.

2019. febr. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Tetszik ez a "beszélgess olyanokkal akik benne vannak" című viccparádé. Tudod mi fog ekkor történni? Hogy az illetők egyszerűen belehazudnak a pofádba. Hazudni fognak a cég múltjáról, a termékről, a jutalékról, a saját csapatukról és legfőképp a keresetükről. Állandóan hazudnak. A termékbemutatón hazudnak, a személyes találkozáson hazudnak, a facebook-on hazudnak. Ha nem hised lépj be, és meglátod. Sorra derül ki hogy egy szavuk sem volt igaz, se a jutalákkal, se a termékkel, se az értékesítéssel kapcsolatban.
2019. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

@Viktorious


Mit tudnak hazudni a cég múltjáról, aminek nem lehet 5 perc alatt utánanézni?

A jutalékról hogyan tudnak hazudni, ha minden normális MLM cégnél nyilvánosak a jutalékra vonatkozó számítások?

A saját csapatukról mit tudnak hazudni, hiszen, ha csatlakozol, akkor megismered őket és együtt fogsz velük dolgozni?

A keresetükről hogy tudnak hazudni? Minden tag szívesen megmutatja neked a bankszámla kivonatát, hisz ez az egyik legjobb "reklám" számára.

A termékekről lehet a legkönnyebben "hazudni", vagy túlozni, viszont ki tudod próbálni és ha nem vagy megelégedve, akkor visszafizetik az árát.

2019. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj pubi, ezen már mind átestem. Több ilyen MLM-es hernyó "előadását" végighallgattam. Utána amit megtudtam a cégről meg az elmondottakról, egyetlen tetves szó sem volt igaz.


-Tudod melyik MLM fogja a honlapjára feltenni hogy hány fogyasztóvédelmi eljárás folyt ellene a múltban. Azt fogják hazudni hogy a cégük mennyire brutálisan sikeresen tört be a piacra, és letarolta azt, holott ez hatalmas kamu, mert a legtöbb MLM kínszenved a túlélésért, ezért nem vesznek senkit fel alkalmazottnak hogy ne terhelje őket a TB meg adófizetés sem.


-Mutass már egy MLM-céget ahol a honlapra fel vannak téve a jutalékok. Ide linkelj egyet. Csak egyet.


-A saját csapatukról azt fogják hazudni hogy milyen töretlenül nő a csapatuk, egy büdös szót sem fognak szólni arról hányan léptek le, mekkora a fluktuáció, és mennyien nem kerestek egy vasat sem.


-Soha a büdös életben nem történt még olyan hogy egy MLM-ügynök megmutatta a bankszámláját. Mindegyik mindig arról hazudozik hogy náluk mennyit LEHET keresni, meg hogy ő mennyit FOG keresni. Soha az életben nem bizonyított egyik sem.


-A termékről össze-vissza hazudoznak midnenféle áltudományos maszlagot. Ha jó lenne a termékük akkor az eladná magát, és nem kéne visszeres háziasszonyoknak a lépcsőházban zaklatni a többi panelsuttyót.

2019. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

"Figyelj pubi"

Ilyen hangnemben nem szeretném tovább folytatni ezt a beszélgetést. Csak azért válaszolok, hogy akik esetlegesen olvassák ezt a kérdést, lássanak más nézőpontot is.


"...MLM fogja a honlapjára feltenni hogy hány fogyasztóvédelmi eljárás folyt ellene..."

-Ha jól gondolom, akkor a hagyományos cégek nagy része sem tesz fel a saját honlapjára fogyasztóvédelmi eljárásokat.


"ezért nem vesznek senkit fel alkalmazottnak hogy ne terhelje őket a TB meg adófizetés sem."

-Az MLM cégeknek is vannak alkalmazottai, a raktározást, a postázásokat meg kell oldja valaki. Ha nem fizetnének adót, akkor megbüntetnék, vagy bezárnák a céget.


"Mutass már egy MLM-céget ahol a honlapra fel vannak téve a jutalékok."

-Nem azt írtam, hogy a jutalékok vannak feltéve (ahogy a legtöbb hagyományos cégnél sem publikusak a fizetések), hanem hogy a jutalék kiszámításának a menete.



"A saját csapatukról azt fogják hazudni hogy milyen töretlenül nő a csapatuk"

-A hagyományos cégek sem fogják neked megmondani, hogy mekkora náluk a fluktuáció, esélyed sem lenne kideríteni. Az MLM-ben nagyobb az esélye, hogy ezt kiderítsd, mert itt mindenki valaki ismerősének az ismerőse.



"...hogy egy MLM-ügynök megmutatta a bankszámláját"

-Aki nem akarja megmutatni, azzal nem kell foglalkozni, az kamuzik. Én szívesen megmutatom az enyémet :)


"Ha jó lenne a termékük akkor az eladná magát"

-A hagyományos kereskedelemben sem adják el magukat a termékek, ott is kell reklámozni. (Nézd meg a teleshoppot)

Itt viszont megvan az esélye, hogy az ismerősöd el tudja mondani a véleményét, hogy ne vedd meg azt a sz@rt. Ha meg tetszik a termék valakinek, akkor az legközelebb is megveszi, anélkül, hogy reklámozni kellene neki. Mi is így kezdtük, évekig vásároltuk a termékeket, anélkül, hogy tudnánk mi is az az MLM. Utána rájöttünk, hogy ebben van biznisz is. Ha nekünk beváltak a termékek, akkor talán másnak is be fognak. Csak meg kell mutatni az embereknek és ha elégedettek vele, akkor tovább ajánlják. Ha meg nem, akkor bukik az egész, nem érdemes foglalkozni vele.

2019. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

szép nézőpont, de miért utalsz vissza a hagyományos cégekre, amikor szerinted az mlm azért jobb és hatékonyabb egy hagyományos cég marketingjénél, mert emberközelibb...:D


ha ez így lenne, akkor igen is joggal várjuk el, hogy hiteles eredményeket is mutassanak, ne csak a mézesmadzagot.


és azok a közvetlen ismerősök sem fognak soha őszintén beszélni ezekről a dolgokról...ha nekem az a feladatom, hogy el kell adjak egy terméket, mert csak így jutok pénzhez, akkor nem fogom azt mondani, hogy próbálj mást, nekem ez nem vált be, szóval szar.

2019. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

@# 7

Nem állt szándékomban arra utalni, hogy az MLM jobb, vagy hatékonyabb. Ha mégis így tűnt, akkor bocs.

Mindig azt hangoztatom, hogy az MLM se nem jobb, se nem rosszabb, mint a hagyományos értékesítési formák, csak más. Magával az elvvel szerintem semmi gond.


Azt tudom jól és simán beismerem, hogy rengeteg baj van az MLM-el. Nagyon rossz az általános megítélése. Ez nagyrészt annak tudható be, hogy mifelénk az állam nem lépett fel olyan szigorral a piramis játékokkal szemben (amik nagyrészt az MLM-re épülnek), a másik talán sokkal nagyobb gond, hogy az MLM (Multi Level Marketing) lehetőséget ad arra is, hogy ne több szintes legyen, hanem csak egy szinten történjen az eladás (Direkt marketing). Ezért sokan azt csinálják, hogy rövid távon gondolkozva megpróbálnak mindenkire rásózni mindent, csak hogy minden hónapban megkapják az árrést. Ezek általában nem jutnak sehova, hamar ki is esnek a rendszerből. Nekünk is van pár ilyen tagunk, bármit is mondunk nekik, akkor sem fogják fel, hogy nem ez lenne a dolguk. Előbb-utóbb kiesnek, mi megpróbáljuk tompítani a hatást.


Ezzel szemben , akik hosszú távon gondolkoznak (vállalkozóként), azok meg sem próbálnak rásózni semmit senkire. Főleg nem az ismerőseikre. és őszintén fognak beszélni mindenről, hiszen ha kamuznak, akkor az nagyon hamar kiderül és bukik az egész vállalkozás. (mi kb 5 éve csináljuk, a csapatunkban szinte mindenki ismer mindenkit, vagy vannak közös ismerőseik) Nekünk például a mosószerünk nem a legjobb (van olyan is aki kifejezetten szereti) , de ezt mindig el is mondjuk. A jutalékunk is nyilvános, bárkinek megmutatjuk szívesen.

Vannak saját statisztikáink, hogy a csapatunkban az emberek mennyi idő alatt, nagyjából mennyi munkával, mennyi pénzt kerestek, bárki megnézheti.

Nekem nagyjából csak annyi a dolgom, hogy az embereket megtanítsam: vállalkozóként, hosszú távon gondolkozni, a feleségem tartja a kapcsolatot az új emberekkel. Szeretem amit csinálok, úgy gondolom, hogy sok embernek segítettem már és még fogok is.

2019. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Ön azt tudom hogy voltam már állásinterjún normális cégeknél, meg voltam állásinterjúnak hazudott beetetésről MLM-cégnél is, be is fűzött az egyik még naív frissdiplomás koromban.


A konklúzió az hogy a normál cégnél maximum csak színeztek a cégen, de maga a cég meg a munka többnyira az volt amiről beszéltünk.


Az MLM-cégnél viszont egyetlen tetves szó sem volt igaz. Azt hazudták hogy nem kell hideghívásokat csinálni mert az ügyfelek jönnek maguktól, aztán a training-en képeztek ki hogy fogunk majd végigtelefonálni a rokonságot. Nem jött senki magától. Undorító féregbanda.

2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
84%
Másik témakörben kifejtettem erről az mlmről és a reservatrol eredménytelenségéről a véleményem, viszont azt elfelejtettem mondani hogy anyámon kipróbáltam a ránctalanító csodaszert. Utána anyám annyit mondott, fiam többet ilyet ne hozz hacsak szándékosan nem szeretnél megkínozni. Égette a szemhéját, de a ráncok egy másodperc erejéig sem simultak ki, pedig be volt előtte nedvesítve a bőre és a videón látható módon lett felvíve a bőrfelületre.
2019. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!