Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki tud egy kacifántos...

Valaki tud egy kacifántos kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés

Hobbi szinen alakítok át már meglévő holmikból újat. Ebbe minden beletartozik. A bútortól a ruháig. A saját rokonságomban ajándékba csináltam ilyesmit. Változni fog a munkahelyem, így lesz egy időszak, amikor több időm lesz a hobbimra. Az így elkészült tárgyakat, ruhákat szívesen eladnám. De milyen "jogosítvány" kell ahhoz, hogy eladhassak?

Az átalakítandó tárgyakat magánszemélyektől vásárolom, vagy bolhapiacon, így a beszerzésről nincs számlám. Csak a felújításhoz szükséges anyagokról tudok számlát bemutatni. Viszont -ha jól tudom- az eladás teljes összegéből kell adózni. Ami ugye nem túl jó dolog, ha egy bútort megveszek teszem azt 10 ezer Forintért, eladom 18-ért. De a hasznom az nem 18 ezer, mínusz a festék, csiszolópapír stb.

Tudom, hogy ez elég zavaros, de ha valaki veszi a fáradságot és kibogozza, adna nekem ötletet, hogy az ilyen "régiből új" dolgokat milyen keretek között lehet értékesíteni?


2019. febr. 18. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyél kisadózó alanyi áfa mentességgel. Évi 12 milliós bevételig csak havi 50 ezeret fizetsz fixen.
2019. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es másodállában eleve csak havi 25 a kata :-)


"Az átalakítandó tárgyakat magánszemélyektől vásárolom, vagy bolhapiacon, így a beszerzésről nincs számlám. Csak a felújításhoz szükséges anyagokról tudok számlát bemutatni. Viszont -ha jól tudom- az eladás teljes összegéből kell adózni. Ami ugye nem túl jó dolog, ha egy bútort megveszek teszem azt 10 ezer Forintért, eladom 18-ért. De a hasznom az nem 18 ezer, mínusz a festék, csiszolópapír stb."


Pont emiatt sem éri meg feltétlen a kata Neked mert magas az anyagköltséged ls nem a teljes bevétel után adózol mint pl. egy szellemi termék/szolgáltatás esetén kataval.


Számlát, magánszemélytől vagy piacos beszerzés esetén vételi jeggyel vagy adásvételi szerződéssel tudod helyettesíteni és számlaképesen eladhatod a terméket, akár használt cikk kereskedelemként is.


Ha van főállásod, akkor adózni csak a ténylegesen kivett jövedelem után fogsz szjasként, nem a teljes bevétel után, mint kata esetében - addig meg 0 Ft a járulék nem havi 50 amíg nem veszel ki jövedelemként kivétet a vállalkozásból - és leírhatsz minden költséget.

2019. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.

#1-es, az a gond, hogy mivel munka mellett csinálom ezeket a dolgokat napi 1-2 órában, így az 50e Ft járulékot nem érné meg kifizetni, hiszen nem lenne összesen ennyi bevételem.

#2-es, ezeket a dolgokat körbe fogom járni, amiket írtál. Ilyen vételi jegyről pl. még nem is hallottam, de ez nagyon jó lehet. És igen, munka mellett foglalkoznék továbbra is ilyesmivel. Vagyis a munkáltatóm fizeti utánam a járulékokat.

2019. febr. 18. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!