Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjún mit válaszoljak...

Állásinterjún mit válaszoljak arra a kérdésre, hogy "miért szeretnél nálunk dolgozni? "

Figyelt kérdés
Ez valami becsapós kérdés? Vagy ilyenkor mi a helyes válasz? Az, hogy minden álmom náluk dolgozni vagy mi?
2018. nov. 24. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem droid munkánál azért valamiért csak szimpatikus a cég, amiért valóban szeretnél ott dolgozni és nem csak amiatt, hogy ne halj éhen.
2018. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne ebben becsapós?


Ebből a kérdésből szerintem elég jól felmérhető az, hogy mennyire ismeri a cég profilját, piaci helyét a jelentkező. Illetve milyen lehetőséget lát a cégben, mennyire motivált.


Én még a kezdetek kezdetén írtam cégeknek, hogy szívesen mennék hozzájuk, mert korábban is kivitelező cégnél voltam gyakornok, és szeretnék ebben az irányban tovább fejlődni, hosszú távon ebben a szakmában képzelem el a jövőmet. Valami ilyesmi volt jól megfogalmazva már nem emlékszem.


Na meg alapvetően nem árt, ha kicsit ismered a céget, fel tudod mérni mit csinál, mekkora, milyen körökben, milyen megrendelésekkel dolgozik és nem csak odaállítasz, hogy fogalmam sincs kik vagytok, csak kell a munka.

2018. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Azért mert állást keresek ti meg hirdettetek egy szabad pozíciót amit lenne kedvem csinálni. Ez az igazság de hibás a válasz.

Engem sosem a cég, hanem a felkínál munka vonzott. Egyszer ezt el is mondtam a HR-esnek, és kikerekedett a szeme.

Szóval az a jó megoldás a problémára, hogy utánanézel a cégnek. Az interjún elérzékenyült tekintettel előadod már kis korodtól arra készültél, hogy egy ilyen multinál dolgozz és az lenne életed legboldogabb napja, ha a csapat tagja lehetnél stb. Csak ne röhögd el a végét.

2018. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Mondd, hogy azért, mert kell a pénz, hogy ne halj éhen. Sosem értettem az ilyen álságos kérédseket. Ők is profitot akarnak termelni, te is fizetésért dolgozol.
2018. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha válaszolnál rá őszintén? Semmi becsapás nincs benne. Elég érthető kérdés, csak tudod miért tetszett meg a hirdetésük?! Nincs helyes válasz, ez nem egy matek vizsga.
2018. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig azt válaszoltam mert kell a munka a megélhetés miatt de eddig ez a válasz 2-ből 2-szer nem jött be :D operátori munkára nem fogom azt mondani, hogy mert ez a munka felkeltette az érdeklődésem mert annyira izgalmas vagy valaki hasonló, szerintem ez inkább nyaliskodás lenne.
2018. nov. 25. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!