Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyanokat, akik évek...

Ismertek olyanokat, akik évek óta nem dolgoznak, nem járnak iskolába, sőt ki sem mozdulnak otthonról? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval korábban volt már egy ilyen kérdés, hogy valaki elvégezte a képzést kikerült a napi egyetemi mókuskerékből, majd ez után nem csinált semmit. (2015-ben már 8 éve csinálta ezt)

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Nem járt el dolgozni, igazából a képzést sem fejezte be nyelvvizsga, vagy diplomamunka hiánya miatt.


Mi miatt lesz ez? Megszűnik a napi megszokott rutin, és bepunnyad, bedepizik az illető? Mindig csak halogat mindent?


Ismertek ilyen embereket? Leírnátok röviden a történetet.


2019. febr. 19. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egyfajta élettől (vagy felnőtt léttől) való félelem, a felnőttkor kezdetétől, felelősségtől, egy új korszak kezdetétől tart az illető, fél megmérettetni magát, állásinterjura járni, fél, retteg a kudarctól, valami újba fogni is fél...

Ahány ember annyi féle és nem lehet tudni végülis kinél mi, csak tippelni lehet...

2019. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
En igen, de o nem annyira fiatal mar. Volt egy jol meno vallalkozasa, ahol eleinte persze sokat dolgozott, kesobb egyre kevesebbet, de megis elegge jol jott a penz. Aztan a vallalkozas elindult a lejton, kesobb becsodolt. Az illeto ekkor a 40-es evei kozepen jart, de ennek mar kozel tiz eve. Azota se dolgozott normalisan. Az akkor megtakaritott penzebol el, ami mara igencsak megfogyatkozott, illetve alkalmi buisnessekbol (rendel valamit olcson kulfoldrol, eladja dragabban stb.).
2019. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ha ki se mozdul otthonról, akkor nagy baj van, hacsak nem beteg. Az ilyen emberrel megszakítanám a kapcsolatot, hacsak nem rokon.
2019. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ismerek ilyen embert. Pl: Jó magam.

3 évig nem dolgoztam, alig mozdultam ki a lakásból. Tanfolyamokra is beiratkoztam, de végül oda se mentem el.

A történet annyi, hogy annak idején( 14 éve) hittem én is annak a mendemondának, hogy ha valaki nyelvtudás nélkül külföldre megy, és tényleg akar dolgozni az kap munkát, dolgozni fog. Én ilyen lelkesedéssel mentem ki Angliába, hogy akár takarítok, mosogatok is, csak dolgozzak. Hittem annak a mendemondának is, hogy ilyen helyekre az angolok nem mennek dolgozni, szóval dögivel akad ilyen meló. Hát nem így volt. AZ első fél évben minden nap mentem munkát keresni, mindenhová beadtam a jelentkezésemet. De mindenhonnan azt a választ kaptam, hogy "bocsi, de nem tud angolul" Beiratkoztam angol nyelvtanfolyamra. Az első helyen 25-en voltunk egy csoportban ahol szerintem 20-an mind brazilok lehettek. De ők képtelenek voltak megérteni a tanár kérését, hogy az iskolában csak angolul beszéljenek. AZ órákon is portugálul beszéltek. Képtelen voltam így nyelvet tanulni, sőt előbb megtanultam pár portugál mondatot mint angolt. Átmentem másik helyre, ott meg a tanár aki angolt tanított egy indiai férfi volt, akitől képtelenség volt tanulni. Aki kint él, az tudja, hogy az indiaiak borzalmasan, érthetetlenül beszélnek. Munkakeresésnél akkor szakadt el nálam a cérna, amikor egy helyen közölték, hogy azért nem alkalmaznak, mert nem fogom érteni ha tűzriadó van, és baj lesz. Akkor elnevettem magam, és nagyon gyenge angollal kérdeztem, hogy mit nem értek a sziréna visításán? Tűz esetén a tűzriasztó szól. Másnap még elmentem egy állásinterjúra, ahová a munkafejvadész erősködött, hogy menjek, mert nem baj ha nincs angol nyelv. El is vitt. 2 órát ültem, és vártam, hogy behívjanak. De a fejvadász kijött, hogy bocsika, mégsem kellek. Ez volt a pont amikor összeomlottam.

Sírva mentem haza, és elkezdte a depresszió a tevékenységét. Hetekig való sírás, majd agyalás, hogy haza kell mennem, mert itt nincs jövőm, majd szép lassan a teljes bezárkózás a lakásba időszak jött. Kimozdulni sem volt kedvem. Férjem tanfolyamra íratott be, hogy tanuljam az angol nyelvet, de oda sem mentem, mert több tanfolyam csalódás után biztos voltam benne, hogy az is felesleges lesz. Amíg a férjem dolgozott, addig én otthon kitakarítottam megfőztem, rendet raktam a kertben stb, de nem mentem sehová. Az ember észre sem veszi, hogy több év telt el. AZ én esetemben főleg nem, hiszen a férjem nagyon jól keresett, így anyagilag nem voltunk gondban. Végül 3 év után a férjem angol barátja ajánlott fel egy munkát egy kis cégnél. Oda elmentem, és felvettek úgy, hogy akkor sem tudtam angolul egy szót sem. Ez volt a gyógyulásom kezdete. Azóta is dolgozom. Bár az angol nyelvvel vannak gondjaim ma is ennyi év után, de boldogulok.

2019. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Burgeres Balázs :D
2019. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek nem pont ilyet, de hasonlót: szülei fizetik a bérelt panellakását és a rezsit, ő pedig hetente 1-2 alkalommal elmegy alkalmi melót vállalni építkezéseken, fuvarozásokon, stb., ezzel összeszed havi kb. 20-30 ezer forintot, ebből fedezi a kiadásait (kb. kaja, mert kimozdulni ezen kívül nem nagyon szokott).

Elmondása alapján egyszerűen nincs inspirációja semmihez. Néha megpróbál ebbe-abba belekezdeni, de másnapra abbahagyja.

2019. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
@4 Sajnálom a depressziós időszakodat, de az indiai akcentus egyáltalán nem problémás egy, a nyelvet magas szinten beszélő ember számára, veled ellentétben ők anyanyelvi szinten beszélnek angolul. Vannak indiai kollégáim, bejártam az országot Uttar Pradesh-től Keraláig és egyetlen olyan emberrel sem találkoztam, akivel gondot jelentett volna a kommunikáció, pedig egy szót sem tudok hindiül.
2019. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dédim ilyen.
2019. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!