Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan szoftverfejlesztéssel foglalkozó cégekről, akik az alkalmazottaikat külsős cégekhez közvetítik ki magas napidíjon?

Figyelt kérdés
Érdemes ilyen cégnél dolgozni?
2019. márc. 2. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem van egy ilyen céggel kapcsolatom, ahonnan most próbálok meg kijönni. Havi szinten nettó 700 ezret gombolnak le rólam. A felelősséget semmiért nem vállalnak, szolgáltatást nem nyújtanak, csak megsápolnak. Én most biztosan direktben szerződnék a megbízóval.
2019. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak előnyei, pl. sok cégnél és projekten dolgozhatsz, ha aránylag rövid ideig közvetítenek ki téged. Hátránya az, hogy nagy az esélye a leépítésnek, ha valami gebasz van. Nagy cégeknél is vannak emberek akik közvetítőkön keresztül jönnek és ha megszorítás van, akkor azok mennek először. Közvetítő cég meg lazán kirúgja az embereket, ha túl sok van neki és nem tudja hova kiközvetíteni.
2019. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fő előnye ezeknek, hogy sokszor olyan projektekre tudnak benyomni, amiket önállóan esélyed se lenne megszerezni. És ez nem csak Magyarországon igaz, én pl így kezdtem el svájci bankoknak dolgozni, hadd ne mondjam, mennyi sanszod van rá, hogy K-Európában direktben jelentkezve bejuss egy ilyen helyre.


Aztán már ha vannak referenciák és kapcsolatok, ott lehet ezeket hagyni és el lehet menni szabadúszónak, mert amúgy tényleg lehúzás. A beszedett pénz kb felét legombolják és cserébe gyk semmit nem kapsz a fizetéseden felül. Biztonságot a legkevésbé, ha megdöccen egy projekt, azonnal repülsz.

2019. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!