Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az esély, hogy gépkocsi...

Mennyi az esély, hogy gépkocsi nyeremény-betétkönyvvel autót nyerek?

Figyelt kérdés
Két éve vettem, de még nem nyertem. Lehet, ezzel egyáltalán nyerni, vagy parasztvakítás?
2019. márc. 3. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi. Lehet vele nyerni, de az nem azt jelenti hogy fogsz is.
2019. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen még van?

40 évvel ezelőtt a nagyapám egy Skodát nyert vele.

2019. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Van, nekem is van, oda teszem az összegyűlt aprópénzeket időnként. Legalább csak az inflációval csökken az értéke
2019. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
sokkal jobbak az esélyek a lottónál. talán 1:650.000-hez ha jól emlékszem. de google a barátod
2019. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. márc. 5. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
ja, csaka lottónál bukod a pénzed, itt meg nem
2019. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Legális Technocol ***** válasza:
63%
Minimális, nagyon rossz befektetési forma. A gépkocsi nyeremény-betét tulajdonképpen egy lekötött betét, azonban a kamat itt nem a számládra megy, hanem a nyereményalapba, amiből megveszik az autókat majd kisorsolják őket. Én szüleimnek is ebből volt az első piros Zsigulijuk, de a szocializmusban ez azért volt lehetséges, mert bőven voltak 10-15%-os kamatok is. Ma azonban 1-2% a jellemző. Ezt számokra fordítva: ha 3.000.000 forintot nyeremény-betétbe raksz azzal a reménnyel, hogy lesz egy ugyanakkora értékű autód (pl. Suzuki Celerio), akkor az első évben 1% körüli az esélye annak, hogy nyersz, a másodikban 1,01% és így tovább. Persze a kamatok valószínűleg emelkedni fognak, de további hátrány, hogy visszaváltáskor a már kamatozott összeget nem fizeti ki a bank, csak amennyit beraktál. S oké, hogy most nincs dühöngő infláció, de tulajdonképpen használták a pénzedet x évig és még te fizetsz érte - ez nettó rablás.
2019. márc. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert azzal az 1% kamattal amit kapna sokkal előrébb lenne, ugye? :D
2019. júl. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!