Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autogumi hibas kezbesitese/vis...

Autogumi hibas kezbesitese/visszafizetes/anyagi karokozas?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Rendeltem auto gumit. Banki utalassal szerettem volna fizetni. Nem jott se megerosito email,se szamla ahova utalhatnam a penzt. En kulfoldon elek,igy a sogorom cimere rendeltem. Utolag mint kiderult a gumit leszallitottak barmifele fizetseg nelkul. A sogorom hasznalatba is vette ugy ahogy kell. 1 het utan tudtam meg a gumi kereskedotol hogy leszallitottak a gumit es hogy fizetni kellene. Mivel a gumi fel es le szerelese penzbe kerul ,ezert en kovetelem a penzt a kereskedotol es viheti vissza a gumijat,mivel ido kozben en vettem masik gumit(az alatt az 1 het alatt),mivel nem erkezett megerosito email toluk es fizetseg nelkul kiszallitottak. A kerdes az ,hogy milyen lehetosegeim vannak / vagy kinek milyen jogai lehetnek?

2019. márc. 7. 23:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szoval en szeretnem ha a gumi szereles dijat megteritenek,mert a gymi felesleges,de ugye a sogorom azt hitte minden rendben. En meg azt hittem hogy torolve lett a rendelesem. Esert vettem masik gumit ami itt van velem kulfoldon es majd viszem haza. A kereskedo semmifele szerelesi dijat nem hajlando fizetni,pedig az egesz szituacio a kereskedo hanyagsagabol adodott
2019. márc. 8. 00:05
 2/11 Legális Technocol ***** válasza:
82%
Attól, hogy külföldön élsz még nem kell kreténnek lenned. Nem köteles a kereskedő semmilyen fel- és leszerelési költséget téríteni, ugyanis az egy külön szolgáltató munkája, amihez neki semmi köze. De a gumit sem köteles visszavenni, ha már használatba vette a sógorod (aki gondolom azért tette mindezt, mert a ti hibátokból nem tartották egymással a kapcsolatot). Ha akarod fogyasztóvédelemhez fordulhatsz az üggyel, de nagy valószínűséggel ki kell fizetned a gumikat, én egyáltalán nem látom az eladót vétkesnek azon kívül, hogy számlát nem adott (de ha webshopban vetted, akkor az automatikus értesítő bizonyos esetekben lehet számla is).
2019. márc. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Itt a hibás te vagy, mert nekem beszélsz a saját sogoroddal. Semmiféle kártérítési kötelezettség nem terheli a kereskedőt, sőt, te tartozol neki a gumi árával vagy egy garnitúra új, fel nem szerelt gumival!
2019. márc. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 2

Számlát fizetés után szokás kiállítani, az meg nem történt...

2019. márc. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne nevettess már...

Megrendeltél valamit, a sógorod címére megérkezett, a sógorod nem kérdezte meg, hogy mégis mi ez, honnan jött? Vagy akkor még beszéltetek egymással, később meg már nem? :-)


Tegyük fel, a sógorod azt hitte, ki van fizetve, felszereltette (vagy Ő felszerelte, ezt ugye nem tudjuk), használta. Ezek után gondolod bárki is vissza fogja venni a HASZNÁLT gumit?


Nem követelheted a kereskedőtől a pénzedet, főleg nem a fel és leszerelés árát, ezzel szemben a kereskedő teljesen jogosan követelheti a pénzét, akár fizetési meghagyással is, ugyanis Ő kiszállította, Te haszáltad, de nem fizettél.

Az nem idnok, hogy nem kaptál megerősítő emailt - az is lehet, hogy a spamok között landolt. Én is találtam már FIZETENDŐ SZÁMLÁT a spamok között (majdnem átadták már követeléskezelőnek).


Ja, és azt honnan veszitek, válaszolók, hogy nem kapott számlát?? Lehet, hogy e-számlát kapott - manapság már az egy bevett szokás.


Semmit nem követelhetsz, kérdező, ezzel szemben az eladó be tudja bizonyítani, hogy Te megrendelted, Ő kiszállította, a megadott címen valaki átvette - tehát köteles vagy fizetni.


Ha kint van nálad a gumi, akkor szépen tedd fel a netre és add el - és akkor nem lesz 2 gumid.

2019. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es, felesleges a fogyasztóvédelemhez fordulnia, mert ott is csak kinevetik: az, hogy nem kapott megerősítő emailt, az nem egy indok a nem fizetésre.

A megrendelés teljesítve lett, nem hibás a gumi - nem a fogyasztóvédelem ügye. Nem lett rátukmálva sem a gumi - Ő rendelte meg, a kereskedő meg leszállította.

2019. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A sogorom annyirol tudott,hogy kuldeni fogok neki 2par gumit es hogy fel kell szerelni. Ezen sokat megbeszelni nincs ok,miutan megerkezett.

A gumi szerviz nem tajekoztatott a kiszallitasrol egyaltalan. Azt allitottak hogy telefonon egyeztettek velem,holott a telefonszamomat nem is tudjak. Egyetlen egy ,meg fel nem dolgozott,jova nem hagyott rendeles ertesitot csatolt az email-hez amit a felszolitassal egyutt kuldott,abban is ez a szoveg allt: “A megrendelés kizárólag a gumiraktar.net ügyintézőjének visszajelzése után tekinthető visszaigazoltnak.

A weboldalon, levélben szereplő árak, képek és információk csupán tájékoztató jellegűek és nem minősülnek konkrét ajánlattételnek!”

Nem volt semmilyen visszaigazolas,se megkereses. En ugy erzem,hogy jogosan gondoltam 1 het utan,hogy a rendeles nem lesz teljesitve. Igaz kozben kulon ertesites nelkul,es fisetseg nelkul kiszallitottak. De ht kerem... napi szinten kapunk gumit,auto alkatreszt,autot stb. Minden kis apro-csepro ugy miatt nem hivogatjuk egymast

2019. márc. 8. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:

"De ht kerem... napi szinten kapunk gumit,auto alkatreszt,autot stb. "


No, hát akkor megyek hozzátok, ha napi szinten kaptok autót - hátha én is kapok egyik nap egy autót :D .

Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni... :-)


Amúgy 2 meglátásom van:

- először is, olvasd el az ÁSZF-et, abban világosan leírja, hogy a megrendelés folyamán ki kell tölteni egy űrlapot és megadni a pontos adatokat, addig nem enged tovább. Nagy valószínűséggel itt a sógorod adatait adtad meg vagy a te adataidat, de a sógorod címét.

- meg aztán van egy-két érdekes dolog az ÁSZF-ben, amit gondolom, számításon kívül hagytál:

"Amennyiben az Üzemeltető a visszaigazolást az 4.8. pontban meghatározott időn belül nem küldi el

a Felhasználónak, a Felhasználó szabadul ajánlati kötöttsége alól. A visszaigazolásnak a

Felhasználó ajánlati kötöttségén túli időpontban történő elküldése esetén, a Felhasználó kifejezett

tiltakozása hiányában a szerződés a Felhasználó által tett megrendelés esetén akkor is létrejön, ha a

visszaigazolásban meghatározott feltételek mellett az Üzemeltető

a megrendelést teljesíti, és azt a Felhasználó elfogadja. Ebben az esetben a szerződés a

megrendelésben és annak visszaigazolásában szereplő tartalommal, érvényesen és joghatályosan jön

létre a Felek között, valamint ahhoz ugyanolyan joghatások fűződnek, mint ha a szerződés a

visszaigazolásnak a Felhasználó ajánlati kötöttségének ideje alatt történő elküldésével és

Felhasználóhoz történő megérkezésével jött volna létre."


Végezetül Te MEGRENDELTÉL valamit, ők kiszállították, Te NEM FIZETTÉL - ergo jogtalanul használod a gumikat - semmi jogod nincs felháborodni. Jelen pillanatban a webáruház mondhatja azt, hogy megkárosítottad őket - nem pedig Te.

Elállási jogoddal már nem élhetsz, mert használtátok a terméket - így már nem lehet visszaküldeni.

Ha nem fizetsz, akár kibocsáthatnak egy fizetési meghagyást is - aztán vagy ellentmondasz, amit esetleg elveszítesz vagy nem.

2019. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kaphatsz autot akar napi szinten :) csak ne felejtsd el a megfelelo osszeget a rendelkezesemre bocsatani :)) maskulomben nincs auto.

Atnezem az afsz-t

2019. márc. 8. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"csak ne felejtsd el a megfelelo osszeget a rendelkezesemre bocsatani :)) "


Ne mááár, Te is úgy kaptál autógumit, hogy nem fizettél érte, most sajnálsz tőlem egy autót??? :D

(amúgy örülök, hogy "vetted a lapot" és van humorérzéked)

2019. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!