Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy lottó nyeremény valóban...

Egy lottó nyeremény valóban boldoggá tenne?

Figyelt kérdés
Nyilván sokat segítene, es ha valakinek anyagi gondjai vannak, és az megkeseríti az életét, azonnal rávágja, hogy igen.De te tudnál vele mit kezdeni?Mondjuk 1 milliárd forintal.Én szeretem azt hinni, ha megtörténne, okossan tudnám kezelni.Aztán rájövök, hogy valószínű nem.Most boldog házasságban élek, van egy kislányunk, jut arra, amire nekünk kell.De ha beütne a nagy nyeremény, lehet olyan dolgokba vinne bele, amik a mostani boldog életemet tönkretennék.Más nők, esetleg drogok, vagy autó, motor baleset, bármi ami a gondtalan élettel jár.

2019. márc. 11. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy érdekes kérdés, ezen én is sokat gondolkodtam...

Én egy kis vállalkozást építek és óriási lendületet ad az, hogy állandóan kilátásban van a magasabb jövedelem. Ez sokszor segít abban, hogy sokszor napi 12-16 órákat is le tudjak dolgozni egy egyébként olyan területen, amit egyébként is szeretek.

Szóval én arra jutottam, hogy egy bizonyos összeg felett (100-200 millió felett) egyenesen ártana, mert nem fejlődnék és nem tudnék olyan jól teljesíteni.

2019. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy boldoggá tenne. Nézd csak meg, mit csinálnak a gazdagok. Utaznak egy életen át, buliznak, nem kell a napi problémákkal foglalkozniuk.

Persze be kell fektetni a pénzt, hogy maradjon a gyerekek gyerekeinek is, de milliárdos összegnél már csak a kamatokból is simán meg lehet élni.


Nekünk is van már két gyerekünk, és előre takarékoskodunk nekik, hogy könnyebb életük legyen. Ha beütne a lottónyeremény, akkor a pénz döntő többsége amúgy is oda menne. A terv már rég megvan, már csak a nyeremény hiányzik :)

2019. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálad tényleg csak pénz kérdése más nők felszedése, drogozás, vagy eszetlen száguldozás? Ezeket megteheted most is, ha ezekre vágysz, egyik hez sem kell 1 milliárd.


Én is beérném kisebb összeggel, de meglennék a nagyobbal is. Nálam is inkább az élet értelme, a célok kitűzése okozhatna válságot, de szerintem meg tudnám oldani. Majd elgondolkozok ezen a kis erdőszéli, medencés villámban.

2019. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

1 milliárd nagy része nyilván kevéssé tenne boldoggá, mert max befektetni tudnám. De egy része boldogabbá tenne, hiszen végre lehetne otthonom, vehetnék egy kertes házat magamnak, végre lenne valami anyagi háttér ami biztonságot ad, könnyeben kapnék orvosi segítséget a betegségeimmel magánrendeléseken. A beteg mamám is végre normális orvosi segítséghez juttathatnám, lenne miből felújítanom a lakását. Vehetnék végre egy kocsit, jobb számítógépet, életem első okostelefonját, ezek nekem örömöt jelentenének.

Nekem biztonságot és motivációt adna a nyeremény az élet minden területén.

2019. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen emberfüggő. Van aki tudja kezelni a gazdagságot, és van aki nem. Ha ilyen óriási összegről is van szó, akkor is csak egy eszköz, amit lehet jól, és rosszul is használni. Viszont az tény, hogy akik szegények és tanulatlanok, azok nem tudnak jól bánni a hirtelen jött rengeteg pénzzel, és kis idő után is újra szegények lesznek.
2019. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem biztonságot és motivációt adna a nyeremény az élet minden területén."


Aztán mire motivalna? Van egy rakás pénzed biztosan akkor mi motivál?

2019. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha véletlenül megnyernéd a lottó ötöst, lemondanál róla azért, hogy a pénz ne tegye tönkre a te és a családod életét?
2019. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nyilván nem mondanék le róla.csak érdekelt, hogy más is gondolja e hasonló képpen ezt a dolgot mint én.
2019. márc. 11. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!