Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakérik a nekem adott...

Visszakérik a nekem adott pénzt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv! Tavaly párommal megvásároltuk a néhai unokatestvérének a házát, ami ott állt üresen 10 évig. A házat az anyósom unokatestvére örökölte 3/4 részben és egy másik bácsi 1/4 részét. Felkerestük az anyósom unokatestvérét, hogy mi van ezzel a házzal, mert megszeretnénk venni. Anyósom hosszabb beszélgetés után rátért, hogy mennyit szeretne ezért a házért. Azt felelte, hogy őt nem érdekli a pénz, így él szerényen a 110ezres nyugdíjból és 70 évesen nincs szüksége ennyi pénzre, csináljuk nyugodtan ő segít mindenben. Mi több opciót felajánlottunk, mivel nem akartuk ingyen, de mindenre visszakozott. Az eredeti terv az volt, hogy eladjuk ezt a házat amiben lakunk és abból a pénzből újítjuk fel a házat, amennyire bírjuk. Én cserébe kitisztáztam a tulajdonilapról a terheléseket és CSOK képesre csinosítottam a házat a saját költségemből. A bank 5Millióra becsülte a házat, amit én közöltem vele, de akkor is azt mondta, hogy akkor annyi amennyi. Megtörtént a ház vétele, a bank megküldte a számlájára az 5Milliót, amiból neki csak a 3/4 rész jár. Megbeszéltük, hogy átutaljuk a mi számlánkra és én lerendezem a másik bácsival az ő részét amit neki kp-ban ki is fizettem. Aláírták mindketten, hogy átvették a pénzt. A ház megvétele után többször találkoztunk az öreggel, jól elvoltunk beszélgettünk stb. A napokban felhívott feldúltan, hogy mikor hozzuk a ház árát és sokkal többet ér a ház plusz a kulcsokat is elvittük. Én elmondtam neki, hogy ez nem így megy, mivel már sokat költöttünk belőle a házra így nem tudom visszaadni. De neki most kell blablabla. Minap a háznál voltunk és odajött egy tök ismeretlen házaspárral, akik faggattak minket és állították, hogy ők is rokonok. Na most szerintük a párom néhai unokatestvérének a volt feleségének a valakijei (???). Mi elmondtuk a tényállást, de csak kekeckedtek és ők is kitértek rá, hogy nem ennyit ér a ház mit képzelünk mi magunkról. Az ügyvédet felkerestem, hogy ilyenkor mivan, Ő elmondta, hogy jogilag teljesen tiszták vagyunk, nem csináltunk semmi rosszat csak ugye nyoma van az átutalásnak a párom számlájára, de azt a bácsi utalta át a saját keze aláírásával. Most csalással gyanúsítanak minket. Mi nem akarjuk visszaadni a pénzt, mert gyanús, hogy ez a házaspár rámászott az öregre és telebeszélték a fejét, hogy kicsalják a pénzt. Ilyenkor mit tehetnek meg? Visszatudják ezt jogi úton követelni? Válaszokat köszönöm!

2019. márc. 22. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Költségeitek igazolhatók? A pénzmozgások világos jogcím megadásával és igazolható módon történtek?
2019. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha 10 éve volt egy budapesti lakásom, eladtam 10 millióért, és most ér 30-at, akkor én sem mehetek oda, hogy perkáld már ki azt a 20-ast. Történt egy adás-vétel, gondolom a tulajdoni lapon már 100%-ban ti vagytok, a bank bejegyezte az elidegenítési tilalmat.
2019. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, minden leinformálható, mindenről van papír. A ház már a nevünkön van. Miután megjött a pénz a számlájára és a tudomására adtam ,ő aláírta a banktól kiállított igazolást, hogy a pénzt megkapta. Miután kivettem a másik bácsi részét és elvittem neki a pénzt ő is aláírta. Ezt a papírt az ügyvédnek kellett visszavinni.
2019. márc. 22. 16:21
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Akkor így jártak. Ha az ügyvéd szerint rendben vagytok, akkor csinálhat bármit, nincs joga követelőzni, hiszen elfogadta a feltételeket és a pénzt is. Nem is állnék velük szóba.
2019. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy mi jogilag teljesen rendben vagyunk. Nekem 2 tanúm van rá, hogy az öreg mit mondott. Ezen felül közöltem az ügyvéddel is mielőtt elindítottam mindent, plusz a hiteltanácsadó hölgynek is említve lett, hogy neki nem kell a pénz. Annyit mondtak, hogy az egyetlen kis tüske az 5 millió utalása az ő számlájáról a párom számlájára, de azt mondták, hogy mivel a takarékban az öreg aláírásával történt így az nem akkora nagy baj.
2019. márc. 22. 17:58
 6/11 Pupusz ***** válasza:
Ha a tulajdoni lapra be vagytok jegyezve, mint tulajdonosok, az adásvételi szerződés ügyvéd előtt, törvényesen történt, közjegyző előtt érkeztetve volt, akkor polgári peres úton tudnak megtámadni, de előtte le kell perkálniuk az államnak a követelt összeg (úgy tudom) 4%-át. Ha bukják a pert, azt is bukják. Ha van egy csöpp eszük, nem teszik. Ezen kívül minden más csak fenyegetés, duma. Pénzt nehogy adjatok, egy fillért se!
2019. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Minden úgy van, ahogy fent írtad. De milyen ürüggyel tudnak perelni? Az ügyvédem is azt mondta, hogy nyugodtan indítsák, nekünk itt van minden papír.
2019. márc. 23. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnám neki oda,szerintem te se tedd! Jogilag nem tehetnek semmit..el kell fogadniuk
2019. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pupusz ***** válasza:
6-os vagyok. Bármilyen ürüggyel. Az öreg nem beszámítható, nem a megbeszélt összeg szerepel a szerződésen, örökösei bukkantak fel, stb. Lényegtelen. Ha bukják, a perköltségeidet is fizetniük kell. Lehet, azt gondolják, beparáztok a pertől és perkáltok. Valószínű blöff. Ha nem, akkor előre be kell fizetniük a perhez az illetéket, az ügyvédjüknek a díjat. Egyébként ha volt foglaló, az nem jár vissza. Ha ő mondja vissza, a dupláját kell visszaadnia.
2019. márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A beszámithatóság nem tudom, hogy zajlik, de tudok vele érvelni, hogy ez az egész dolog a házzal, kb. tavaly április óta zajlik. Mindig rákérdezett, hogy hogy állunk vele, sikerült-e már a tul.lapot tisztába tenni. Mikor "újítottam" a házat, hogy csok képes legyen, ő ott volt mindig, szóval mindenről tudott. A megbeszélt összegről annyit, hogy a saját szavával mondta, hogy ő ehhez nem ért, majd megmondja az értékbecslő. Az egyetlen jogos örökös az csak anyósom lehet.
2019. márc. 26. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!