Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb módszer a pénz gyűjtésére?

Figyelt kérdés
Igen, tudjuk, hogy a nagyok nem szeretik ha valaki spóról mert sokáig nem mozog a pénz, viszont házat szeretnék venni. Jól haladok de túl lassan. Eddig az 55%-10%×4-5%-os módszert alkalmaztam, igényeimet lejjebb adva stb... hozzáértők válaszát várom.
2019. márc. 31. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Én azt tudom, hogy a legtöbbet a kajapénzem lehet sprórolni, illetve ha az ember nem vesz meg minden nyavalyát, amit megkíván.

Egyszer elindultam hazafelé, útközben keresztül mentem egy piacon, megláttam valamit, de eszembe jutott, hogy csak 10 ezresem van - ááá, mondom, nem váltom fel, nem olyan fontos. Megyek tovább, lángos - éhes is voltam - á, mondom, mindjárt ottthon vagyok, majd eszek otthon, 10 ezrest nem váltok ezért. Mire hazaértem, kiszámoltam, összesen 1.000 ft-ot megspóroltam így, hogy lemondtam, illetve nem váltottam 10 ezrest.

Nyilván, ha üres a hűtő otthon, akkor nem "játszom" ezt el, de ilyenek is számítanak - mennyire tudja fegyelmezni magát az ember. Aztán, ha már nagyon tele van a hócipője, akkor lehet egy keveset lazítani - majd megint spórolni.

2019. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos én csak úgy tudok spórolni, hogy nem megyek be a boltba.
2019. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Önuralommal, másképp nem megy. Én írom tételesen a költségeimet excelbe, jelölöm, hogy milyen jellegű kiadás volt és hogy valóban szükséges volt a költés vagy nem. Így menet közben látom, hogy mennyit költöttem el és mire olyan dolgokra/édességre-üdítőre/bármi másra, ami igazából nem volt szükséges. Nem szeretem magamtól erőszakkal megvonni a jó dolgokat, de amikor már pl. hó közepén számszerűen látom, hogy jóval többet költöttem igazából nem szükséges dolgokra, akkor az segít a többi költést visszafogni.
2019. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Én a bevételeimet növelem, a kiadások pedig változatlanok maradnak. Így nem adok le az életszínvonalamból, és még is pluszt halmazok fel.
2019. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1.Jó oké, az elején mindenki írogatja a bevételt kiadást stb. Ha meg vállalkozó vagy muszáj is, de a túlrészletezés egy idő után feleslegesen vesz el az idődből...

2. Az ételen tilos spórolni.

2019. márc. 31. 12:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Felfogásom szerint. Lehet olcsó, de legyen jó és elég.
2019. márc. 31. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én sosem spórolok. Világ életemben arra törekedtem, hogy el tudjam érni azt, amit szeretnék. Nem pedig arra koncentráltam, hogy hogyan költsek kevesebbet. Mára az átlag néhányszorosát megkeresem. Szerintem fektess a tudásodba, kezdj el vállalkozni, keress több pénzt.
2019. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es

Mibe éri meg még befektetni?

A vésztartalékaim fontosak, azokhoz merjek nyúlni ilyenkor?

2019. márc. 31. 14:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt a módszert oszd már meg velem, mert lehet hogy béna a felfogásom, de nem tudom feldolgozni a képlet és a műveleti sorrend alapján.


Számomra a legegyszerűbb módszere a spórolásnak és a pénzgyűjtésnek az, hogy a hónap első napjaiban számba veszem az adott hónapban felmerülő nagyobb költségeimet. Tudom, hogyha ilyen nincs akkor x összeget fixen félre tudok tenni. Ha van, akkor értelemszerűen annyival csökkentett összeget fogok tudni. Aznap, amikor megérkezik a fizetésem, azonnal átutalom ezt a már kigondolt összeget a megtakarítási számlámra és elfelejtem, hogy létezik.

Abból élek, ami a számlámon marad.

2019. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most nem elemzem ki teljesen, de így elsőre elég jó módszernek tűnik, bár előre nem látható dolgok megint ott vannak.

Ezekben %-okban oszlik el mire mennyit "kell" költened. Így nem borul fel az egyensúly, nem fogsz túlköltekezni.

2019. ápr. 1. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!