Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudnak ilyenkor csinálni?

Mit tudnak ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
TB tartozásom miatt inkasszózva van a bankkártyám,de nincs semmiféle jövedelmem és semmi értéktárgy a nevemen. Ilyen esetben mit tudnak csinálni? Ha dolgozni megyek akkor kezdik el vonni a tartozásomat?

2019. ápr. 4. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem elkezdik "vonni", hanem viszik a számláról az összes pénzt, csak a mindenkori minimálnyugdíjnak megfelelő összeget hagyják rajta.

Tehát ne arra gondolj, hogy a fizetésed 33%-át levonják.

Hanem ha kapnál mondjuk 150 ezer ft fizetést, akkor csak azt a 28-30 ezret fogod tudni levenni. A pontos összeget nem tudom.

Egyébként igen, ha elkezdesz dolgozni, vagy bármi egyéb érkezik a számládra, azt viszik. Vagy ha örökölnél, vagy veszel időközben egy kocsit, azt is bevonják a végrehajtásba.

Mennyi ideje nem fizetsz, hogy be akarják hajtani?

Pár hete írtam ki erről egy kérdést egy ismerősöm miatt, hogy valaki ismer-e olyat, akin tb-tartozást hajtanak be, vagy ez csak városi legenda.

2019. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már jó pár éve,de kifizetem egyben az egészet inkább aztán örüljenek a fejüknek.
2019. ápr. 4. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Raffináltak amúgy, megvárják még felhalmozol egy nagyobb összeget aztán akkor rád küldenek egy zsíros csekket, egy nagyobb összeg tartozással. Velem is ezt csinálták, 2 év után jelezték, hogy TB tartozásom van. Lejárt a 3,5 fél év a fősulin aztán fogalmam se volt, hogy fizetnem kell magam után. (Bár itt megjegyezném, hogy járt is volna ingyen mert apám külföldön dolgozott, és mint család tag hivatalosan jogosult lettem volna utána, úgy, hogy kéken világított volna lámpám) Dolgozni meg nem tudtam elmenni, mert ugye kellett a diplomámhoz a 2 darab nyelvvizsga úgy, hogy az első évben egyáltalán nem volt nyelvi oktatás a fősulin, hála ennek a csodálatos magyar oktatási rendszernek. Miért nem értesítetek néhány hónap után kérdem én, hogy tartozásom van miért kell 2 évet várni?
2019. ápr. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A törvény nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól... :)


Neked (szülőd) kellene tudnia, hogy ha nem számítasz biztosítottnak (tb. ügyileg), akkor fizetned kell saját zsebből hozzájárulást (egészségügyi szolgáltatási járulék) az államnak.

A járulék fizetésére kötelező a bejelentkezés. A bejelentkezés alapján íródik elő a fizetési kötelezettség.

Ha valaki nem teszi meg időben, akkor számítson arra, hogy az adóhatóság "ellenőrzési" funkciója idővel rátalál, ezért van, hogy évekre visszamenőleg egyszerre íródik elő - akár a több százezres tartozás.


Az állam nem a gyámod hogy figyelemmel kísérje az életed, és jelezze, hogy folyik az orrod, ki kéne fújnod, vagy vigyél esernyőt magaddal, ha esik az eső.


A probléma azzal van, hogy semmilyen fórumon, szervnél nem jelzik ezeket a kötelezettségeket a diákoknak, az álláskeresőknek, a külföldön munkát vállalóknak, az alkalmi munkából élőknek.

Ezek sajnos csak akkor derülnek ki, ha már megy a végrehajtó foglalni.


Kérdezőnek:


Mit tehetnek?

Bármilyen vagyontárgyadat bevonhatják a végrehajtásba, amiből a tartozás térülése várható.

Ha vagyontalan vagy, akkor idővel elévül a tartozás (4 év + 6 hónap, ha évülést hosszabbító körülmény nincs).

2019. ápr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A probléma azzal van, hogy semmilyen fórumon, szervnél nem jelzik ezeket a kötelezettségeket a diákoknak, az álláskeresőknek, a külföldön munkát vállalóknak, az alkalmi munkából élőknek. Ezek sajnos csak akkor derülnek ki, ha már megy a végrehajtó foglalni."


Ez miért probléma pont neked? Hát te mondod, hogy az állam nem a gyámja, meg hogy a törvény nem tudása nem mentesít... amely jogelvet mellesleg az ókori Rómában találták ki, amikor volt vagy max. pár tucat törvény, amit egyébként is kihirdettek a Fórumon. Te napjában hányszor szoktál Magyar Közlönyt olvasni? :P

2019. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én konkrétan napi szinten olvasom a Magyar Közlönyt. A munkámhoz tartozik.


De ettől függetlenül lehetne olyan segítőkész az állam és szervei, hogy tájékoztatnának bizonyos - fontos - dolgokról valamilyen úton-módon olyan embereket, akiknek nem tartozik a munkájukhoz a közlönyök olvasása. Pontosan azért, mert nem csak 3 darab törvényünk van ma már... :)

2019. ápr. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!