Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítene, aki ért hozzá?...

Segítene, aki ért hozzá? Járni fog még valaha anyukámnak özvegyi nyugdíj?

Figyelt kérdés

Édesanyám 1999-ben lett özvegy. Édesapám 46 éves volt, amikor elhunyt. 1 kiskorú gyermeket neveltek és volt még egy 20 éves, aki már dolgozott. Anyukám csak 1 évig kapta az özvegyi nyugdíjat.


Ma már ő is nyugdíjas, mert megvan a 40 éve. Anyukám 59 éves, apukám idén töltené a 66-ot.


Kérdésem, hogy "feléled"-e valamikor az özvegyi nyugdíj?


2019. ápr. 14. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukád betöltött hivatalos nyugdíjkorhatárától visszamenőlegesen érvényes.


a házastárs/élettárs 1993. március 1-je előtt bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tizenöt éven belül, VAGY


- a házastárs 1993. február 28-a után bekövetkezett halála esetén az elhalálozástól számított tíz éven belül bekövetkezik.

2019. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már letelt a feléledési idő.
2019. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!


Lássuk, hogy jól értelmezem-e?


Akkor járna az övegyi nyugdíj, ha anyukám az édesapám halálát követő 10 éven belül elérte volna a nyugdíjkorhatárt. Anyukám 39 évesen lett özvegy, vagyis nem jár neki.


Jól látom vagy félre értelmezek valamit?

2019. ápr. 18. 06:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, jól látod. Én pl 46 évesen lettem özvegy. A korhatár nálam 65 év. Nem jár nekem sem.
2019. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!