Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 40-41-42 évesek mit gondoltok...

40-41-42 évesek mit gondoltok kapunk mi valaha nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Nehéz ezt most megítélni, mert még jó pár év vissza van, de írjátok meg a véleményeteket.

2014. máj. 7. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mire ez a korosztály megvénül, addigra nem lesz nyugdíj, mert régen összeomlik addigra a nyugdíjrendszer. És nem csak Magyaroszágon.
2014. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miből gondolod ezeket?Mert én is hallok elég hajmeresztő dolgokat, de nem tudom kinek lehet már hinni.

Vannak egyáltalán hiteles források?

2014. máj. 7. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Hiteles forrás sosem lesz, mert azt a kormánynak kellene kiadnia, ő meg nem fogja ezt meglépni, hogy bevallja az igazat.

Gondolkodni kell csak, hogy nyugdíjad legyen valakinek el kell tartania.

A "legjobban" keresők orvos,informatikus, jól képzett szakemberek külföldre mennek, kevesen vállalnak gyereket (tehát nincs "utánpótlás") azaz ország nyugdíjasainak aránya sokkal jobban növekszik. Ezt pedig kellő bevétel nélkül nem lehet fedezni.

Talán még messze van, hogy nulla nyugdíj legyen, de az biztos reálérték nem fog már növekedni , sőt...

2014. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Garantáltan nem lesz akkora a reálértéke, mint a mostaninak.

A korhatárt emelik, a fizetés x %-át, amit majd jár azt pedig csökkentik. A pótlékok pl. nem is számítanak bele.

Ezek sajnos tények és bármilyen megszorítás jöhet még addig.


Szerintem mai értéken 50 ezernél nem lesz több,

bármennyit kerestél aktívként.

2014. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én nem a te korosztályod vagyok,de hiszem,hogy valami lesz!Nekem 4 felnőtt gyerekem van, aki mind dolgozik és bizony fizetik a nyugdijjárulékot, tetszik, nem tetszik.Az utolsó hozzászólónak üzenem,hogy sokan most 40 év szolgálati idő után sem kapnak 45.000.ft-nál többet.Gondolj bele aki magára marad ennyi nyugdijjal 60-65 évesen??!!!Semmire nem elég és nem is akarunk és tudunk a gyerekeinkre támaszkodni.Ez is egy rohadt világ!!Talán nektek sem lesz rosszabb!!!
2014. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozom, de 40 év után kizárt, hogy csak 45 ezret kapjon, ezt nem veszem be, pedig nem is vagyok FIDESZ-es.

Kövezzetek meg, de aki dolgozott is valaha, azoknak

kb. 100-150ezer manapság az átlagos nyugdíja.

2014. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze sajnos egyedül, egymagára fizetni a rezsit nem lehet 100ezerből lazán megélni.


Nekünk kizárt, hogy csak ennyi is JUSSON 25 év múlva.

2014. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

41 éves vagyok és eddig mindig be voltam jelentve, ez most 22 évet jelent.Mostanra viszont akkorát változott a világ, hogy néha rákényszerülünk a fekete munkára, illetve a munkáltatók csak a minimálbéres bejelentésekre hajlandóak.

Ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy nagyon kevés nyugdíjat fogunk kapni.

2014. máj. 8. 17:16
 9/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nem kell elhinni, sajnos ennyi. Ne számold bele a600ezres nyugdijat. Aki ma is minimálbéren dolgoznak annak pl.70ezer a nettójuk.Én 40 év után a nettó fizum 80%-át kaptam. Mennyi is??? 56.000.Egy osztálytársam 42.000.t kapott ő ennyit sem keresett.Ilyen egyszerű.Pedig egy megyeszékhelyen lakom és dolgozom.Mert ugye ebből tényleg nem lehet megélni.
2014. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!