Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az apám nagyon rég nem...

Ha az apám nagyon rég nem fizet gyerektartást mi a teendő?

Figyelt kérdés
Régen mindig a határidő előtt befizetett egy 10-ezrest, így próbalta kijátszani a rendszert, viszont mar azon is túlment, évek óta nem hallottam felőle, már majdnem 18 vagyok, de meg tanulok, és jól is jönne most egy a plusz segítségként. Minden ismerősöm aki ezt nemrégiben véghezvitte sikerrel járt, azóta emelkedett az összeg is. Hogy tudnám ezt elintézni? (Persze anyai beleegyezéssel)
2019. ápr. 23. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem fizet felszólítások ellenére sem, akkor bíróság. Aztán a végrehajtó behajtja, letilthatják a fizetéséből ha van neki.
2019. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van pár rossz hírem.

1. A gyerektartást csak anyád tudta volna kérni, pontosabban a fizetésböl letilttatni. Azt nem egészen értem, miért játszaná ki a rendszert, ha határidö elött ad kisebb összeget - teljesen mindegy, mikor fizet - a határidö elött vagy után - , a megítélt összeget kell fizetnie, nem kevesebbet.

2. Az elaradt gyerektartást a bejelentéstöl számított fél évre lehet visszamenöleg kérni, a régebbieket nem.

3. A gyerektartás összege nem változik, amíg nem állapít meg a bíróság új összeget.

4. Ha betöltöd a 18. évedet, attól kezdve nem jár gyerektartást, csak rokontartás, amit csak nagyon indokolt esetben ítélnek meg és vannak feltételei.

2019. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Csak részben van igazad.

2019. ápr. 23. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
PONT ezeket írtam én is, a nagykorú gyerek utáni tartásdíjnak rokontartás a megnevezése, és ahogy a cikkben olvashattad, elég sok minden van, ami miatt nem kell fizetni.
2019. ápr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukád tudja elintézni amíg nem vagy 18. De ha nagykorú leszel, utána már nem fognak vele annyira foglalkozni, a rokontartást nem veszik olyan szigorúan, és mivel nincs kapcsolatotok, az apa megtagadhatja. Kérdezd meg az ismerőseidet, hogy ők hogy csinálták.
2019. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van aki 18 felett éppen. Valaki ügyvéddel. Valaki ráküldte a behajtót. Bíróság által mindenképp.
2019. ápr. 23. 15:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert egyszer ha jól emlékszem próbálkoztunk, de nem értünk célt, mert valami (kamu)betegségére hivatkozott.
2019. ápr. 23. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!