Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A húgom 18 éves és nappali...

A húgom 18 éves és nappali gimnáziumba jár, de már nem kap 3 éve családi pótlékot mióta az édesanyám meghalt mi ilyenkor a teendő, én intézkedhetnék, mert apám nem érne rá sajnos mert szinte éjt-nappalá téve dolgozik?

Figyelt kérdés
valahol azt hallottam,hogy 24 éves korig is lehet kapni ha iskolába jár,kérlek segítsen az aki ebben kompetens vagy csak nagyon ért hozzá.
2010. jan. 19. 11:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
ez megváltozott, már csak 20 éves korig jár,és mivel sajnos anyukád meghalt,alapból járna a támogatás
2010. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2006ban halt meg,akkor a húgom 15 éves volt azóta egy fillért nem láttunk a kincstártól,pedig akkor ahogy írtad még 2 évig kapnánk,sőt 3 éve még a nővérem is nappali tagozaton tanult.és mit lehet ilyenkor csinálni mert ugye a húgom nagykorú szóval ez is közrejátszhat?visszamenőleg térítenek valamennyit?
2010. jan. 19. 11:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel nappali tagozatos még mindig jár!Ráadásul emelt családi jár!Írni kell egy kérelmet a Magyar Államkincstár családi pótlék osztályának,és kérvényezni kell,hogy küldjenek pénzt mert jár nektek.nem árt anyukád halotti anyakönyvi kivonatát is csatolni(másolatot)amivel tudjátok kérni az emeltet.Visszamenőleg 6 hónapot fizetnek csak meg.

Mindenképpen járjatok a nyakukra,és tegyél panasz amiért nem küldték,mert 18 éves korig a diák tanköteles,és alanyi jogos kellett volna utalniuk..

[link]

2010. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

12:16-os vagyok ismét.

Nem kaptattok a 2 év alatt valami levelet tőlük?Mert elvileg nekik meg kellett volna indokolni,hogy miért szüntették meg a családi pótlék folyósítását.

Engem személy szerint becsaptak 3 éve..Az én 14 éves fiam Angliába ment ki tanulni mint nappali tagozatos diák.Hónapokig kértem,hogy új számlaszámra küldjék a pénzt,és nem küldték.helyette jött egy levél,hogy nem jár nekem,mert a diák nem Magyarországon tanul,és én mint szülő is kint vagyok vele.Másfél év után tudtam meg,hogy becsaptak,mert járt volna így is!

Nektek is kellett volna valamit kapni amivel megindokolták,hogy miért nem fizetnek 2 éve!Meg hát ti is miért vártatok 2 évet evvel???

2010. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat és próbálom is intézni:)
2010. jan. 19. 12:25
 6/14 A kérdező kommentje:
mi azért vártunk vele mert az ismerősök azt mondták hogy ne eröltessük ha nem vagyunk jogosultak,mert a levélben amit kaptunk azt ált azért szüntetik be a folyósítást mert édesanyám meghalt.
2010. jan. 19. 12:30
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a lniket egyébként,kmoly hogy 15 oldalt kell kitölteni.
2010. jan. 19. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Árvaellátást remélem kapsz, az is jár tudod ugye?
2010. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
de akkor is ha az édesanyám volt férjével élünk,mert ő a szárnyai alá vett minket.
2010. jan. 19. 13:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is 2010-ben ez gyerekenként min. havi 24250ft.

Az árvaellátás a 16-25 éves korúaknak jár, ha az árva oktatási intézmény nappali tagozatán tanul.

2010. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!