Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1hétre jár e munkanélküli segély?

1hétre jár e munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy értve? Egy hét munka után? Nem.
2019. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ha egy hétig dolgoztál, akkor nem, mert csak akkor jár munkanélküli, ami most már álláskeresési támogatás, ha az elmúlt 3 évben van 360 nap biztosítotti viszonyod.


Ha viszont úgy kérdezed, hogy ha 1 hétig nem lesz munkád 2 munkahely között, akkor jár-e - a fenti esetben járhat, de sok a papírmunka vele - mire megkapnád a munkahelyeden a kilépő papírokat (utolsó munkában töltött naptól számítva 5 munkanap alatt kell megkapnod), már majdnem kezdhetsz is a másik helyen.

2019. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen úgy értem hogy munkahely váltás miatt és az ott kieset 1 hét
2019. ápr. 29. 00:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Jár. Amikor megszűnik a munkaviszonyod bemész munkaügyibe kilépő papírok nélkül is beregisztrálhatsz, az álláskeresési járadék megállapításához ha megvannak a kilépők, akkor beküldöd utólag, megállapítják az összeget és utalni fogják. Jó eséllyel ekkor már dolgozol az új helyen, amit a kezdéskor jelezni is kell a munkaügyi felé, de így is megkapod az 1 hétre járó járadékot, ha jogosult vagy rá, csak csökkenti a jövőbeni jogosultsági napok számát annyival, amennyire most igényelsz támogatást.
2019. ápr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Norbi, a múltkor én is pont ezt írtam egy kérdezőnek, amit Te, hogy kilépő papírok nélkül is regisztrálhat, erre visszaírt a kérdező, hogy simán elhajtották a munkaügyiről kilépő papírok nélkül.

Szóval most nem tudom, mi az igazság :-)

2019. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hét volt mire megjött az U1-es , regisztrációnál beirtak hofy hivatalbol bekérik. Másfél hónap múlva határozat két hónap mulva utaltak visszamenőleg, de addigra már volt biztositott jogviszonyom.
2019. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: Engem regisztráltak tavaly nyáron, és adtak egy határidőt a hiánypótlásra, mikor megjöttek a kilépő papírjaim, akkor meg bevittem. Bár azóta változhatott ez a rendszer.
2019. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Én is így tudtam, de kb. 1 hónapja írta valaki, hogy elhajtották papír nélkül. (5-ös vagyok)

2019. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!