Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új bankkártyával tudok már...

Új bankkártyával tudok már online vásárolni?

Figyelt kérdés
Hét elején igényeltem OTP Junior bankkártyát. Ott tájékoztattak, hogy a kártyáról pénzt levenni csak 1 hónap után lehet, ekkor lesz érvényes végleg a folyószámla. Azonban azt elfelejtettem megkérdezni, hogy online vásárolni már lehet, vagy szintén csak 1 hónap elteltével. Valakinek bármi tapasztalat?

2019. máj. 3. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld ki, semmit nem veszítesz.
2019. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Aktiválni biztosan kell a kártyát, ami azt jelenti, hogy vagy pénzt kell felvenni vele, vagy pin-kódos vásárlás kell (azaz PayPass helyett bedugósan). Addig biztosan nem fog online sem működni. Ez a te érdeked is: ha kiszállítás közben ellopják a kártyát, akkor nem tudnak vásárolni vele, mert a pin-kód hiányában nem tudják aktiválni.
2019. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hét elején igényeltem OTP Junior bankkártyát."


Megkaptad már a kártyát? (mondjuk csodálkoznék, mert az általában 2 hét) ha nem, akkor nincs miről beszélnünk :-)


Ha megérkezik a kártya, akkor pedig előbb aktiválni kell a PIN kóddal (automatánál vagy egy kártyás vásárlással, ahol megadod a PIN kódot) és utána már online is tudsz vásárolni (kártyaszám, lejárati dátum, CVC kód a kártya hátulján).

2019. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ott tájékoztattak, hogy a kártyáról pénzt levenni csak 1 hónap után lehet, ekkor lesz érvényes végleg a folyószámla."

Ez egy bullshit, ilyet valószínűleg nem mondtak, csak te félreértettél valamit. Ha megvan a kártya, az azonnal használható - aktiválás nélkül a PIN kód nélküli tranzakciók (így a netes vásárlás is) tiltva vannak, de az első ilyen tranzakció után aktiválódik a kártya.


Ahogy egy korábbi válaszoló említette, ha a hét elején nyitottál számlát, akkor a kártyád meg biztos nem kész. Ha ni cs kártyád, akkor értelmetlen arról beszélni, hogy internetes kártyás vásárlás. Lehet félreértesz valamit, és pont hogy a kártya megérkezése várható 1 hónapon belül.


A bankszámlád ettől függetlenül használható, pénzt utalni és fogadni tudsz vele, de nyilván kártyás tranzakciókat végezni kártya nélkül nem lehet.

2019. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Valamiért úgy érzem, hogy ugyanaz a kérdező...

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így van a kártyám még nincs meg, maximum 8 munkanap mire megkapom. Azt is mondták, hogy először aktiválnom kell a kártyát, de hozzátették, hogy pénzt levenni csak 1 hónap múlva tudok, addigra lesz érvényes a folyószámla. Veszíteni semmit nem veszítek vele, csak ebből gondoltam, hogy fizetni sem tudok vele.

Utolsó válaszoló, nem azt a kérdést nem én írtam ki. :)

2019. máj. 3. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor valamit félreértettél, mert nincs ilyen, hogy 1 hónap után "lesz érvényes a folyószámla".
2019. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!