Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Barátomnak vidéken van egy...

Csaba7908 kérdése:

Barátomnak vidéken van egy kereskedése,5-6 bolti eladóval. Megelőző években nem volt ilyen gond, de három éve felvett egy új boltvezetőt, és azóta kb.40 munkavállalót kellett kirúgni, mert senki nem felelt meg. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A boltvezető szerint vagy dolgozni nem akartak, vagy alkalmatlanok, vagy aki akart, az hülye volt hozzá. Hogy segíthetnék a barátomnak? Szerintem a boltvezető a kakukktojás, szerinte nem... az emberek nem kerestek rosszul, ezért a fizetés nem lehetett probléma.

2019. máj. 6. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

"Szerintem a boltvezető a kakukktojás, szerinte nem.."

Ezek után Te sehogy nem segíthetsz a barátodnak - ha Ő nem látja be, nem tudsz mit tenni - ez az Ő boltja, az Ő nyeresége/vesztesége, ennyi.

Egyébként az jó, ha egy boltban állandó a csapat, de még jobb, ha nyereséges az üzlet :-)

Tehát ha jönnek-mennek az emberek, de közben jól működik az üzlet, akkor hát istenem, van ez így...

Van egy kis rálátásom a kereskedelemre: elég sok alkalmazott azért kerül lapátra, mert meglopja a boltot és van egy másik rész, aki meg dolgozni nem nagyon akar: pl. egy 6 órás közért nyitásnál nem megengedhető, hogy negyed 7-kor nyisson. Nem azt mondom, 1 évben egyszer előfordulhat (de egyébként nem :D), de amikor már 1 hónapban többször is és a pék nem tudja hozni az árut emiatt, akkor az már gáz (vevőként tapasztaltam, kisközért)

2019. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A barátod elkövette azt a hibát amit mi vállalkozók úgy hívunk hogy a kontroll elengedése.


Persze az adott üzletben az üzletvezető felel a napi menetért,de ettől független egy tulajdonosnak jelen kell lennie és nem szabad hagynia hogy egy üzletvezető már már sajátjaként kezelje az egységet.


Én is vállalkozó vagyok, franchise-ban utazom. Nálam is van minden üzletben üzletvezető illetve üzletvezető helyettes. Ők viszik a dolgokat,de én tulajdonosként hetente minimum egyszer megyek és szét nézek.


Nem jelentem be, jöttem és ellenőrzök.


Ellenőrzöm a bevételt, a készletet, és beszélgetek az alkalmazottakkal.


Egy auditor cég pedig rendszeresen végez próbavásárlást az üzleteimben,ahol széles skálán mérik a kiszolgálást.Ezekből le lehet vonni nagyon sok következtetést az adott üzlet működéséről.


Pár éve egy nagyon magasan képzett üzletvezetőt rúgtam ki,mert úgy ítéltem meg hogy bomlasztóan hatott a teamre,illetve már már sajátjaként kezelte az üzletet ami mint tudjuk nem normális.



Nekem 4 ilyen egységem van, ezeknél összesen nem cserélődött le 10 év alatt 40 ember.

Úgyhogy én ha a barátod helyében lennék, erősen ránéznék az üzletvezetőre. Mert ha a dolgozó azt látja hogy teljesen szabad kezet kapott a vezető,és a tulaj csak a pénzért jár be akkor bizony előbb utóbb tovább áll.


Azt írod hogy a fizuval nincs gond. Nálam is jól keresnek,ezért is alakult ki minden egységnél egy összetartó team.

De ugyanakkor nyitottak,és befogadóak is az új kollégákkal szemben. Ez pedig nekem fontos.


Tulajdonosként erre is figyelni kell, nem szabad klikkeknek kialakulni a munkahelyen mert azok hosszú távon bomlasztóan hatnak az üzletmenetre.

2019. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!