Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyás után...

Fizetési meghagyás után perköltség?

Figyelt kérdés

Szeretnék indítani egy fizetési meghagyást, 360.000 Ft -al tartozik nekem az illető, de valószínűleg ellent fog mondani. Utána úgy tudom per lesz mindenképp, nekem ez így is teljesen rendben van, mert rengeteg bizonyítékom van.


Ennek a pernek ilyenkor mennyi a költsége? Hogy zajlik, mit kell tudni róla?


2019. máj. 8. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hivatalos fizetési meghagyást indíts, a közjegyzőnél kell indítani, aminek eleve van egy költsége: nem oly rég változott és azt hiszem értékhatártól függ - ennek nézz majd utána.


Ha az adós nem ijed meg, nem fizet, hanem ellentmond, akkor jön a bírósági perköltség - aminek a díja ugyebár nem jósolható meg előre, mert sok mindentől függ, de ezt a vesztes fél fizeti.

2019. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy van díja a közjegyzőnek. Inkább a per érdekelt volna.


Egyszer a vízügy indított ellenem egy ilyet, de ellent mondtam mert alaptalan volt, nem is tudták bemutatni a bizonyítékokat, szerintem el se mentek. Törölték a követelést, 1.700 Ft körül fizettek. Hamar, pár hét alatt kitűzték, lezavarták.


Gondolom ezek nem évekig tartó perek, odamegy valamelyik fél, esetleg mindegyik, bemutatja mije van aztán döntenek. Gondolnám én.


Most én indítanék egy ilyet.

2019. máj. 8. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Perérték %-os aránya a perköltség ugyanugy mint fmh esetében. Ha nem mondaba ellent akkor meg a vh-nak lesz szintén százalékos költsége.

A perérték esetedben 360.000 Ft,- de függ attol is mi a per tárgya - annak kell venni fmh esetében 3%, vegrehajtas újabb 1% .De kérheted ezeknek az általad megelőlegezett dijaknak is a végrehajtását az adóson.


Ptk esetében pedig előbb panasznapon keresd fel a helyi bíróságot és ott elmondják, mit hogy a legcélszerűbb és mi mennyibe kerülne.

2019. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mire fel mondana ellent, "nem fizetek" és kész?
2019. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vitathatja, hogy a munkát részben megcsinálta. Egy évre fizettem elő egy szolgáltatást, de már pár hónap után kinyomkodta a telefont, volt hogy egy hónapra eltűnt, mindent újra kellett csináltatni, de a javítások se szabályosak, konkrétan törvényt sért.


Azt gondoltam visszakövetelem a díjazást. Indítok egy fizetési meghagyást, aztán ha nem megy ítéljen a bíróság.


Lehetnek érvei, hazudozik össze-vissza (ez egy egyszemélyes kft amúgy) csak azt nem akarom, ha mégsem nekem ítélnek, hogy a végén rám maradjon egy komoly perköltség.

2019. máj. 8. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Khmmm... Szolgáltatásnál szerintem nem lesz egyszerű bebizonyítani, hogy nem végezte el a munkát, főleg, ha pl. webáruház készítés, stb (mondjuk működik, de nem olyan lett, mint szeretnéd, stb.) Polgári per esetén,ha elveszted, tetemes költségek adódhatnak, mert az utazásától kezdve az ügyvéd díjáig, kiesett munkadíjig mindent rád verhetnek. Ezért írtam, hogy ezt nem lehet előre megmondani, mert ez változó.
2019. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami:

a mai magyar jog szerint mindent a felperesnek kell bizonyítani - erre készülj fel!

2019. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezek nem túl jó hírek.


Több pontban törvényt sértett a megbízott, erre van bizonyítékom.


Viszont nem tetszik, hogy ennyire kockázatos a számomra, ez igazából annak kedvez aki meglép a pénzzel, valami ellenszolgáltatást mímel, így nehéz a bizonyítás, aztán éli világát.

2019. máj. 9. 09:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem pénzzel tartozik...
2019. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Számomra ez ugyanaz. Vállal valamit, elteszi az árát aztán nem adja amire szerződött.


Gondoltam indítok egy fizetési meghagyást, aztán vagy fizet vagy lesz egy tárgyalás aztán legyen igazság :)

2019. máj. 13. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!