Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segély?

Munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
04.23-adikán megszűnt a jogviszonyom, viszont most megigénylem tegyük fel 05.23-án, de ugye abba az 1 hónapba is munkanélküli voltam. 62nap járna, viszont ugye 1 hónappal később jelentkeztem rá, ugyanúgy megkapom amennyi jár 62nap vagy az az 1hónap már így kiesik és csak 32nap fog járni?
2019. máj. 13. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Bármikor jelentkezhetsz, ha az elmúlt 3 évben megvolt a 360 nap biztosítotti jogviszonyod.

Nem veszik el az az idő - fél év múlva is annyi jár, ha közben nem dolgoztál.

2019. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék igénylését követlenül megelőző 3 évben legyen legalább 360 napnyi jogosultsági időd.

Ha nagyon ki vagy számolva, és csak 1 hónap múlva jelentkezel járadékért, előfordulhat, hogy visszafele számolva, pont nem lesz meg a 360 napod, vagy 62 nap helyett kevesebbre leszel jogosult.


Erre én is figyeltem, amikor megigényeltem.


Tehát nem törvényszerű, de előfordulhat...

2019. máj. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!