Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg csak én látom ennyire...

Tényleg csak én látom ennyire méltatlannak ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem vagyunk házasok. Párom vett egy telket hitelre, amit eddig is teljes mértékben ő fizetett. Többet keres, reggeltől estig dolgozik, én normál munkaviszonyban dolgozom, azonban szó szerint mindent én csinálok otthon. Ezzel nincs gond, hiszen nem lenne rá ideje. Kiderült, hogy házassági szerződést akár kötni. Már egy éve is beszéltünk erről, azt hittem, sikerült közös nevezőre jutnunk valamennyire, de most szembesültem azzal, hogy nem. Nyáron lenne az esküvő. Nekem mindig az volt az álmom, hogy a férjemmel közös legyen a ház, amiben lakunk. Korábban fele-fele arányban tartottam igazságosnak, mert bár pénzt nem tudok annyit belerakni, de az életközösség egyéb területeibe annál többet (a háztartás teljes vezetése, ezzel támogatva a nonstop munkáját és pénzkeresését, ha gyerek lesz, akkor a vele kapcsolatos teendők teljes ellátását). Jelenleg nem sok minden van a telken, közmű, a ház alapja sincs teljesen befejezve. Mivel CSOK-ot szeretne, én úgy gondoltam, hogy teljesen jogos, ha legalább 10% a nevemre kerül, már csak a CSOK miatt is, hiszen ahhoz ketten kelünk. Kértem, rögzítsük szerződésben, hogy CSOK esetén a hitelt ketten fizetjük, viszont legyen 25%-ban a nevemen a ház. Természetesen akkor felesben szeretnék mindent: gyerekek ellátása, háztartás, stb. Hiszen nekem is meg kell teremtenem a ház felét, napi 8 órás irodai munkácskából, gyerek és háztartás mellett, és ugye ott a gyed, ez nem könnyű. Ő ezt sem akarja, egyrészt mert nagyon jól tudja, hogy nem tudná kivitelezni, hogy a dolgot felét ő csinálja, másrészt mert ha valaha szétmegyünk, az hercehurca, meg ki kell fizetnie egyben. Tőlem egy álmot vesz el ezzel, hogy a közös otthonunk nem lehet a nevemen, meg akkor sem, ha arányosan belefizetek... 4 év alatt itt tartunk. Mert sok rossz dolgot látott már a környezetében. De hazassi szerződésben le lett volna minden írva... Miért kell lemondanom az álmomról? Ti mit tennétek? Belemennétek, és szépen gyujtogetnetek egy életen át a pelénzeteket, hogy ha elválnátok és menni kell, legyen miből? Én a szerződésbe beleirtam volna, hogy részemről minden közös, a majdani 8 milliós örökség is, minden... Nekem ez így természetes... És most itt tartunk. Az álmom, hogy a valaha elkészülő közös ház az én nevemen is legyen, azzal arányosan, amit belefizetek, nem valósulhat meg... Ott állunk esküvő előtt nme sokkal, és úgy érzem, a párom olyan szinten félti a 10-20 év múlva lévő énemtől a vagyonát, hogy az ésszel nem felfogható. Főleg úgy nem, hogy részemről mehetne minden felesben, a vagyoni dolgok és az életkozosséggel járó dolgok is. Csak ő ezt nem tudná megoldani. Nincs választásom, úgy érzem... Teljesen el vagyok keseredve. N/32
2019. máj. 14. 04:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nyolcas, üres volt a telek 2 éve, én úgy tudom, nem kell üresnek lennie, gondolom bizonyítható, hogy mikor lett elkezdve az építkezés. Hiszen nem egy esetben utólag is igényelhető. Vagy hogy van ez? A ház még sehol nincs, gondolom azért, mert áll a telken egy félig kész alap, az még nem használt ingatlannak minősül. De nem ismerem a jogszabály ezen részét.
2019. máj. 14. 12:54
 12/14 anonim ***** válasza:
Figyelj ez arra jó, hogy felveszítek, buktok és valaki majd olcsón meg tudja venni, mert ugye ha váltok akkor egyösszegben+kamat kell kifizetni kb 1hónapon belül
2019. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettes tökéletesen leírta a helyzetet. Ezeket a dolgokat tök fölösleges előre papírozni, hogy törvény rendelkezik arról, hogy mi számít házasság esetén közös vagyonnak és mi nem lesz sosem az.

A gond itt az, hogy a párod teljesen elfogadhatónak látja, hogy közös életet kezd veled, gyerekeket szülsz neki, majd egy bőrönddel dob az utcára bármikor, amikor úgy tartja kedve, te meg pereskedhetsz a részedért, ha akarsz, amire rengeteg idő, energia és pénz megy rá. Bebiztosítja magát és magasról tojik rá, hogy veled mi lesz, ha úgy lesz... Na nekem ez a része nem tetszene, baromira nem. A közös életünk vagy közös (és ezalatt nem azt a vagyont értem, amit ő a házasságunkba hoz, hanem amit már együtt teremtünk meg), vagy húzzuk le a budin az egészet már most. Bizalom nélkül nem működik.

Az, hogy te otthon vezeted a háztartást, gyereket nevelsz, stb., az is KÖZÖS döntés, ahogy az is, ha dolgozol és többet beleadsz az anyagiakba. Erre hivatkozva nem mondhatja azt, hogy semmilyen vagyont nem irat rád, nem fair. Felelősségteljes legyen ez a közös döntés, ami mindkettőtök számára elfogadható és el kell fogadni, hogy vagyon közösségben éltek, csak látszólag van enyém-tiéd.

Teljesen jogos, hogy nem szimpatikus a párod hozzáállása neked. Ha nagyon belemegy ebbe a kérdésbe, én lehet azon is elgondolkoznék, egyáltalán szeretnék-e házasságot kötni vele. Elvi kérdés... Közös döntés, hogy otthon vagy, ő meg dolgozik, akkor a te munkád "miért ér kevesebbet"?

2019. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs választásom, úgy érzem... Teljesen el vagyok keseredve. N/32"


Van választásod, nem kell hozzámenni. Az ilyen mellett végig azon retteghetnél, mikor dob az utcára, ha nem tetszik neki valami, és ki tudja, talán még nyíltan zsarolna is vele.

Az meg nonszensz, hogy egy házasságban arra gyűjtök, hogy egyszer lehet, hogy szét fogunk menni.

2019. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!