Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy ne féltsem annyira a pénzt?

Hogy ne féltsem annyira a pénzt?

Figyelt kérdés

Gyerekként viszonylagos szegénységben éltünk, nem nagyon jutott az alapokon felül semmire.

Most már szerencsére jobban élünk a saját családommal, havi 500ezer körül van a bevételünk , 3an vagyunk rá, kb 200 ezerből kijövünk rezsi kaja. De olyan nehezen költök egyéb dolgokra, pedig szeretek öltözködni, szórakozni, kirándulni, nyaralni.

Költünk is ezekre, de mindig olyan félve teszem, meg bűntudattal.

Hogy tudnék máshogy állni ehhez?


2019. máj. 24. 00:04
 1/9 anonim válasza:
0%
He veszel egy cipot akkor alig fogod hordani mert betorik?
2019. máj. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd lecseng a "múlt", másképp fogsz hozzá állni. Adj rá időt magadnak, ne erőltesd, annál rosszabb. Ez egyenlő természetes Nálad. Bele fogsz jönni! :)


Nálam hasonló volt a szitu, küzdöttem is mocskosul, hogy másképp alakuljon az életem, soha ne kelljen többet fáznom, éheznem. Még most is rosszul esik, ha megromlik valami étel, és ki kell dobnom, pedig már régen voltam gyerek. :)

2019. máj. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz, többet segít valószínűleg, mint semmit sem tenni, az ilyen nem szokott magától megoldódni.

Szerintem többet ér a lelki békéd mint párezer forint hetente.

2019. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizu felét tedd félre és a többit nyugodtan, lelkifurdalás nélkül költsd el.

Egyébként teljesen átérzem a helyzeted, ugyanez van velem is. Nem voltunk nagyon szegények, inkább csak kicsit átlag alattiak, de iszonyat spórolósak.


Mondjuk szerintem még mindig jobb, hogy ezt a mentalitást hordozod.

2019. máj. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szemelyenkent 200 ezret kell felrerakni jelenleg, hogy legyen jovod, 3-an vagytok akkor 600 ezret kell felreraknod havonta a tobbit koltheted csak el. Keress tobbet.
2019. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mihez kell havi 200 előző?
2019. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mihez kell 200?

Amúgy tervezek többet keresni, ha visszamegyek gyed után.

2019. máj. 27. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz kell havi 200, hogy legyen lakasod, nyugdijat, gyerekeid fel tudd nevelni normalisan. Teht ahhoz, hogy ne naprol napra elj, hanem legyen biztos jovod.
2019. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kocsi már van hitelmentesen pár éves.

Ház van, még hiteles pár évig, beleszámoltam a 200 ezerbe a törlesztőt.

A babának már rakunk félre születése óta.

Életbiztosításunk van teljes körű.

Egyedül a nyugdíjon nem gondolkodtam még.

De 25 évesen még nem is akarok, majd pár év múlva.

Hát igen jobban kell kereni ha visszamegyek dolgozni vagy emelnek vagy váltok..

2019. máj. 29. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!