Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli pénz? Várják még...

Munkanélküli pénz? Várják még vagy menjek be ismét?

Figyelt kérdés

Január közepén. Megszunt a munkaviszonyon. Március 24en a munkaügyi központban megerdeklodtem a paprijaimmal, hogy osszeszamolva van e 360 napom. Pont meg is lett, és az úriember mondta is, hogy jár rá valami támogatás. A nevere nem emlékszem hogy mi.

Csak mondta hogy még felkeresik a navot, és átlagot számolnak.

A banszamlama tis elkerte hogy hova kuldjek az utalást.

Kerdeztem hogy ez most mi? Meddig jár? 3 hónapig?

Enm igen adott értelmes választ, csak hogy 360 napom van meg valami kerülő válasz volt. Nem is értettem.

Mikor kérdeztem hogy mikorra várható annyit mondott hogy általában hamar megvan. 2 atfutasa van az egyik huszon valahány nap, a másik 30.

Azóta semmi. Pár napra rá lett munkaviszonyom.

De ugytudo. Ez visszamenőleg attól járna.



2019. máj. 26. 12:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Hazudok nem 24én hanem előtte 21.
2019. máj. 26. 12:57
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Be kell menni, de valószínű a kiskönyvedben van időpont hogy mikorra rendeltek vissza, valamint az ügyintéző telefonszáma. Vele beszéld ezt meg, hogy hány nap telt el a munkaügyibe regisztrálás és a munkába állásod között. De ha jól értelmezem, pár nap telt el a kettő között. Nem tudom, jelezted e feléjük hogy lett munkahelyed, mert azt nem árt mielőbb közölni.
2019. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kaptam ilyesmit sem.
2019. máj. 26. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak össze tudod számolni, hogy mennyit dolgoztál...

Az álláskeresési nem jár visszamenőleg, csak attól a naptól, amikor regisztráltál. De ha nem kaptál semmi papírt, lehet, hogy nem is regisztráltál. Mindenképp menj be, mert valami tuti nem stimmel. Ilyen átfutási idők sincsenek, következő hónap elején már kapnod kellett volna a pénzt. Ha jár egyáltalán.

2019. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Regisztráltattad magadat?

Álláskeresési ellátásra adtál be kérelmet? Ha nem akkor hiába vársz, illetve ha nem is volt meg minden papírod akkor gondolom volt hiánypótlás amit nem nyújtottál be ezért lehet h már rég megszüntették a kérelmet illetve a nyilvántartásodat is.

Miért csak 2 hónap után jutott ez eszedbe amugy?

2019. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy így visszamenőleg tehetek bármit.

Amikor munkanélküli lettem bementem én, mondtam hogy mit szeretnék, és hogy regisztrálni magamat. A nő elég bunkó elzavart hogy mit kezdjen ő velem a papírjai nélkül.

Akkor még nem postázták ki a felmondás után a papírjaimat.

Azelőtt alkalmi munkáim voltak, de az is beleszamit a 360 napba.

Jeleztem ezt is a nőnek, aki azt mondta rá hogy menjek be a navhoz és kérjem le a napjaimat, amivel igazoló hogyennyi napom volt.

Ez beletelt sok időbe... Mire azt is kipostazták.

Visszamentem és akkor egy úr regisztrált be és számolta ossze a napjaimat és megvolt a 360. Nem adott álláskereső kiskonyvet sem, és nem tájékoztatott arról hogy jelezném kell ha találok munkát. Talán egyértelműnek tűnik de egy fiatal, először munkanélküli ember nem feltetlen van tisztában ezzel.

Ra 10 napra lett állásom, nem jelentettem. Semmi pénzt nem kaptam arra a 10 napra sem.

Szóval nem tudom ilyen esetben mit tehetek...

2019. máj. 30. 11:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Álláskeresési járadékra adtam be igen.
2019. máj. 30. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!