Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy informatikai vállalkozó...

Egy informatikai vállalkozó leírhatja költségként a havi lízing díját?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozó? Vállalkozási, adózási forma? Milyen lízing?
2019. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vagyok még képbe ezekkel, csak arra lennék kíváncsi,hogy egy olyan szoftverfejlesztő vagy weblapszerkesztő, aki egyéni vállalkozóként otthonról dolgozik (magyarul ilyen szabadúszó, azt hiszem ők vállalkozók) az az autó lízing díját elszámolhatja-e költségként?
2019. máj. 30. 06:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen adózási módot választasz. Mert ha pl katás leszel, akkor nem éppen releváns a kérdés, mert ott nincs költségelszámolás. Számít az is, higy nyílt vagy zárt végű a lízing, mert más a számviteli elszámolása a kettőnek.


Viszont azt jó ha tudod, hogy ha személyautóról van szó, akkor cégautóadót kell fizetni, ami havi 10-30 ezer forint is lehet pluszban.


Én általában nem tanácsolom ezt az ev ügyfeleimnek, sok esetben jobb, ha magánemberként veszi meg az autót.

2019. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább személyesen kérdezz meg egy könyvelőt, az pontos választ ad. Ahogy előttem írták nem mindegy milyen a vállalkozás és a lízing konstrukció sem.
2019. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!