Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Reszletre fizetunk hazat,...

Reszletre fizetunk hazat, rendesen fizetjuk, de. Kilakoltathatnak?

Figyelt kérdés

Havi 50 et fizetunk, minden honap 12.eig kell kifizetni.Voltak csuszasok, de mar ott tartunk, hogy 150ezer van hatra.

Most viszont van olyan gikszer, hogy viz es aram szamla osszejott 180 ezer ft!egy ev alatt.

Minden honapban konyorogtunk, hogy adjanak szamlat, hogy kifizethessuk, ne egyszerre kelljen!

Es osszejott ekkora osszeg, mert nem voltak hajlandoak idoben szolni, es ok fizettek ki!Azt kozoltek velunk, ha nem fizetjuk ki egy osszegben, akkor bucsut inthetunk a haznak!

A szerzodesben ilyenrol nincs szo, csak a reszletfizetesrol, es termeszetesen arrol sem lattunk meg semmit, hogy ok ennyit kifizettek volna szamlat!

Egyebkent egyhaztol vesszuk reszletre a hazat,ha ez valamit is nyom a latba...😒



#részletfizetés #Kilakoltatàs #havi törlesztés
2019. jún. 8. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek fel valami kölcsönt, aztán fizessétek ki az összes hátralékotokat.
2019. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha a ti házatok akkor miért nem a ti neveteken van a víz és egyéb rezsi?


Ezek szerint már csak 3 havi törlesztötök van hátra és tietek az ingatlan?

Èrdemes lenne a 180.000-re egy személyi hitelt felvenni, olyat amit biztosan vissza tudtok 1 éven belül fizetni.

2019. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja, a kérdésben leírod, hoghy rendesen fizettek, aztán kiderül, hogy mégse...
2019. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy lízingszerződés?

Mennyire hivatalos?

NEm tudok róla, hogy az egyház pénzintézetként működne, ergo úgy tűnik, hogy ez egy illegális ügylet.

Miféle egyház az, amelyik csak bemond egy számot, de nem mutat róla papírt? Na jó, valószínüleg mindegyik...

2019. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3/4-es legyszives ertelmezz mikor olvasol, aztan gondold at, hogy mit irsz
2019. jún. 8. 18:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

rendesen fizetjuk


Voltak csuszasok


A csúszás nem rendes fizetés.

2019. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3/4-es mit akar jelenteni?


Én próbáltam értelmezni, de nem volt teljesen egyértelmű, a kérdésekre pedig nem kaptam választ.

Már ha nekem szól a dolog, mert ugye ez sem egyértelmű.


Ha a másik kommentelőnek szól, szerintem akkor sem jogos, mert valóban azzal kezded, hogy rendesen fizettek, aztán meg kiderül, hogy mégsem.


Ha a szerződésre vonatkozik a dolog: attól még, hogy valakik leírják egy papírra, és azt 2 fél aláírja, korántsem következik az, hogy az ügylet legális!

Egyház milyen jogon ad részletfizetést, vagy ad ingatlant? Sajnos amíg erre nem válaszolsz, addig elég jó esély van rá, hogy jogosulatlan tevékenység.

Nem ritka az ilyen, és igen, amint már írtam, illegális!

Sajnos az egyházaknál rendszeresen derülnek ki sötét dolgok, legyen az szexuális vagy pénzügyi visszaélés. Nem ez lenne az első.


De egyébként reagálok a "könyörögtünk, hogy adjanak számlát, ne egyszerre kelljen kifizetni" részre.

Évekig dolgoztam ügyfélszolgálaton, ahol gyakran előjött ez a probléma. Egy rendszerhiba, vagy szerződéses jogvita, vagy egy jogszabály-módosítás is eredményezheti, hogy valaki hónapokig nem kap számlát.

Ilyenkor mindig jöttek siránkozni, hogy ők egyben nem tudnak kifizetni fél éves összeget!

Na de kérdem én, amit abban a fél évben kellett volna fizetni havi szinten, az hol van?

Ja, hát azt nem tették félre, hanem plusz pénznek fogták fel, és eltapsolták!

Már ne is haragudj, de ha tudod, hogy a havi villanyszámla 15 ezer, és amúgy van is rá pénzed, akkor szépen leteszed és nem költöd el!

Így nem lesz az, hogy pár hónap múlva 180 ezret kell kifizetni, mert csak az aktuális havi összeget kell hozzátenni, hiszen a többi már megvan!

Azt a rezsit már rég elhasználtátok, csak éppen hónapokon keresztül ingyen használtátok, szóval nem tartom jogosnak, hogy nagy összegnek fogsz fel valamit a több havi nemfizetés után.

2019. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos sok ilyen ember van, hogy ha pénz van a kezében, azt elkölti.

Az utolsó fillérig.

Akkor is, ha tudja, hogy később ebből nagy baj lesz.

2019. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Így jár, aki lepaktál a higgyülivel.


Amúgy vegyetek fel egy személyi kölcsönt.

2019. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A rendesen fizettuk, de volt csuszas, az azt jelenti, h 12.e helyett 15.en max 20.an fizettuk ki az esedekes havi torlesztot...

De nem ez volt a kerdesem..

Ez a haz dolog meg ugy van, h egy idos ember oda adta az egyhaznak a hazat, mert szeretet otthonba kerult.

Rendesen szerzodeses a dolog,minden fizetesnel kapunk bizonylatot.

Nekem ez a szamla dolog "buzlik"

2019. jún. 9. 02:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!