Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha nem vesznek...

Mit tehetek ha nem vesznek komolyan az áruházakban?

Figyelt kérdés

Főleg műszaki cikkeket áruló boltokban fordult elő velem, hogy hiába kérek segítséget, leráznak, általában jó fél óra mire valaki hajlandó foglalkozni velem. Konkrét kérésekkel szoktam odamenni olyan alkalmazottakhoz akik épp semmit nem csinálnak. Van, hogy azt mondják majd visszajönnek (még sosem jöttek vissza) sőt olyan is volt negyed óra várakozás után megkeresem azt a dolgozót aki mondta majd visszajön, már másokkal foglalkozott, odamentem és mondtam, hogy negyed órája várok rá, reakció annyi volt, hogy most nem ér rá. Olyan is volt, hogy egy srác lerázott, majd a kolléganőjét kezdte fűzni.

Volt, hogy csak az üveg szekrényből kellett volna kivenni az adott dolgot, amit előre kinéztem, körülbelül fél óra volt mire valaki odajött volna velem kinyit i.

10-30ezer forint értékű dolgokról szokott szó lenni, de mikor telefont néztem sem voltak segítőkészebbek.

Természetesen van ellenpélda is, amikor segítettek és nem is kellett hajkurasznom őket.

Gyomorgörccsel megyek sokszor vásárolni és nagyon idegesít, hogy odamegyek költeni nem kevés pénzt, illedelmesen megkérem, hogy válaszoljon néhány kérdésemre, segítsen megkeresni az adott dolgot, legyenszíves ránézni, hogy van-e vagy vegye ki a zárt szekrényből, hogy fizethessek, de 10-ből 9-szer azt kapom, hogy a 4-5. ember hajlandó foglalkozni velem. Értem én, hogy más több százezres ott hagy, de akkor is.

Dolgoztam boltban diákként és én mindig készségesen segítettem amiben tudtam, ha valamit nem tudtam pedig együtt kerestünk egy "rendes" dolgozót vagy épp bementem a raktárba megkérdezni, jól esne, ha ugyanezt kaphat ám vissza.

Veletek is fordult már elő ilyen? Lehet azért csináljak, mert sokkal fiatalabbnak nézek ki, mint a valódi korom (15-18 évesnek)

Mit tehetnék, hogyan kéne megközelítenem a dolgozókat, hogy ne rázzanak le?



2019. jún. 9. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Soha nem volt ilyen tapasztalatom, pedig húszon éves vagyok csak én is.
2019. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos velem nagyon sokszor és már eljutottam arra a szintre, ha el kell mennem ilyen boltba kb. rosszul vagyok előtte, hogy mi lesz, ha valamit nem találok, ha nincs olyan termék amit konkrétan kinéztem mit válasszak helyette, ha csak minta darab van kint belőle vagy kulcsos szekrényben van, akkor mennyi idő lesz mire valaki hoz ki a raktárból vagy kinyitja a szekrényt nekem.
2019. jún. 9. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ilyen tapasztalatom, egyszerűen elkerülöm azokat a boltokat. De volt hogy 10 perc várakozás után bementem a raktárba és kivittem ami kell.



30F

2019. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
ne büdösen vásárolj
2019. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek ilyen gondjaim, hogy büdös vagy koszos lennék. A ruháim is tiszták.
2019. jún. 9. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, a kereskedelmi szakma van a béka se.gge alatt. Tegnap odamentem az Obiban egy pulthoz, ahol 5 eladó kaszinózott, és mutattam nekik, hogy levettem egy párnát az egyik kiállított kerti székről, az a kérdésem, hol vannak a kerti párnák kirakva. 10 percig konzultáltak, keresgéltek a számítógépben, majd nagy nehezen kitalálták merre. Három polcot mászott meg a csóka, egyikben sem az volt, ezen a ponton mondtam, hogy akkor ne fáradjanak, mert nem tudni nekem is megy, pedig én nem töltök az Obiban napi 8 órát.


És nem csak az Obiban van ez. A múltkor besétáltam a Media Martktba HDMI kábelt venni, kérdeztem az egyik ott dolgozó kislányt, merre találom. Az is odavezetett egy számítógéphez, két ujjal bepötyögte, h "kábel" és elkezdte nekem végigmutogatni, hogy "Ez az?" Ott is rövid úton jeleztem, hogy ez nagyon nem az a profizmus, amit elvárok.

2019. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a bajom, hogyha nem tud valamit (nyilván azzal is lenne), hanem, hogy annyira nem méltat, hogy ne "fusson" el valami kifogással.
2019. jún. 9. 17:47
 8/9 anonim válasza:

Fordult már elő velem is, pl. pékségben mikor odamentem a pulthoz, hiába köszöntem hangosan, az eladók továbbra is kedélyesen beszélgettek, és amikor még egyszer köszöntem nekik, akkor az egyikük rám ripakodott, hogy "Mindjárt jövök, ne türelmetlenkedjen itt nekem!".


Szerintem több dolog is okozhatja ezt a helyzetet, ami itthon jellemző;

Nem várják el a szakirányú végzettséget az adott szakmák betöltéséhez, hanem sokszor betanított munkásokat alkalmaznak, akiket amúgy sokszor be se tanítanak rendesen, hanem csak a nagyon alap dolgokat mondják el nekik, aztán egyedül, minden segítség nélkül kiküldik őket dolgozni, ezért olyan gyakori, hogy sokszor szinte semmit se tudnak.


Az "átkosban" kötelező volt mindenkinek munkahelyet biztosítani, ezért nem igazán volt jellemző, hogy bárkit is kirúgtak volna, és emellett nem igazán volt lehetőség arra, hogy aki jobban dolgozik, magasabb fizetést kapjon, arra meg főleg nem, hogy feljebb jusson a ranglétrán, így az abban az időszakban szocializálódott emberek közül nagyon sokan úgy voltak vele, hogy nem nagyon fognak igyekezni, mert hát úgy sincs értelme, és a későbbi generációk is átvették tőlük a flegma, nemtörődöm hozzáállást. Azok a korosztályok pedig már javarészt kihaltak, akik még abban a szellemben szocializálódtak, hogy az embernek kötelessége a munkája során a lehető legjobb teljesítményt nyújtania.


Amúgy a bürokráciában sokkal inkább ez megy (bár ezzel szerintem nem mondtam semmi újat), és sokszor az elvileg magasabb végzettséget igénylő szakmákban dolgozók (pl. oktatásban, egészségügyben dolgozók) is előfordul, hogy nem tudják rendesen elvégezni a munkájukat. Középsuliban két ilyen tanár is tanított minket (volt még egy, aki ugyanúgy nem igazán volt jó tanár, de az előbb említett a kettővel ellentétben ő legalább igyekezett minden tőle telhetőt megtenni).


Egyébként azért olyanok a fizetések itthon, amilyenek, mert a munkaerő sem éppen a legjobb minőségű (nagyon sokan nem értenek az általuk végzett szakmához, és elterjedt a flegma, nemtörődöm hozzáállás).

2019. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menny a Pesti úti mediába. Keresd a kopasz szakállast.


Én amikor oda mentem azt láttam ketten beszéltnek az okospultnál. Nézelődtem, keresgéltem. Oda mentem hozzájuk akik dumáltak. Megkérdeztem a nyomeztató patronokat. Kézzel megmutogatva megmondta merre van. Ezen nem lepődtem meg, Mediamartk színvonal. Az üzlet végében a kopasz fickó foglalkozott több vásárlóval is. (Tipikus. 1-2 dolgozik a többi pedig beszélget.)Ezután jött a meglepetés, végzett a vevőkkel. Elindult a kassza felé a vásárlókkal. De látta hogy ott vagyok. Oda jött,illedelmesen megkérdezte mibe segíthet. Elmondtam neki a problémámat. Mondta nem tudja fejből, de megnézi gépben. Oda hívott. Egy keresőbe beírta a nyomtató típusát

2019. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!