Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy Franchise?

Honnan tudom, hogy Franchise?

Figyelt kérdés

Egy adott üzletről ezt higyan tudom megállapítani?

Tudom, hogy a Franchise egy együttműködési forma, vagyis azonos neve, tartalma, működési mechanizmusa és pénzügyi struktúrája van az ezen belüli vállalkozásoknak.

És azt is tudom, hogy a McDonalds franchise csak nem értem, hogy miért. Miért nem csak egy más székhelyű vállalat telephelye? És mik még Franchise-ok? A Mango például?

Az egy spanyol vállalat, de Magyarországon is van üzletük. Akkor Franchise?


2019. jún. 10. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A franchise lényege, hogy egy jól bevált, kidolgozott struktúrát is átveszel, használhatod a nevüket, rendszeresen jelen vannak ellenőriznek, segítenek, bérbeadnak gépeket, stb.

De a franchise üzletnél pl. nem tehetsz piros csengős báránykákat a kirakatba - ha ők nem engedélyezik, mert egy egységes arculatnak kell lennie (leginkább innen ismerszik meg a franchise, meg az üzemeltetés módjáról, de abba vevőnek nem nagyon van belelátása.), így nem nagyon adnak terepet a saját ötleteknek - bizonyos mértékig meg van kötve a kezed.

2019. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cserébe ott a haszon ami szinte garantálható.


Miért nem csak egy más székhelyű vállalat telephelye?


Mert ha te nyitsz egy mekit akkor ott te vagy a tulaj, ezért nem más cég telephelye.

2019. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mit nem lehet ebben érteni :D.


Akkor lesz valami Franchise, ha kvázi bárki nyithat olyan üzletet / éttermet / akármit, ha megvan a kezdő tőke, és maga az vállalat támogatja azt.

Igen. Ilyen az összes gyorsétterem lánc, üzletek nagyrésze a plázákban, szoláriumok, satöbbi satöbbi.


Fizetsz X összeget, és kvázi megveszed a jogokat, hogy "tagja legyél" a franchise hálózatnak, és nyithass egy üzletet egy már meglévő vállalat nevével, arculatával, szlogenjével, termékeivel, üzleti stratégiájával, mindennel. Itt nincs beleszólásod kb semmibe. Ha azt mondja a vállalat, hogy holnap arculatot váltunk és át kell festeni az üzletet kék-fehérről fehér-kékre, akkor át kell. A forgalmazott termékekre sincs ráhatásod. Azt csinálod, azt árulod, és valószínűleg annyiért, amennyit megszabnak. Úgyhogy nagyoncsak megvan kötve a kezed egy ilyen franchise-ban.


Minden ami nem így működik, az nem Franchise. Ilyen egyszerű. Ha te nyitsz egy Kovács műkörmös Bt-t Budapesten, meg mégegyet Kecskeméten, attól az még nem Franchise. Akkor lesz az, ha az üzlet (vagy egyéb más) nyitási jogai megvehetők, bárki beszállhat a hálózatba, bizonyos feltételek mellett (amiket te szabsz meg).


Röviden ennyi.

Amúgy meg a "ott a haszon ami garantálható", ez úgy hülyeség, ahogy van :D. Mitől lenne garantálható? Ilyen nincs.

Kisarkított példával, nyitsz egy Starbucks-ot egy 1500-as lélekszámú faluba? Biztos óriási forgalmad lesz :D. Általában pont ezért, nem lehet akármit akárhol nyitni.

Nagy cégek azért elég komolyan definiálják, hogy a városnak, környezetnek ahol nyitni akarsz valamit, milyen paraméterekkel, tulajdonságokkal kell rendelkeznie. Ilyen óriáscégekkel valóban nem lehet sokat bukni.


De egy 116-odik KiwiSun szolárium az isten háta mögött? Ott mitől garantált, hogy jön a profit? Ha te abból pont annyit fogsz megkeresni, hogy épp ne halj éhen, esetleg néhány hónap nullás? KiwiSun-t nemfogja érdekelni. Ő örül, hogy egyel több szoláriuma üzemel itthon. Ja, hogy neked nem tetszik? Nem keresel vele annyit, mint gondoltad, hogy fogsz vele? Semmi gondd, akkor zárd be. Nem fog neked az anyavállalat vásárlókat biztosítani :D

2020. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!