Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kilakoltathat a testvérem az...

Kilakoltathat a testvérem az öröklt házunkból?

Figyelt kérdés
Fél éve örököltünk egy vidéki kis házat a bátyámmal, ahol jelenleg én élek az 5éves lányommal. Erre tart igényt a bátyám is, és el akarja adni, amit én nem szeretnék, mert a rám eső részből nem tudnék új lakást venni. Nem igazán vagyunk beszélő viszonyban, mert 5éve kölcsön kértünk tőle 2millió forintot amiből sajnos csak 500ezret tudtunk visszafizetési mert időközben túlmentem egy váláson, és az egész életem elölről kellett kezdenem. A ház értéke kb 7millió forint, és 5milliót követel tőlem azért, hogy lemondjon részéről, vagy ő ad 2milliót, de akkor ki kell költözzünk. Sajnos sehogy sem tudok osszeszedni ennyi pénzt, és 2millióból nem tudok másik lakást sem venni. Hideg vérrel az utcára akar küldeni a lányommal, pedig nincs rászorulva a pénzre.

2019. jún. 12. 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

A gyereket az exeddel együtt vállaltad, nem a bátyáddal! Jogos, hogy a lakhatását, ellátását is nektek kell biztosítani! Ha ebben nem partner a kislányod apja, akkor egyedül kell gondoskodnod erről!

Esetleg próbálj eltartási szerződést kötni ottlakásért, akkor lesz 2 milliód, de nem lesz adósságod!

2019. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kérdező, a következő a helyzet:

elolvastam a kérdést és abszolút megértettem a nehéz helyzetedet egészen eddig a pillanatig:


"A kérdező kommentje:


És ha azt állítom, hogy az ingatlan valójában 20milliót ér, és én csak ennek a feléért vagyok hajlandó lemondani róla? Ennyit valószínűleg soha senki nem fog fizetni és akkor maradhatunk amíg el nem adjuk? A másfél milliós kölcsönt jogilag követelheti? Nem írtunk róla szerződést, és készpénzben adta."


Ennél a pillanatnál elszakadt a cérna (nálam). ne haragudj, de nagyon csúnya jellemre vall, hogy NEKED SEGÍTETT a testvéred, adott 2 millió ft-ot, Te nem tudod megadni, még mindig másfél millióval tartozol és még Te kekeckedsz, hogfy jogilag követelheti-e? Meg hogy mi van, hogy ha azt mondod, 20 milliót ér a ház?

Hogy akkor maradhattok? Tényleg még Te akarsz szemétkedni a testvéreddel, aki segített Neked annak idején?

NEKEM SOHA, SENKI NEM ADOTT MÉG 2 MILLIÓT, MÉG KÖLCSÖNBE SEM! Fülem, farkam behúznám, ha tartoznék másfél millióval, nem még én kekeckednék a másikkal .

Amúgy megkérdezhetem, mégis mire kellett az a 2 millió?

Mert ezek szerint nem lakásvásárlásra, ha örököltétek a házat.


És igen, kérheti az az osztatlan közös tulajdon megszüntetését, aztán mehet árverezésre a ház.


Aztán még egy kis fogalom tisztázása: ha kifizet 2 millióval, az nem kilakoltatás, hanem KIFIZETETT!


És végezetül: ha nagyon akarnád, akkor vidéken lehet találni akár 2 millióért is házat - max kicsit kényelmetlenebb lesz az életed, mint eddig - de 2 millióval azért nem "az utcára küld".

A megoldáson gondolkodj, ne a másik átvágásán, bepalizásán, hülyének nézésén.

2019. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

A jellemed leírását már előttem megtették, akkor a jogi lehetőségek:


- Egyenlőre nem "tehet ki" csak úgy senki a házból, mivel annak 50%-ban tulajdonosa vagy

- Ha a testvéred ki szeretne vásárolni az a te döntésed, hgoy adott összegért eladod-e a tulajdonod vagy sem

- Ha nem tudtok megegyezni akkor lehetősége van a bíróságon a közös tulajdon megszüntetésére pert indítani. Ez úgy néz ki, hogy a bíróság pikk pakk felméri a becsértékét az ingatlannak és felajánlja neked és testvérednek is, hogy fizesse ki a másik felet. Amennyiben erre bármelyikőtök hajlandó akkor az elővásárlási jog alapján egyikőtök megteszi és az ügy lezárva. Amennyiben nem akkor kényszerértékesíti (árverésen) a bíróság az ingatlant és a befolyt összeget tulajdonjog arányában megkapjátok

- A kölcsön / tartozás ettől teljesen független. Itt elég sok lehetősége van a bátyádnak, fizetési meghagyás, per, stb.. De az ingatlan tulajdonjoghoz nincs köze, teljesen külön ügy

2019. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ház értéke 7m, a fele 3,5m és te tartozol neki 1,5m-al, a különbözet 2m, másik irányból 3,5m+1,5m az bizony az általa kért 5mFt.
2019. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%

"Amiért nem akarom, hogy a kislányom az útcára kerüljön és nélkülözzön?"


Azt a kislányt neked, meg a lányod apjának kell eltartani, nem a testvérednek!


Ja, és remélhetőleg fizetsz neki lakbért, mert használod a tulajdonrészét! Vagy ingyenélő vagy?


Anya vagyok én is, de én úgy vállaltam gyereket, hogy egyedül is boldogulnék, nem a tesómat húznám le...

Szóval nem tudlak megérteni, és undorító, hogy a gyerekkel takarózol az elcseszett életed miatt!

2019. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
76%

Ha nem írtatok szerződést arról hogy kölcsön adótt neked pénzt, és te mást állítás akkor a bíróság dönt hogy tényleg kölcsön e adótt neked pénzt, vagy sem.


Hogy mit mondasz az a te döntésed te tud hogy a család az egyetlen akiben tényleg bízhat valaki, és ha magad ellen fordítod akkor nem lesz senkid a lanyodon kívül, szóval jól döntsd el mit csinálsz!

2019. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Nem a bàtyjád akar nélkülözővé tenni, te magadat tetted azzá. A gyerek a ti felelősségetek. Semmi köze a testvérednek ehhez, de neked sem az ő anyagi helyzetéhez. Felnőtt ember volnál, de egy követelöző gyermekként viselkedsz. Milyen példa ez a kislányod előtt? Az én anyukám is elvált annak idején és “nincstelen” asszonyként is szépen megoldotta és felnevelt minket (kb. takarítós munkákból).

Az a ház közös és mivel te tarozol is, erősen aggályos a pozicionálási szándékod. Nem hogy kinullázod magad, még tönkre teszed a családi kapcsolatot is..

2019. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!