Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemisták főleg! Ti mennyit...

Egyetemisták főleg! Ti mennyit költetek egy hónapban átlagosan? Mennyiből gazdálkodhattok?

Figyelt kérdés

Iletve, a szüleitek milyen mértékben támogatnak benneteket? Dolgoztok-e?

Nem akarok más pénztárcájában turkálni persze, nincs is jogom hozzá, csak pusztán érdekelne, mert engem gyakorlatilag már beteggé tesz, amennyi pénzt (érzem) hogy költök kajára, szórakozásra. Már ég a pofám a szüleim előtt, ha pénzt kell kérnem tőlük, nem is szívesen adnak, ahogy érzékelem, meg nagyon tehernek érzem magam már emiatt, pedig nem állunk olyan rosszul, de nem is kiemelkedően jól, hogy a "felső átlágban" legyünk, bár kinek, mi számít jónak...

Én kolis vagyok pont emiatt, és az nagyon olcsó, nem is a legdrágább városban lakom, de persze más, mint a falunkban. Dolgozok is ráadásul, bár szorgalmiban csak hétvégén tudtam a sűrű órarend miatt, most meg már vizsgaidőszakban elkezdtem, emiatt még mindig szívok is rendesen még mindig, de meg ugye nyáron dolgozok, de diákszöves meló és nem is kell sokat mennem, mert túl sok az ember, így nagy összegekre nem számíthatok.

Na mindegy, bocsi, csak kicsit feldúlt vagyok most, egyszerűen alig akarom elhinni, hogy így száll el a pénz gyakorlatilag, és sokszor szoktam amúgy is frusztrált lenni emiatt.

Nem tudom, ez-e a megfelelelő kategória.

Előre is köszi a válaszokat!

20L



2019. jún. 21. 22:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Én durván 60 ezret költök összvissz egy hónapban.
2019. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Bocsi, lemaradt a vége. Mi viszonylag jól élünk, és megengedhetünk ennyit magunknak szerencsére, viszont nagyon megértelek hogy hogy érzel, nekem is eszembe jut ez mindig. Én úgy próbálom ezt meghálálni hogy nagyon komolyan veszem a tanulást, és szerencsére megy is. Én így tudom kompenzálni, utána meg ha jó melóm lesz akkor majd meghálálom.

19F

2019. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 110 ezer volt ebben a félévben a havi bevételem, ebből kb. 20 tanulmányi ösztöndíj, a maradék fele-fele arányban otthonról, és munkából. A kolin felül összesen olyan havi 45-50 ezret költhettem el, ebben benne van minden egyetemmel kapcsolatos költség, egy-két kirándulás, ajándék. Kajára viszonylag keveset költök szerintem, sokat eszem otthonról hozott kosztot.
2019. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Privát üzenetre nem szeretek válaszolni, viszont az érdeklődés miatt hozzátenném az előző válaszomhoz, hogy budapesti vagyok.

És egyébként már mesterképzésen vagyok, alapképzés mellett nem tudtam évközben dolgozni.

2019. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

20-25 volt a lakhatás, albérletben a barátnőmmel szobatársként.

Ezen kívül 3600 bérlet, kb 5000 ft egy hónapra a hétvégi hazajárásokra. Ezen felül még kaptam ételre, szórakozásra, egyetemhez szükséges dolgokra valamennyit . Hétvégente otthonról hoztam ételt, ez kitartott legalább kedd estig, ami sokat segített, főleg hogy csütörtökön már indultam is haza.

Kb 50.000 ft volt havonta így de mindig maradt minden hétről költőpénzem, amiket félretettem nagyobb dolgokra, ha szerettem volna valami extrát.

Én csak nyaranta dolgoztam egyetem alatt, szerencsére meg tudtuk oldani, nem okozott gondot. 2 éve meg már dolgozok fő állásban így ez már más helyzet :)

25/N - vidéki nagyváros

2019. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

Azt kihagytam hogy 2 évig kaptam az állami ösztöndíjat az 20.000 forint volt havonta, abból fizettem a nyaralásomat, extrákat, amiket nem akartam, hogy a szülei fizessenek.

2019. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bevétel:

25000 ösztöndíj

40000 családi támogatás

120000 munka

Kiadás:

10000 koli

30000 kaja

20000 szórakozás

10000 sport+közlekedés

50000 ruha+fogyó eszközök+elektronika

40000 nyaralás/utazás

2019. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

heló, én budapesten tanulok, én is elég sokat költök sajna.

30 000 szociális támogatás

15 000 tanulmányi ösztöndíj

40 000 otthoni támogatás


ebből 18 000 a koli, és az utazás kb. 15 000 egy hónapra (bp bérlet + havi 2x haza)


az ezeken felüli 52ezret elköltöttem általában minden másra

2019. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb. 100 ezer bevétel havonta. (hálistennek ezért nem kell dolgoznom, innen-onnan - nem a családtól - jön)

Lakhatás, étkezés, alap dolgok, lakástakarék+megtakarítás, meg (sajnos rendszeres) dorbézolás :D mellett ez mind el is megy, ha mégsem, marad 5-10 ezer, attól függ mennyire spórolok. Probléma, hogy általában semennyire, nem tudok bánni a pénzzel, ha van, azt elköltöm. Ne legyél olyan, mint én.

Mindez Budapest.

2019. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én összesen 74 ezret kapok havonta ösztöndíjat, ez többféle egyben. A szüleim nem fizetnek semmit sajna, max az utazást, ami ha hetente hazamegyek 4000 oda-vissza, de változó, mikor járok. Kaja hetente 2-3 ezer. A kolim 20k. A többit elköltöm ruhára meg szórakozásra.
2019. jún. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!