Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni azt a...

Hogy lehet kezelni azt a körülményt hogy az embernek semmi jövőképe anyagilag?

Figyelt kérdés
Szülőknél lakok, dolgozok, ha albiba mennék az kb hóvégére 0-ra elvinni a fizetésem. Rakosgatok félre, de nem igazán látom a kitörést ebből és ezt nagyon a lelkemre veszem. De van csomó kortársam akik szint így vannak, csak albérletben, így ők valószínűleg elég kevés spórolt pénzt tudnak képezni. De mégsem látom rajtuk azt az elesettséget meg mély depressziót ami engem emészt emiatt. Mit tudnak ezek az emberek?
2019. júl. 1. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

"Mit tudnak ezek az emberek?"


Félre rakni, spórolni.

Örülj neki, hogy a szülői házban lakhatsz és úgy tudnál spórolni.

Amennyiben legalább nettó 160 ezres fizetésed van, szülőknél lakva havi 80-100 ezret félre kéne tudnoid tenni. Évi 1 millió ft azért nem olyan rossz - sokaknak nem adatik meg.

2019. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs legalább nettó 160ezer Ft fizetésem. Régebben volt, kb pont annyi, de akkor sem éreztem hogy haladnék belőle valahova az életben. (pedig tettem félre nem keveset)
2019. júl. 1. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Tanulnek valami értelmeset
2019. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem a körülményekkel van a gond, hanem Veled.

Nincs célod, talajtalan vagy.

állíts fel célt, de ne rögtön egy lakás megvásárlását, mert az a legnagyobb, legnehezebb.

Tűzd ki magadnak célul, hogy megtanulsz egy tetszés szerinte nyelvet. Rendesen, tisztességesen. aztán még egyet - és lám, ha ezt sikerül elérni, mindjárt tágulnak az anyagi lehetőségek is.

De még ennél is kisebbet is felállíthatsz: kezdj el sprotolni valamit: heti 2-3 alkalom futás jó stresszoldó, egy idő után már hiányozni is fog.

de ha nem szeretsz futni, akkor akár úszás, boksz, bármi.

2019. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Mit tudnak ezek az emberek?"


Mi albérletben élünk, spórolunk. Havi 100.000 megy félre lakásra + minden évben nyaralunk külföldön így nem csak nyomorogva spórolunk.. A legtöbb ismerősünk szintén albérletben lakik és mellette pedig spórol és persze szórakozik.

Ha nincs olyan képzettséged, amivel jó fizetésed lehetne akkor ideje lenne továbbképezni magad.

2019. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg én is félre rakok havi ~100 ezret, de ezt keservesen kevésnek érzem hogy jussak vele bármire is.
2019. júl. 2. 14:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Havi 100 ezer kevés??? Vagy annak érzed??? Miért is???

Szülőknél laksz, tehát nem albérlet mellett kellene spórolnod, mint másnak. Gondolom, nem 35 évesen laksz szülőknél, hanem huszonévesen.

Már nagyon sokszor megírtam - lehet, hogy pont Neked is, mert nap mint nap van ilyen kérdés, hogy 4 év alatt az 4-5 millió ft, ami bőven elég egy átlag lakás beugrójához. És a lakásárak sem nőnek az égig.

És másoknak sem potyog az ölébe a lakás (vagy legalábbis kevés embernek) 25 évesen.


Hol itt a kilátástalanság? Tudod, mi a kilátástalanság? Az, aki 27 ezer meg 45 ezer ft rokkantsági ellátást kap - na az tényleg kilátástalanság... Éééés?? Akkor Ő kösse fel magát??? És lehet, hogy már szülők sincsenek.

2019. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Eléggé fenntartásaim vannak a hitelekkel kapcsolatban.

Minden médium azokkal az emberekkel van tele, akik bele buktak és tönkrement az életük miatta.

2019. júl. 2. 14:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Inkább örülnél és megbecsülnéd, hogy ilyen jó dolgod van....


Szerintem az a baj, hogy túlságosan ráérsz hlyeségeken agyalni. Iratkozz be egy tanfolyamra!

2019. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó dolgom a frászt. Ja persze az etiópiai éhezőkhöz képest biztos. minden viszonyítás kérdése. De ez engem nem igazán vigasztal.
2019. júl. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!